Sekiro nasıl bir oyun?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Sorularımı teker teker cevaplarsanız sevinirim.

Sekiro Souls tarzı bir oyun mu?
Oyunu CoD, RDR ve GTA gibi oyunlarını seven ve aşinalığı olan daha kolay oynayabilir mi?
Souls tarzı oyunsa ilk defa oynayacağım zorluk çeker miyim?

Evet.
Saydığın türlerle alakası yok iş biraz refleksler de bitiyor. Tabi fazla oyun oynayan birinin kavraması daha kolay olur.

Oyunu CoD, RDR ve GTA gibi oyunlarını seven ve aşinalığı olan daha kolay oynayabilir mi?

Sekiro'yu ilk defa oynuyorsan bana göre zorlanma ihtimalin var. Ama alıştıktan sonra sevebilirsin. Souls'dan farklı bir oynayışı var ama.

Sekiro erkek adam oyunudur. Herkese gelmez. Sabırlı bir oyuncuysanız oynayabilirsiniz tabii becerikli olmak da lazım.

Saydığın oyunlar dışında pek oyun oynamadıysan çok daha fazla zor olur çünkü o oyunların hepsi fazla kolay oyunlar. Sekiro çok daha zor bir yapım ama öyle üstün yetenek gerektiren bir zorluğu falan yok, sadece yeteneğin yoksa biraz fazla sabıra ihtiyacın var. Sabrettiğin sürece üstesinden gelemeyeceğin engel yok o oyunda.

Gereken sabrı oyuna verdikten sonra oyun epey kolay hale geliyor hatta, benim hiç hasar almadan boss kesebildiğim tek oyun Sekiro.

1) Sekiro souls tarzı bir oyundur. Belli farklılıkları olsada Soulslike başlığı altında alınabilir.

2) Saydığınız oyunlarla pek bir alakası olmadığı için "bunu oynayan daha çok sever/sevmez." gibi bir yorum yapılamaz.

3) Zorluk çekeceğinizi düşünüyorum. Tavsiye olarak Sekiro'dan önce Dark Souls 3 oynamamız yönünde olurdu. Hem Souls oyunlarına aşinalığınız olur hem de bu türü sevip sevmeyeceğinizi öğrenirsiniz.

Evet souls tarzı bir oyun. Dediğiniz oyunlara benzeyen bir oyun değil ve onları seven birisi bunu sevmeyebilir. Genel açıdan bana göre çok zor değildi. Ben de souls oyunlarına Sekiro ile başlamıştım ve 2-3 bossda çok zorlanmıştım. Yine de en fazla 2-3 saat uğraşıp geçmiştim o bossları. Öncelikle Sekiro'nun hikayesi ve ilerleyişi karışık. Technopat'ın yayınladığı Sekiro tam çözüm serisini izleyerek oynarsanız sizin için rahat olur. Çünkü zaten bosslara zaman harcayacağınızdan bir de nereye gideceğim diye aranarak saat kaybetmeyin. Oyunun temeli rakibin hamlelerini ezberleyip ona göre davranmak üzerine kurulu. Kafanıza göre saldırarak geçemezsiniz bossları.

Geri
Yukarı