Şekerli yiyecekler yemekle şeker hastası olunur mu?

Bunlar fazlası zaten zararlı. Kanser ise daha iyi değil. Bundan emin olun.

Yener abi müsaitsen bir şey daha soracağım arkadaşım dedi bu şeker hastalarının yaraları çabuk iyileşmiyormuş ben parmağımı kestim 1 haftada falan tamamen iyileşti, ben şeker hastası olsaydım iyileşmezdi değil mi?

Kesiğe de bağlı. Dediğiniz doğru. Şeker hastalığı için geç iyileşiyor. Siz en iyisi dahiliye uzmanına muayene olun.

Yav vallahi moralim çok bozuk içimden yemek yemek bile gelmiyor Allah'ım beni bu hastalıkla sınama ne olursun.

@acv fazla şeker ve karbonhidrat ile beslenmek direkt olarak diyabete sebebiyet vermese de, zemin hazırladığı bir gerçek bence. Vücutta sürekli insülin miktarının yüksek olmasının bir sonucu olabilir, veyahut kilo yaptığı ve karaciğere de yük olduğu için de zemin hazırlıyor olabilir. Doktorların beni uyarmasından yola çıkarak bunu söylüyorum. Normalde zayıf ve sağlık sorunu olmayan biri olduğum halde doktorum telaşlanmıştı bu kadar yükselince.

Hocam 1 2 sene genellikle karbonhidrat ağırlıklı beslenmek şeker hastalığına ya da pre-diyabete sebep olur mu?

@yucewalden Zannetmem dostum. En fazla benimki gibi şekerin yükselir, daha sonra yeme alışkanlığına çeki düzen verirsen eskiye döner diye düşünüyorum. Uzun vadede etkilerini bilemem tabii, her şeyin fazlası zarar sonuçta :)

Yine de en doğrusunu doktorun söyleyecektir.

Geri
Yukarı