Sebepsizce gelen "Bıkkınlık"

Eleair

Femtopat
Nedenini bilmediğim bir şekilde son 1 haftadır kendimi garip hissetmeye başladım. İnsanlarla iletişim kuramaz hale geldim. Her gün buluştuğum arkadaşlarım son zamanlarda çok sıkıcı gelmeye başladı. Hiçbir şeye gülemiyorum ve mutlu olamıyorum.

Temmuz ayına girdiğimizden beri durum böyle. Normalde öz güveni yüksek bir kızım. Arkadaş ortamında da espri yaparak herkesi güldüren deli dolu biriydim. Hiçbir olumsuz olay yaşamama rağmen bıkkınlık gelmeye başladı hayattan. Acayip bir şekilde de karşı cinse olan ilgim çok arttı.

Kendimi yalnız hissediyorum ama arkadaşlarımla her gün yüz yüze görüşüyorum ve çevrem çok geniş.

Severek yaptığım şeyler bile itici geliyor artık.

Yeni insanlarla konuşmak iyi gelir diye düşündüm. Sosyalleşmek falan... Dün katıldım bu platforma ve 2 tane konu açtım. İnsanların benim konuma yaptıkları yorumları görünce mutlu oldum.
Teşekkürler herkese :)

Ne yapacağımı bilemiyorum. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Tavsiyeleriniz ve sorularınızı bekliyorum. Umarım eski halime çabuk kavuşurum.

Aynı durumu belirli aralıklarla ben de yaşıyorum. Müzisyenim. Bildiğin üzere mekanlar aylar öncesinden kapandı. Çalarken sürekli konuşurdum bütün ömrüm müzikle geçsin falan diye hayaller kurardım. Bir ay oldu elime almadım enstrümanımı. Hep oynadığım oyunlar sıkıcı geliyor. Dışarı çıkayım diyorum ama daha çıkmadan fark ediyorum ki dışarıda da eğlenemeyeceğim.

Açıkçası bu durumdan bir çıkış(ya da kaçış) ben de bilmiyorum. Ama bir süre sonra düzeliyor. Sonra yine bir süre sonra tekrar başlıyor :)

Nedenini bilmediğim bir şekilde son 1 haftadır kendimi garip hissetmeye başladım. İnsanlarla iletişim kuramaz hale geldim. Her gün buluştuğum arkadaşlarım son zamanlarda çok sıkıcı gelmeye başladı. Hiçbir şeye gülemiyorum ve mutlu olamıyorum.

Temmuz ayına girdiğimizden beri durum böyle. Normalde öz güveni yüksek bir kızım. Arkadaş ortamında da espri yaparak herkesi güldüren deli dolu biriydim. Hiçbir olumsuz olay yaşamama rağmen bıkkınlık gelmeye başladı hayattan. Acayip bir şekilde de karşı cinse olan ilgim çok arttı.

Kendimi yalnız hissediyorum ama arkadaşlarımla her gün yüz yüze görüşüyorum ve çevrem çok geniş.

Severek yaptığım şeyler bile itici geliyor artık.

Yeni insanlarla konuşmak iyi gelir diye düşündüm. Sosyalleşmek falan... Dün katıldım bu platforma ve 2 tane konu açtım. İnsanların benim konuma yaptıkları yorumları görünce mutlu oldum.
Teşekkürler herkese :)

Ne yapacağımı bilemiyorum. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Tavsiyeleriniz ve sorularınızı bekliyorum. Umarım eski halime çabuk kavuşurum.
Allah, Allah, bu ben galiba. 7/24 falan.

Farklı şeyler deneyebilirsiniz. Bu aralar çoğu kişi bu duruma benzer şeyleri yaşıyor ya da yaşadı gitti. Enstrüman öğrenebilirsin, sürükleyici film/dizi, güzel senaryolu bir oyun ve güzel kitaplar. Böyle böyle bir nebze durdurursun bunun gibi güzel hobiler edinerek. Morali bozma. Hayat hala devam ediyor. Bırak yaşa hayatı. 🙂

Mart ayından beridir arada beni de yokluyor bu bıkkınlık hissi. Benim sosyal hayatım sadece birkaç yakın dostum ve yürüyüş yapmaktır. Arkadaşlarımla COVID-19 nedeniyle buluşmuyorum ve sıcakta maske takmak beni bunalttığından dolayı yürüyüş de yap(a)mıyorum. Evde de her gün aynı şeyleri yapmak sıkıcı geliyor haliyle.

Size önerim bıkkınlığı hissetmenizi engelleyemeseniz bile bunu bir obsesyon haline getirmeyin. Ben eskiden sizin gibi hissettiğim zaman gelecekteki beni hep olumsuzluklar içinde hayal ederdim. İmkanınız varsa özel bir psikoterapiste muayene olmanız da iyi olabilir, tabii eğer bu anlattıklarınız şu anki haliyle kalmayıp ilerlemeye devam ederse.

Geri
Yukarı