Şeker ve diyet süreci

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler. Ben bu spora başlarken 98 kiloydum. Şimdi 76 oldum. Ben spora başlamadan önce günde 2.5 litre kola içen bir insandım. Şu an kola içmek istemiyorum ama en azından bir meyve suyu tarzı gazsız içecekleri her gün içmek istiyorum. Şekerin bana kalori harici yaratacağı bir sorun olur mu?

Hocam evet zararlı farkındayım ama insanın canı çok çekiyor.
Ne yapmak istediğine göre değişir dostum. Ben C.Ronaldo gibi koladan, gazlı içeceklerden, şekerlerden uzak bir hayat sürmek istemem. Benim işim vücut geliştirme yarışmaları / sporculuk değil mesela, sporumu yaparım ama donduramı da yerim, kolamı da içerim, çikolata da gömerim, tavuğumu, sodamı eksik etmem. Tabii her gün yenmez zaten ama ara ara yemek kesinlikle gerekiyor, hayat böyle güzel :) Bence fazla takmayın, abartmadığınız sürece herşeyi yiyip içebilirsiniz.

Ne yapmak istediğine göre değişir dostum. Ben C.Ronaldo gibi koladan, gazlı içeceklerden, şekerlerden uzak bir hayat sürmek istemem. Benim işim vücut geliştirme yarışmaları / sporculuk değil mesela, sporumu yaparım ama donduramı da yerim, kolamı da içerim, çikolata da gömerim, tavuğumu, sodamı eksik etmem. Tabii her gün yenmez zaten ama ara ara yemek kesinlikle gerekiyor, hayat böyle güzel :) Bence fazla takmayın, abartmadığınız sürece herşeyi yiyip içebilirsiniz.
Haklısınız gerçekten. Hayat geçmez böyle. Abartmadan tüketilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı