Sekiro bana mı çok zor geliyor?

bilmemem

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Sekiro gerçekten zor mu bana mı çok zor geliyor? Karşıma bir zorluk seçeneğide çıkmadı ya da yanlışlıkla ben mı en zoru şeçtim oynayan arkadaşlar zorluk seçeneği var mı? Bu türde hiç oyun oynamadım. Fromsofwarenin yani oyunlarını oynamadım bu souls tarzı oyunlar hep böyle zor mu Dark Souls bladborne falan.

Merhaba, Sekiro gerçekten zor mu bana mı çok zor geliyor? Karşıma bir zorluk seçeneğide çıkmadı ya da yanlışlıkla ben mı en zoru şeçtim oynayan arkadaşlar zorluk seçeneği var mı? Bu türde hiç oyun oynamadım. Fromsofwarenin yani oyunlarını oynamadım bu souls tarzı oyunlar hep böyle zor mu Dark Souls bladborne falan.

Evet.

Zorluk seçeneği var ama daha kolayı yok daha zoru var eğer istersen :D Oyun zor olması için planlanmış bir oyun, zorluğu ortadan kaldırınca oyunun bütün dizaynı çöp oluyor o yüzden zor.

Oyuncunun yeteneklerine göre değişiyor. Sekiro tamamen anlık tepkilerin üzerine kurulmuş ve senkronu yakalamak zorunda olunan bir savaş sistemine sahip. O yüzden eğer oyunlarda genel anlamda reaksiyonlarınız güçlü değil ise çok zorlanıyorsunuz.

Benim reaksiyon hızım çok düşük olduğu için Sekiro oynarken zorlanan arkadaşları iyi anlayabiliyorum. Diğer From oyunlarında hiç bu derece çile çekmemiştim.

Oyun da çar kasma olayı olmadığı için evet zor.

Oyunda zorluk seçeneği yok. Senin oyuna alışman lazım düşmanların hareket şemalarını öğrenip ona göre saldırman gerekiyor. Sekiro benim de ilk souls oyunum diğer soulslara göre daha kolay olduğunu düşünüyorum. Düşmanın hareketlerini öğrenip kılıçla yeterince hızlı bir refleksle tepki verirsen müthiş zevkli bir oyun. En iyi kılıç dövüşü olan oyun bence bunu da belirteyim bundan daha iyi hissiyatı olan oyun bana göre yok.

Daha geçen Elden Ring'e başladım, ilk yarım saatte atlı bir tip var oyunun başında 4-5 kere ölüp quitledim. Elden Ringe'de bu türün en basitlerinden deniyor öyle düsün :) Hafta sonu bir daha başlayacağım bakalım. Sekiro da aynı mantıktır, geniş bir zamanda bakmak lazım.

Elden Ring, Dark Souls 2, Demon's Souls ve Sekiro denedim. Aralarında en basit olan Dark Souls 2'ydi. Bossların çoğunu tekte geçiyordum (zor olanlar yine de uğraştırıyordu). Kimine göre en kötü kimine göre en iyi Dark Souls oyunu ancak bence güzel.

Daha geçen Elden Ring'e başladım, ilk yarım saatte atlı bir tip var oyunun başında 4-5 kere ölüp quitledim. Elden Ringe'de bu türün en basitlerinden deniyor öyle düsün :) hafta onu bir daha başlayacağım bakalım. Sekiro da aynı mantıktır, geniş bir zamanda bakmak lazım.

Elden Ring bana göre aralarından en zoru (belki Demon's Souls daha zor olabilir), basit gözüksede çok fazla mekanik var ve öğrenmesi daha uzun sürüyor. Oynanışta diğer oyunlara göre daha hızlı.

Oyunda zorluk seçeneği yok. Senin oyuna alışman lazım düşmanların hareket şemalarını öğrenip ona göre saldırman gerekiyor. Sekiro benim de ilk souls oyunum diğer soulslara göre daha kolay olduğunu düşünüyorum. Düşmanın hareketlerini öğrenip kılıçla yeterince hızlı bir refleksle tepki verirsen müthiş zevkli bir oyun. En iyi kılıç dövüşü olan oyun bence bunu da belirteyim bundan daha iyi hissiyatı olan oyun bana göre yok.

Pekala reflekslerim i sınayacağım, bende çok beğendim kılıç dönüşünü. GoW oynadıktan sonra çoğu bu tarz oyunu sevemedim ama bu oyun düşmanı öldürünce aşırı bir haz veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı