Seagate ST2000DM008 HDD nasıldır?

1 TB WD Blue ile beraber kullanıyorum, şu ana kadar ağır işlem esnasında hafif gurultu gibi ses çıkarması dışında herhangi bir sorununu da görmedim, şu an için memnunum ama 2TB kapasiteli bir HDD bakıyorsanız CMR yapılı olanlara WD Blue serisinden WD20EZRZ gibi modellere bakılabilir yok bana 7200 Rpm şart diyorsanız yine WD20EZBX gibi SMR alternatifi düşünülebilir.

1 TB WD Blue ile beraber kullanıyorum, şu ana kadar ağır işlem esnasında hafif gurultu gibi ses çıkarması dışında herhangi bir sorununu da görmedim, şu an için memnunum ama 2TB kapasiteli bir HDD bakıyorsanız cmr yapılı olanlara WD Blue serisinden WD20EZRZ gibi modellere bakılabilir yok bana 7200 RPM şart diyorsanız yine WD20EZBX gibi smr alternatifi düşünülebilir.

DM serisi sıkıntılı bir modeldi sanırım sizin disk bilgisayarı kapatırken tin diye bir ses yapıyor mu?

DM serisi sıkıntılı bir modeldi sanırım sizin disk bilgisayarı kapatırken tin diye bir ses yapıyor mu?
Yani çalışma esnasındayken nadiren ve sistemi kapatırken 1 saniye gibi bir süreyle incecik bir sinyal sesi gibi bir şey geliyor, ama bu benim için bir problem teşkil etmiyor. Asıl olay her ne kadar şu an için sorunsuz sağlıklı bir şekilde çalışıyor olsa da minimum 2 yılın ardından kendi kendini öldürüp öldürmemesi, umarım sorunsuz bir şekilde uzun bir süre kullanırım.

Yani çalışma esnasındayken nadiren ve sistemi kapatırken 1 saniye gibi bir süreyle incecik bir sinyal sesi gibi bir şey geliyor, ama bu benim için bir problem teşkil etmiyor. Asıl olay her ne kadar şu an için sorunsuz sağlıklı bir şekilde çalışıyor olsa da minimum 2 yılın ardından kendi kendini öldürüp öldürmemesi, umarım sorunsuz bir şekilde uzun bir süre kullanırım.

Umarım uzun süre kullanırsın.
Benimki sinyal sesi değil bildiğin iki metali birbirine vurma sesi gibi bir şey geliyor.
Bunu çok araştırdım DM serisinin çoğunda var bu ses.

Geri
Yukarı