Şekerli İçecek Dökülen Klavye Ne Yapılmalı?

Daha alalı 1 ay oldu olmadı. Kardeşim şekerli bir şey dökmüş space ve spacenin solundaki 4 tuşun basımı tuhaflaşmış. RGB ve çalışmasında bir sorun yok PC tuşları algılıyor ama içime sinmedi. Nasıl temizlerim veya garantiye versem temizlerler mi? Klavyem Trust Cada GXT 890.

3 yıl geçmiş, bana da tam aynısı oldu. Switch'e ağzımı dayayıp hem çekip hem üfledim, olayın en trajikomik kısmı ise gerçekten işe yaradı..

3 yıl geçmiş, bana da tam aynısı oldu. Switch'e ağzımı dayayıp hem çekip hem üfledim, olayın en trajikomik kısmı ise gerçekten işe yaradı..
Ben direk banyoda hortumladım klavyeyi😂, tamamen yıkadıktan sonra tam 1 hafta kuruttum ve sorunsuz çalıştı. Hala da 6 ayda bir klavyeyi yıkayıp temizliyorum, toplam 5-6 kere yıkamış oldum. Sorunsuz çalışmaya devam ediyor ancak switchler hissizleşti. Bu yüzden Trust'ı yedek tutup yeni klavye aldım geçen ay.

Ben direk banyoda hortumladım klavyeyi😂, tamamen yıkadıktan sonra tam 1 hafta kuruttum ve sorunsuz çalıştı. Hala da 6 ayda bir klavyeyi yıkayıp temizliyorum, toplam 5-6 kere yıkamış oldum. Sorunsuz çalışmaya devam ediyor ancak Switch'ler hissizleşti. Bu yüzden Trust'ı yedek tutup yeni klavye aldım geçen ay.

Konuyu 1 tık hortlatıyorum ama maalesef benimkine de döküldü, ne kadar hızlı reflekslerimle klavyeyi ters çevirip arkasından vurmuş olsam da 2 Switch'e girmeyi başarmış 😅 F4 ve F8'e girmiş. Ayda yılda bir kullandığım tuşlar fakat klavye yeni 800 TL para verdim içim gidiyor. Çalışmasında hiçbir sorun yok sadece şekerden dolayı bazen takılıyor. Nasıl temizleyebileceğim hakkında bilgisi olan var mı? 😁

Düzenleme: İğne ucuna dezenfektan değdirip Switch kenarına damlattım, iyice tuşlara basıp yaydım biraz bekledim ve beklemediğim şekilde iyileşti. Tabii hala arada takıldığını hissediyorum.

Düzenleme: İğne ucuna dezenfektan değdirip Switch kenarına damlattım, iyice tuşlara basıp yaydım biraz bekledim ve beklemediğim şekilde iyileşti. Tabii hala arada takıldığını hissediyorum.
Buradan söylemekle olmaz. Bir elektronikçi veya tamirciye götürüp veya servisine temizletebilirsiniz.

Yok tamirciye gidecek bir durum yok, Switch'ler şeffaf nereye bulaştığını görebiliyorum, F4'te olan muhtemelen birkaç hafta sonra kendini hissetirmeyecektir bile sadece F8'de biraz fazla onu da Switch'ı çıkartarak çözmem gerekiyor. Tek sıkıntı klavyede hot swappable özelliği var mı bilmiyorum, Switch'i çıkardıktan sonra elimde kalmasından korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı