Seçimlerde 120.000 Suriyeli oy kullanabilecek

Lütfen birisi şaka desin sinirlendim nasıl bunlara yetki veriliyor yakında polis olurlarsa şaşırmayalım yazıklar olsun bu yönetime yetkililere bizi yakında kendi ülkemizden de kovarlar.

Lütfen birisi şaka desin sinirlendim nasıl bunlara yetki veriliyor yakında polis olurlarsa şaşırmayalım yazıklar olsun bu yönetime yetkililere bizi yakında kendi ülkemizden de kovarlar.
Polis, doktor ve türevleri olan binlerce kişi var zaten. Geçen hastenede görmüştüm.

Zaten öyle, kimse asıl rakamları söyleyerek biz şu kadar mülteciye vatandaşlık verdik zamanı gelince bizi desteklemeleri için demez, AK Parti bu insanları potansiyel oy adayı olarak görüyor. :D

Bir şey sorabilir miyim?

Hiç ömrünüzde oy kullandınız mı? Seçmen nedir seçmen listesi nedir bilginiz var mı?
Bu seçmen listelerinin her yıl 2 kere partilere gittiğini biliyor musunuz mesela?

Daha 1 hafta önce CHP genel başkanı seçmen listelerini inceledik vatandaşlık alan Suriyeli sayısı korkulacak seviyede değilmiş rakamlar tutuyor sakıncalı bir durum yok gibisinden konuşurken. Son hafta ne olacak sanıyorsunuz siz?

Bu kadar da paronayak olmayın.

Hiç ömrünüzde oy kullandınız mı?
Yok hayır daha önce hiç oy kullanmadım, fakat ülkede ki oy kullanan insanların büyük bir yüzdesine baktığım da seçim hakkında bilgi toplamak için oy kullanmaya gerek olmadığını görüyorum. Siz zannediyorsunuz ki muhalif insanlar Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yapıp sorun yok dediği zaman susacak eleştirmekten vazgeçecek. Biz AK Partili değiliz ki başımız daki kişi ne derse tamam diyelim. :D Hayır efendim, isterse Kemal olsun isterse Jeff Bezos, önümüzde ki seçim oy kullanacak her mültecinin oyu ada-let-siz-lik bu kadar da basit iyi günler.

Yok hayır daha önce hiç oy kullanmadım, fakat ülkede ki oy kullanan insanların büyük bir yüzdesine baktığım da seçim hakkında bilgi toplamak için oy kullanmaya gerek olmadığını görüyorum. Siz zannediyorsunuz ki muhalif insanlar Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yapıp sorun yok dediği zaman susacak eleştirmekten vazgeçecek. Biz AK Partili değiliz ki başımız daki kişi ne derse tamam diyelim. :D Hayır efendim, isterse Kemal olsun isterse Jeff Bezos, önümüzde ki seçim oy kullanacak her mültecinin oyu ada-let-siz-lik bu kadar da basit iyi günler.

Sorun şu ki senin söylediklerin eleştiri değil. Paronayak düşüncelere geçiyor. Gerçek dışı söylemler söylüyorsun.

Mesela 2019 seçimlerinde seçmen sayısı yaklaşık 59.5 milyon. Bu rakam2023'te büyük ihtimal 64-65 Milyon olacak. Bu kadar büyük rakamlardan bahsediyoruz. Erdoğan 2019'da 26.5 Milyon oy almış.

Siz diyorsunuz ki aman öldük bittik battık 120 bin oy gelecek Erdoğan'a. Bu Sonradan vatandaşlık alanların oy kullanmaya gidip gitmeyecekleri bile şüpheliyken. ( Çok umrumda diyecek belki kalkıp oy kullanmaya gideyim. Masraf edeyim falan.)

Siz üstüne yok bu bilgi yalan 120 bin değil bunun on katı 100 katı seçmen var. Kaynak nedir bilgi nerden dendimi cevap yok.

Ülkede 120'ye yakın siyasi parti var seçime en az 14-15 parti gidiyor. SEÇMEN LİSTESİ diye bir şey var. Seçime girme yeterliliği olan partilere bu listeler yollanıyor her altı ayda bir. Hepsi kendince inceliyor bu listeleri. Önceki yıllarla karşılaştırıyor araştırıyor soruşturuyor. Kimse görmez duymaz mı sanıyorsunuz siz araya fazladan seçmen sıkıştırınca.(!) Bu kadar da yapmayın kendiniz. Ortalık yıkılır oraya resmi rakamlarda görünmeyen uçuk sayıda birisi sıkıştırılabilir mi?

Gerçek dışı söylemler söylüyorsun.
Yöneten kişilere baktığında ülke için söylenecek olan her teorinin aslında bir nebze gerçekleşebilme ihtimalinin kanaatine varıyorsun fakat konumuz bu değil, söylediklerim de gayet haklıyım bunu sende biliyorsun, oy kullanacak seçmenlerden ziyade ben uzun vade için ülkemde milyonlarca yabancı istemiyorum ve evet halen de önce ki dediklerimin arkasında duruyorum bir kişi bile olsa (Buna sende dahil) ülkemle ilgisi yoksa oy kullanamaz çok açık bir söz, sen merak etme 100 bin dediğin vatandaş seçim gününe 3-5 ay kala 10 katına çıkar ee Türkiye burası imkansızlıklar ülkesi değil mi? :)

Geri
Yukarı