Seboreik Dermatit

Mutlu, stressiz olman lazım, paran olacak, sevdiğin, aşık olduğun kişi yanında olacak, çok iyi bir işin olacak, okuyorsan şayet notların çok iyi olacak, alttan dersin olmayacak vs. yoksa geçmez, sadece baskılarsın. Lanet şey yine çıkıyor, geçmiyor. Denemediğim ilaç, krem vs. kalmadı. Kafamdakini yendim, gögsümde çıktı. Göğsümdekini yendim, şimdi bacaklarımda var. Hatta sırtımda belimde de var artık. Ben elendim, bu saatten sonra mutlu olamam zaten. Strese bağlamayan arkadaş, zaten bu hastalık herkeste yok genetik bazıları, benim annemde de var. Ben 20 yıldır, çocukluğumdan beri çekiyorum.

Ben çok stresliyim.Stresten mi olur bilmiyorum yağlı yiyeceklerden asitli içeceklerde yaraları azgınlaştırır diyorlar.Sana kullandığım ilacın ismini veriyim kullanırsan hemen yaraları söndürüyor ama kalıcı çözüm olmadığı için haftada 1 kere falan sürüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210619_181242.jpg
    IMG_20210619_181242.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 247
Bende seborik dermatit vardı. Hala biraz var. Bu hastalığın pek tedavisi yok. İyi bir çözüm istiyorsan ben denize gidip yanmıştım. Denize gidip yanmanı tavsiye ederim. Oraya bağlanmış olan yağ oranını zayıflatıyor. Tabii eskisi gibi değilim artık. O gitti vitiligo geldi. Güneş de doğru düzgün gezemiyorum. Koruyucu şart. 2017 de Antalya denize gidim dedim. Beyazlıklarım açıldı. Takma kafana. Relax ol. Seni beğenen öyle beğensin. Diğer geçirdiğim ufak tefek cilt hastalıklarını saymıyorum.

Merhabalar. Başlıkta bahsettiğim hastalıktan muzdaribim. Saç derisinde sarı sarı pullar oluşuyor. Saçımı yıkadıktan sonra iyice belirginleşiyor ve kepeklenme yapıyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?
Bu hastalık bende de mevcut ve hâlen devam etmekte. Bu hastalığın kesin bir tedavisi olmamakla birlikte hastalığın savuşturulması için en etkin yöntemler bol bol güneşlenip denize gitmek, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, stresli bir hayat yaşamak yerine oluruna bırakmak. Tabii son madde nasıl yapılabilirse öyle artık.

Stresim yok, abur cuburu kestim. Hala var. Şişe şişe ketoral bitirdim. Pek bir işe yaramıyor. Temizlik hissiyatı veriyor sadece. Kulak içindekiler azaldı, kaşlarımın içinde ve saçlarımda hala var.

Stresim yok, abur cuburu kestim. Hala var. Şişe şişe ketoral bitirdim. Pek bir işe yaramıyor. Temizlik hissiyatı veriyor sadece. Kulak içindekiler azaldı, kaşlarımın içinde ve saçlarımda hala var.
Maalesef ülkemizin en ünlü dermatoloğu Agop Kotoğyan bile, bu hastalığın herhangi bir tedavisi olmadığını birçok hastasına defalarca kez belirtmişti. Kendisinden daha iyi bir dermatolog da şu anda bizim ülkemizde olmadığına göre ve kendisi de maalesef birkaç yıl önce vefat ettiğine göre, açıkçası bu hastalığın herhangi bir çözümünü bulabileceğinizi düşünmüyorum fakat umarım bulabilirsiniz.

Belki birinin işine yarar diye yazma gereksinimi duydum. Arkadaşlar geçen sene bu zamanlarda çaresizce buraya yazdığım yorumu gördüm ve ben buna bir tedavi değil de idare edecek bir çare buldum gerçekten. Her sabah 1 su bardağına 1 kaşık elma sirkesi koyup içmek (sirkeye karşı vücudunuzda alerjik bir şey yoksa tabiiki, ve suyu bol sirkesi az olacak dikkat.). Ve her gün biraz sarımsak yemek. Ayrıca mayalı gıdaları azaltmak. Ve en önemlisi hiç bir şeyi kafaya takmamak. Benim kaşlarımda hatta kıl olan heryerimde deli gibi kaşınarak çıkıyordu şuanda azaldı kaşlarımda ayda bir gördüğüm oluyor saçlarımdakilerde çok azaldı kaşıntıları geçti bu dediğim bende işe yaradı.

Son düzenleme:
Belki birinin işine yarar diye yazma gereksinimi duydum. Arkadaşlar geçen sene bu zamanlarda çaresizce buraya yazdığım yorumu gördüm ve ben buna bir tedavi değil de idare edecek bir çare buldum gerçekten. Her sabah 1 su bardağına 1 kaşık elma sirkesi koyup içmek (sirkeye karşı vücudunuzda alerjik bir şey yoksa tabiiki, ve suyu bol sirkesi az olacak dikkat.). Ve her gün biraz sarımsak yemek. Ayrıca mayalı gıdaları azaltmak. Ve en önemlisi hiç bir şeyi kafaya takmamak. Benim kaşlarımda hatta kıl olan heryerimde deli gibi kaşınarak çıkıyordu şuanda azaldı kaşlarımda ayda bir gördüğüm oluyor saçlarımdakilerde çok azaldı kaşıntıları geçti bu dediğim bende işe yaradı.
Teşekkür ederim.Ben her sabah kahvaltıda yağda yumurta yerim ama yaklaşık 15 gündür haşlanmış yiyorum ve neredeyse hiç yok yüzümde.Burnumun kenarında çok az var oda elleyince sivilce gibi geliyor eline görünmüyor yani.Bu dediğimide yapabilirsin eğer benim gibi kahvaltı yapıyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı