Secure Boot aktif edilmiş mi?

P4L

Picopat
Daha fazla  
IMG20221128110648.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

User mode açmak için böyle bir video izledim. Fakat işlemleri yapmaya çalıştığım da Secure Boot'u açtım. Aslında amacım buydu ama ilk olarak user mode açmak gerekiyordu sanırsam fakat ben direkt Secure Boot'u açtım. Arayüz de farklı olduğu için şüphelendim. Ve video da olan ekranda bulunan bazı şeyler ben de farklıydı. Siz de görebilirsiniz. Amacım Valorant açmaktı ve açıldı da. Fakat user mode açık değil gibi gözüküyor. İzlemeden önce disabled idi şimdi yine disabled şeklinde. Koyduğum fotoğraf şu an son hali. Yanlış bir şey yaptım mı? Geriye döndürmeli miyim her şeyi? Birde Secure Boot Standart mı Custom mu olmalı?

Son düzenleme:
Evet hocam, aktif olarak gözüküyor.

Evet hocam, aktif olarak gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videoda olan gibi yaptım. Bu videoyu yeni gördüm bu şekilde yaptım. Doğru mudur?

IMG20221129105845.jpg

IMG20221129111913.jpg

Ben de bu şekilde hocam. Ve CSM Support, Disabled olarak kalacak değil mi? Son olarak hatalı yaptığım bir şey var mı hocam :D

Sıkıntı göremedim.
Screenshot_2022-12-01-10-30-01-69_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Video da olan adam böyle bir şey diyor. Fakat ben de CSM support zaten disabled durumundaydı ve enabled seçip kaydedip çıkıp geri döndüğümde bios menüsüne tekrar Disabled hâlde idi. Adamın bu dediğini yapmasam bir sorun olur mu? Ve adamın videoda yaptığı diğer adımları doğru mu hocam? Ben de diğer adımları ona göre yaptım. Sadece bu bahsettiğim olayı tam olarak yapamamış veya direkt yapamamış olabilirim. Bir sorun teşkil eder mi? Ayrıca User mode da kalmamın bir sakıncası var mıdır hocam?

Valorant açılıyorsa sıkıntı yok gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı