Secure Boot açtıktan sonra görüntü gelmiyor

misfit

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Web Programcılığı
Dün gece anakartın BIOS'unu güncelledim ardından BIOS'daki tüm ayarlarım sıfırlandı. Bu sabah TPM ve Secure Boot açtım ardından sisteme görüntü gelmemeye başladı. BIOS pilini çıkartmayı vs. denedim ama olmadı. Speaker taktığımda da herhangi bir hata sesi gelmiyor. Ne yapmalıyım?
1-

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2-

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMOS reset falan dene tornavidayla güç kablosunu falan sök bios pili çıkar.
Olmazsa eğer BİOS chipine yeniden yazılım atacak garantin varsa oda.
Bios pilini çıkartıp 20dk kadar bekledim ama sonuç aynı. Cmos reset için 4 tane pin var hangilerine değdirmem lazım? Garantisi var kartın. Arayıp bilgi aldım toplama merkezine bırakmamı söylediler kartı.

@misfit USB ile bilgisayar ekranı olmazsa bile kurtarma özelliği yok mu? Mesela bu videoda yeni işlemci uyumlu olması için eski işlemci takmadan BIOS yüklenebiliyor. Siz de alt sürümü USB atıp tekrar BIOS yazılımı atın.

Fotograf atın bu arada CMOS reset işlemini yaparken güç kablolarını sökün.
Cmos resetleme yöntemini de denedim fakat işe yaramadı. Bir çok kaynak bios atılması gerektiğini söyledi. Bugün kartı servise bırakmaya gideceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.
@misfit USB ile bilgisayar ekranı olmazsa bile kurtarma özelliği yok mu? Mesela bu videoda yeni işlemci uyumlu olması için eski işlemci takmadan BIOS yüklenebiliyor. Siz de alt sürümü USB atıp tekrar BIOS yazılımı atın.

Onu da araştırdım ama B450M S2H da bulunmuyordu. Fakat B550M S2H'da var. İleride bu tarz sıkıntılar yaşamamak için Flashback özelliği olan bir anakart tercih edeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı