Şehir Kurma Oyunu tavsiyesi

Türkçe dil desteği mevcut mu hocam bu oyunun? Biraz Youtube'dan baktım hoşuma gitti, almayı düşünüyorum. Steam üzerinde Türkçe dil desteklenmemektedir diyor ama Youtube videolarında Türkçe oynanış mevcut. İnternetten indirilen Türkçe yamalara da pek güvenim olmuyor. 🙂
Şu an bende yüklü değil, uzun süre girmeyince kaldırmıştım ama rahat oynayabiliyordum öyle hatırlıyorum. Dil TR olmasa da hiç zor değil yani öyle EU4 gibi bir oyun değil. Rahat rahat yarı ingilizcemle halledebildim ben yani.

En son bunu kullanıyordum, fakat çoktandır oyunu oynamıyorum yama herhalde çalışıyordur.

Amacı ne oyunun peki?
Oyunda başkansınız elinizden geldiği kadar tahtta kalmaya çalışıyorsunuz (belli görevleri yaparak sürenizi uzatıyorsunuz) ama belli bir yere gelince tahtta sonsuza kadar kalıyorsunuz. Oyunda tam hatırlamıyorum ama 3 dönem olması lazım ilkinde çok bir şey yok 2. dönemde işte dünya savaşı falan oluyor yeni binalar falan açılıyor. Ekonomiyi sağlamak için ilk başta bir ekran var oraya gelip hangi bölgelerde hangi bitkiler veya hayvanlar verimli ona bakıyorsunuz ona göre oraya tarla veya hayvan çiftliği gibi bir şey koyuyorsunuz oyunda işsizlik var zengin fakir sayısı gibi bir çok şey var ama oyunu öğrenmesi gerçekten zor ama öğrendiğin zamanda çok zevkli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı