Şehitlerimiz mi var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet malum kişi çıkacak ve diyecek ki saldırı yapanlar rejim ordusu ancak havadan atılan bombalar rus savaş uçakları buna da diyecek ki yine kandırıldım.
Az önce gizli birkaç kaynaktan videolar gördüm libya olsun Suriye olsun 3, 4 adet insansız hava araçlarımız düşürülmüş, 2 gün önce Türk askerleri yerden güdümlü füze ile rus yapımı SU-34, SU-22 ve SU-24 uçaklara ateş açmışlar ve vurulmamış ardından bugün rusya karşılık olarak ateş açmış havadan. Bunları saklıyorlar herkesin aslında bilmesi lazım bakıldığı zaman çok büyük bir şavaş var ve bugün bunlar ortaya çıktı görülmesin diye anında sosyal medyaya habersiz şekilde kapattılar.
Sana haber vermediler mi tüh, sana sormadan kapatmaları üzücü olmuş.
Bİrisi çıkmış diyor ki resmi kaynaklar dışındaki kaynaklara itibar etmeyiniz... Ya sabır! YA SABIR! Yazamıyorum arkadaşım. Birincisi zaten haber yasağı var, ikincisi olmasa da yazamıyoruz. Yazıpta başımı belaya sokamam. Yazmıştım sildim şu anda. Aklınızı başınıza alın oğlum. Fortnite, Pubg, Battlefield falan değil bu. Kanlı canlı gerçek savaş. Burada savaş çığırtkanlığı yapan ilkokullu kardeşlerim var. Yaşları gereği anlıyoruz diyelim fakat savaş dediğiniz bilgisayar oyunlarına benzemez. Yanına havan topu düşen birisinin üzgünüm ama parçalarını bulabilirlerse kimliğini tespit edebilmek için DNA testi yapıyorlar. Ne demek bu bilmem farkında mısınız? Vatanına resmen bir saldırı olmadığı sürece Gazi Mustafa Kemal Atatürk savaşa karşı bir liderdi. Yurtta barış dünyada barış diyen bir lider... Kendisi Türk tarihinin gördüğü en büyük komutanlardan ve askeri strateji uzmanlarından birisidir. Savaşmak marifet değil arkadaşlar, barış yapıp ülkeni barış ve bilim ile yüceltmek marifet tıpkı Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı gibi. Aklınızı başınıza alın. Sıcacık koltuğunuzda oturup "Saldırın, yıkın, parçalayın, savaşın!" demeyin. Çok savaşmak isteyen varsa yaşı tutuyorsa yazılsın, gitsin.
Ülke savaşla kurtuldu bununda farkındasındır umarım, diğer söylediğin şeylere katılıyorum.
George Carlin sen ne büyük adamsın be;

""Military cemeteries around the world are packed with brainwashed dead soldiers who were convinced God was on their side." George Carlin
Dini tartışma yapmıyoruz, askerlerimiz şehit oluyor senin yazdığın yazıya bak.

Son düzenleme:
Sana haber vermediler mi tüh, sana sormadan kapatmaları üzücü olmuş.

Ülke savaşla kurtuldu bununda farkındasındır umarım, diğer söylediğin şeylere katılıyorum.

Dini tartışma yapmıyoruz, askerlerimiz şehit oluyor senin yazdığın yazıya bak.
Hayır güzel kardeşim. Bir ülkemiz zaten vardı. Savaştık, kaybettik 1. Dünya savaşını. Kayıplarımızı kabullendik. Ardından işgalci devletler haklarından fazlasını almaya kalkıştılar ve bunun sonucunda işgalci güçlere karşı vatan toprağımızı savunmak zorunda kaldık. Hayali vatan toprağı değil. Adamlar bildiğin ülke topraklarımıza ordularıyla girdiler. Şu an böyle bir durum söz konusu değil.

Hayır güzel kardeşim. Bir ülkemiz zaten vardı. Savaştık, kaybettik 1. Dünya savaşını. Kayıplarımızı kabullendik. Ardından işgalci devletler haklarından fazlasını almaya kalkıştılar ve bunun sonucunda işgalci güçlere karşı vatan toprağımızı savunmak zorunda kaldık. Hayali vatan toprağı değil. Adamlar bildiğin ülke topraklarımıza ordularıyla girdiler. Şu an böyle bir durum söz konusu değil.
-Hayır güzel kardeşim. Bir ülkemiz zaten vardı. Yoktu demedim.
-Savaştık, kaybettik 1. Dünya savaşını. Doğru.
-Kayıplarımızı kabullendik. Ardından işgalci devletler haklarından fazlasını almaya kalkıştılar ve bunun sonucunda işgalci güçlere karşı vatan toprağımızı savunmak zorunda kaldık. Bu da doğru.
-Hayali vatan toprağı değil. Adamlar bildiğin ülke topraklarımıza ordularıyla girdiler Bu da doğru
-Şu an böyle bir durum söz konusu değil. İşte bu yanlış
Sebep bunları rahat bırakırsan eninde sonunda dadanacakları yer bizim ülkemiz.

Atalarımız ne demiş yılanın başını küçükken ezeceksin, küçük yılan ısırırsa kolunu kaybedersin ama büyük yılan ısrırsa HAYATINI.

Rusya vurdu. Çünkü Ruslar, Türkiye'nin kendilerine bölgede Türk askerlerinin bulunduğuna dair bilgi vermediğini söylediler. Bu açıklama da saldırıyı Rusya'nın yaptığını gösterir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam güzel eleştiri yapmış.

-Hayır güzel kardeşim. Bir ülkemiz zaten vardı. Yoktu demedim.
-Savaştık, kaybettik 1. Dünya savaşını. Doğru.
-Kayıplarımızı kabullendik. Ardından işgalci devletler haklarından fazlasını almaya kalkıştılar ve bunun sonucunda işgalci güçlere karşı vatan toprağımızı savunmak zorunda kaldık. Bu da doğru.
-Hayali vatan toprağı değil. Adamlar bildiğin ülke topraklarımıza ordularıyla girdiler Bu da doğru
-Şu an böyle bir durum söz konusu değil. İşte bu yanlış
Sebep bunları rahat bırakırsan eninde sonunda dadanacakları yer bizim ülkemiz.

Atalarımız ne demiş yılanın başını küçükken ezeceksin, küçük yılan ısırırsa kolunu kaybedersin ama büyük yılan ısrırsa HAYATINI.
Neye göre diyorsun? 2. Dünya Savaşında sınır kapımıza kadar geldiler dünya kırıyordu birbirini. Fransayı haritadan sildiler. Güçlü bir ordu üstelik, Alman ordusuydu. "Sınırımıza kadar geldiler" deseydi İsmet İnönü o zaman savaş açsaydı İngiltereye uyup Almanya gezdirirdi içimizde (askerlerini). Aynı şekilde Almanya ile olsalardı Amerika gezdirirdi (askerlerini.) Ne yaptılar, sınır kapılarını kapatıp etliye sütlüye karışmadılar ve savaş Türkiye dışında gelişti ve bitti. Dünya Savaşı diyorum bak. Girdiğin topraklar senin vatan toprağın değil. Bugüne kadar Ortadoğuyu sen güllük gülistanlık mı sanıyordun? Hep böyleydi. Böyleydi ama sınırımızda mayınımız diziliydi, kapıları kapatıyorduk. Ortadoğu o duvarın ötesinde kalıyordu. Sen bunu yap, eğer gelir saldırırlarsa meşru müdafa hakkın olur. Nato üyesi bir ülkeyiz bizim sınırlarımıza herhangi bir ülke tarafından saldırı olduğu zaman her halukarda NATO devreye girecek. Şimdi girmiyor, keyfinden girmiyor sanıyor millet. NATO diyor ki şu anda "Siz kendi sınırınız dışında bir yerde savaşıyorsunuz, anavatanınıza bir saldırı yok. Müdahale edemeyiz.". Madem bunun gerekliliğine inanıyorsun... Yaşın tutuyor belli, yazılırsın orduya, gider savaşırsın adam gibi. Biz de deriz ki "inancı doğrultusunda gitti savaştı vatanı için konuşmaya hakkı var". Şimdi bunları yazıyorsun sıcak kolduğunda, savaşanlar başkası. Olmaz öyle iş. Git konuş bakalım o askerle sana neler söyleyecekler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı