Senheiser IE 600 IE 300 IE 200 IE 80 s nasıl?

Neyse konuyla alakali olarak, iem ile oyun oynamak (ozellikle fps/warzone) o kadar kotu bir fikir degil bu arada.

Son 1 aydir falan Truthear Zero ile oynuyorum ben de aslinda ve acikcasi bekledigimden daha basarili buldum bile denebilir. Kotu yani open back kulakliga kiyasla disariyla tamamen alakamin kesilmesi ve dolayisiyla arkadan birisi bisey soyleyince yada kapi vs calinca duyamiyorum kesinlikle. Discordda konusurken digerine kiyasla daha yuksek sesle konusma durumu var bir de.

Warzone ses konusunda oldukca basarisiz bir oyun ama, o yuzden referans olmasi zor bence. Hazir ayni kulaklik vardi nasilsa takip ettigim birkac youtube kanalinda gorunce ben de denemeye karar verdim ve memnun kaldim denebilir aslinda. Detayli izlemek istersen bahsettigim kanallar: Fresh Reviews kanalinin Quest for best competitive gaming iem video serisi, warzone oyuncusu icemanisaac ve badseedtech kanallari.

2 haftadır almak istediğim cevabı verdiniz var ya IE serilerinde aktif gürültü engelleme yok bu benim için bir eksi yanı yani IE 200'ü aldım diyelim tamam cok güzel bir kulaklık ama aktif gürültü engellemsi yoksa sıkıntı ve bir de sound blasterx G5 ses kartını düşünüyorum bu kulaklığa uygun mudur? Ve bir şey daha diyeceğim Bose qc 20'den iyi midr IE 200?

Peki Senheiser'dan daha iyi olan aktif gürültü engellemesine sahip oyun performansı iyi olan bir kulak içi kulaklık önerme ihtimaliniz var mıdır veya veya Bose qc 20'nin muadili olan bir kulak içi kablolu kullaklık önerme ihtimaliniz var mı?

Yine çok fazla mesaj vardı okuyamadım hepsini. Bose qc 20 olayla ne alaka anlamadım eğer evde dozer çalışmıyorsa oyun için gürültü engellemeye ihtiyacınız olmayacak. Sizin önemli olan konumlandırma ve ses sahnesi genişliği, bu durumda monitör kulaklık tavsiye ediyorum özellikle arkası açık olanlardan ama derseniz ki içeri ses gelmesin dışarı ses gitmesin diye o zaman arkası kapalı bir kulak üstü öneririm. Ses, fiziksel bir konudur; driver büyüdükçe ve akustik(açık, kapalı, yarı açık, odaklı) geliştikçe duyacağınız ses iyileşir.
Tavsiye:
Kapalı kulak üstü; DT770, M50X, HD 280, K92.
Açık kulak üstü; DT990, HD560s, SE400e.
Kulak içi; IE serisi, uygunsa SE215(IE serisi daha iyi, deneyimlendi.)

Neyse konuyla alakali olarak, iem ile oyun oynamak (ozellikle fps/warzone) o kadar kotu bir fikir degil bu arada.

Son 1 aydir falan truthear Zero ile oynuyorum ben de aslinda ve açıkçası bekledigimden daha basarili buldum bile denebilir. Kotu yani open back kulakliga kiyasla disariyla tamamen alakamin kesilmesi ve dolayisiyla arkadan birisi bir şey soyleyince ya da kapi vs calinca duyamiyorum kesinlikle. Discord'da konusurken digerine kiyasla daha yuksek sesle konusma durumu var bir de.

Warzone ses konusunda oldukca basarisiz bir oyun ama, o yuzden referans olmasi zor bence. Hazir ayni kulaklık vardi nasilsa takip ettigim birkac YouTube kanalinda gorunce ben de denemeye karar verdim ve memnun kaldim denebilir aslinda. Detayli izlemek istersen bahsettigim kanallar: Fresh reviews kanalinin Quest for best competitive Gaming iem video serisi, Warzone oyuncusu icemanisaac ve badseedtech kanallari.

Tamamdır.

Videosunu incelediğim adam HD 58X'ten IE 300'e geçmiş HD 58X'ten daha iyi diyordu.

200 güzel ancak oyun için önerilmiyor hocam.

600 gereksiz pahalı.
Oyun kulaklığı diye bir şey pek yok hocam, ben de şu anda IEM bir kulaklığı hem oyun hem de müzik için kullanıyorum.

Oyun kulaklığı diye bir şey pek yok hocam, ben de şu anda ıem bir kulaklığı hem oyun hem de müzik için kullanıyorum.

Yok evet lakin IE 200'ü oyunlarda önermiyorlar.

Yine çok fazla mesaj vardı okuyamadım hepsini. Bose qc 20 olayla ne alaka anlamadım eğer evde dozer çalışmıyorsa oyun için gürültü engellemeye ihtiyacınız olmayacak. Sizin önemli olan konumlandırma ve ses sahnesi genişliği, bu durumda monitör kulaklık tavsiye ediyorum özellikle arkası açık olanlardan ama derseniz ki içeri ses gelmesin dışarı ses gitmesin diye o zaman arkası kapalı bir kulak üstü öneririm. Ses, fiziksel bir konudur; driver büyüdükçe ve akustik(açık, kapalı, yarı açık, odaklı) geliştikçe duyacağınız ses iyileşir.
Tavsiye:
Kapalı kulak üstü; DT770, M50X, HD 280, k92.
Açık kulak üstü; DT990, HD560s, SE400e.
Kulak içi; IE serisi, uygunsa SE215(IE serisi daha iyi, deneyimlendi.)

Oyun kulaklığı diye bir şey pek yok hocam, ben de şu anda ıem bir kulaklığı hem oyun hem de müzik için kullanıyorum.

Kullandığınız kulaklık nedir?

Senheiser kulaklık işini bırakmış sonova adında şirkete devretmiş her şeyi o şirkette kulaklıkları üretip Senheiser adında satıyolarmış yani sonovanın ürettiği kulaklıklar kaliteli olur mu bilmem ama senheiseren üretmememsi üzdü.

Son düzenleme:
Oyuncu olarak cloud 2nin üstü yok bence de. Ama ben de müzik için yapılmış her kulaklıkla oyun oynanabileceğini düşünüyorum. Oyun kulaklığı ile müzik aksine aşırı iyi olmuyor. Müzik kulaklığı her ikisini de karşılar bence.

Sennheiser kulaklık uretmeyi birakmis ne demek yahu. Ya okudugunu anlamiyorsun ya da baska sorunlarin var.

Bak kardeşim sonova denen adlı firma Senheiser'ı almış satın almış Senheiser artık kulaklık üretmiyor sonova adlı firmada senheser adında kulaklık üretiyor okduğumu anlatıyorum.

1681989400223.png

Geri
Yukarı