Seguroza virüsünü nasıl kaldıracağım?

Zagros Kanat

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 13400F - MSI RTX 4070 Ventus 3X - Corsair Vengeance 6000MHZ 32GB - Asus B660-A Gaming Wifi - Samsung 980 Pro 1TB - NZXT H5 Flow - Coolermaster MF120 - Corsair RM750 80+ Gold - Samsung G5 Odyssey 144Hz 32"
Şu Seguroza sözde antivirüsü illeti bana da bulaştı. Birkaç konuyu okudum malware aw kurmamı önermişler. Şimdi kurmaya çalışıyorum. İlk önce 360 Total kullanıyordum uyarılar vermeye başladı fakat sonra o da virüsü görmemeye başladı. Onu silip önerilen programı indiriyorum. Bu virüsü nasıl kaldıracağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden direkt format öneriyorsunuz? Şu ilkel ve işe yaramayan öneriden vazgeçin. Format ile silinemeyen de zararlılar mevcuttur.

Malwarebytes ve AdwCleaner ile sisteminizi tarattınız mı? Neden 360 Total Security kullanarak zararlı taraması yaptınız? Kaliteli bir antivirüs kullanmak yerine 360 Total Security'i seçmemeniz gerekirdi.

Not: Bundan sonra virüse karşı format önerisinde bulunanlar gereksiz mesaj olarak raporlanacak ve mesajları moderatörler tarafından silinecektir.

Son düzenleme:
  • 1.Kaliteli Anti-Virüs kullanmak: Gidip te avast!/AVG kullanmayı önermiyorum. Para varsa Kaspersky Internet Security, Norton 360 ve Bitdefender Internet Security' den birini alın. Eğer ücretsiz arıyorsanız; Kaspersky Security Cloud - Free, Bitdefender Free önerimdir.
  • İlk öncelikle PC' nize şu programları kurun:
  • Norton Power Eraser
  • Kaspersky Virus Removal Tool
  • Malwarebytes Anti-Malware
  • AdwCleaner
  • Emsisoft Emergency Kit
  • Microsoft Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı
  • Programları kurduktan sonra veritabanlarını güncelleyin. Sonra Win+R kullanarak msconfig.exe yazalım. Önyükleme kısmından Güvenli Önyükleme (En az) basıyoruz. Uygula> Tamam diyip Windows' un reboot' unu bekliyoruz.
  • Buradan yazdığım programlarla tarıyoruz. Çıkan virüsleri siliyoruz.
  • Eğer virüs geçmezse Güvenli Moddan çıkmak için Win+R>msconfig.exe>Önyükleme>Güvenli Önyükleme tikini kaldırın. Uygula>Tamam diyip sistemi yeniden başlatın.
  • Güvenli moddan çıktıktan sonra Kaspersky Rescue Disk' i indiriyoruz. Ve Rufus aracılığı ile FAT32 arabirim ile yazdırıyoruz
  • BIOS' a girip Boot sekmesinden 1.sıraya USB' yi seçip kaydediyoruz ve yeniden başlatıyoruz. Dil seçimi ekranından English seçtikten sonra 1 tuşuna basıyoruz. Kaspersky Rescue Disk açıldıktan önce veya sonra databasr güncelliyoruz ve taratıyoruz. Virüs bulursa siliyoruz.
  • Korsan yazılım kullanmayın.
  • Son çare olarak eğer virüs gitmezse temiz kurulum yapıyoruz.
@unnamedington neye şaşırdın? :)
@Zagros Kanat sonuç ne oldu?

Son düzenleme:
Neden direkt format öneriyorsunuz? Şu ilkel ve işe yaramayan öneriden vazgeçin. Format ile silinemeyen de zararlılar mevcuttur.

Malwarebytes ve adwcleaner ile sisteminizi tarattınız mı? Neden 360 Total Security kullanarak zararlı taraması yaptınız? Kaliteli bir antivirüs kullanmak yerine 360 Total Security'i seçmemeniz gerekirdi.

not: bundan sonra virüse karşı format önerisinde bulunanlar gereksiz mesaj olarak raporlanacak ve mesajları moderatörler tarafından silinecektir.

Teşekkür ederim hallettim sildim virüsü malwarebit aracılıığyla.
  • 1.kaliteli Anti-Virüs kullanmak: Gidip te Avast!/AVG kullanmayı önermiyorum. Para varsa Kaspersky ınternet Security, Norton 360 ve Bitdefender ınternet Security'den birini alın. Eğer ücretsiz arıyorsanız; Kaspersky Security Cloud - Free, Bitdefender Free önerimdir.
  • Ilk öncelikle PC'nize şu programları kurun:
  • Norton Power eraser.
  • Kaspersky virus removal tool.
  • Malwarebytes anti-malware.
  • Adwcleaner.
  • Emsisoft emergency kit.
  • Microsoft kötü amaçlı yazılım temizleme aracı.
  • Programları kurduktan sonra veritabanlarını güncelleyin. Sonra Win+r kullanarak msconfig.exe yazalım. Önyükleme kısmından güvenli önyükleme (en az) basıyoruz. Uygula> tamam deyip Windows'un Reboot'unu bekliyoruz.
  • Buradan yazdığım programlarla tarıyoruz. Çıkan virüsleri siliyoruz.
  • Eğer virüs geçmezse güvenli moddan çıkmak için Win+r>msconfig.exe>önyükleme>güvenli önyükleme tikini kaldırın. Uygula>tamam deyip sistemi yeniden başlatın.
  • Güvenli moddan çıktıktan sonra Kaspersky rescue Disk'i indiriyoruz. Ve Rufus aracılığı ile FAT32 arabirim ile yazdırıyoruz.
  • BIOS'a girip Boot sekmesinden 1.sıraya USB'yi seçip kaydediyoruz ve yeniden başlatıyoruz. Dil seçimi ekranından english seçtikten sonra 1 tuşuna basıyoruz. Kaspersky rescue disk açıldıktan önce veya sonra databasr güncelliyoruz ve taratıyoruz. Virüs bulursa siliyoruz.
  • Korsan yazılım kullanmayın.
  • Son çare olarak eğer virüs gitmezse temiz kurulum yapıyoruz.
@unnamedington neye şaşırdın? :)
@Zagros Kanat sonuç ne oldu?

Bu kadar uğraşmadım ama virüsü kaldırmayı başardım malwarebit kullanarak yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı