Sekiro çok zor

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Bugün Sekiro'ya başladım. Oyunu yaklaşık 2 saat oynadım ve gerçekten hala aynı yeri geçmeye çalışıyorum. Tam bir bossu geçtim diyorum etrafta dolanan kel arkadaşlar beni öldürüyor. Oyunun çözemediğim bir mekaniği veya geliştirme mantığı falan mı var acaba anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Oyunun tek sunduğu da zorluk. Zor olmasa bir anlamı olmaz:)

Hocam anladım o işi zaten onun bilincinde aldım oyunu fakat öyle bir zorluk değil. Bir bossu 5 defa 10 defa kesmeye çalışında bir anlam kalmıyor ki.

Benim demek istediğim benim kaçırdığım bir şey mi var da acaba sürekli bu kadar zorlanıyorum acaba?

Oyuna her girdiğinizde sağdaki antrenman yerinde antrenman yapın mutlaka. Sağlık için gerekli itemleri ilk öldükten sonra doğduğunuzda için. Baktınız saldırıyı parryleyemeyeceksiniz ya da bloklayamayacaksınız, zıplayıp kaçın.

Merhaba. Bugün Sekiro'ya başladım. Oyunu yaklaşık 2 saat oynadım ve gerçekten hala aynı yeri geçmeye çalışıyorum. Tam bir bossu geçtim diyorum etrafta dolanan kel arkadaşlar beni öldürüyor. Oyunun çözemediğim bir mekaniği veya geliştirme mantığı falan mı var acaba anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hocam öncelikle LB veya L1 (PC'de hangi tuş oluyor bilmiyorum) tuşuna basarak deflect yapmanız gerekiyor. Düşmanlarınız tam size vuracağı anda basıp RB veya R1 ile saldırı yapın. Her yerde dodge atarak kendinizi kurtaramazsınız bunu baştan söyleyeyim. Yetenek ağacından mutlaka Mikiri Counter açın, Boss savaşlarında ise atak yapın ve gelen saldırıları anında LB veya L1 tuşuna basarak savurun. Deflect'i çözdükten sonra gerisi kolay zaten. Şuan çoğu Boss'u tekte keser hâle geldim ben ve bitirmemek için zorlamama rağmen oyunu bitirmeme azıcık kaldı. Oyun kesinlikle abartıldığı kadar zor değil bende korkarak girdim fakat durum hiç öyle değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı