Sennheiser CX200 tek taraftan ses gelmeme sorunu

Bu ürünü uzun zamandır kullanan biri olaraktan söylüyorum ki sanırsam kronik bir soruna sahip.
Ürünü 04-11-2014 tarihinde satın almıştım ancak 10-02-2015 tarihinde tek kulaklıktan ses gelmeme problemi yaşamıştım.

Beşiktan Metan servisi sağolsun çok güzel ilgilendi ve anında yenisini elime koydular, bu sefer 11 ay kadar sorunsuz kullandım ancak aynı sorunu tekrardan bu gece uykuya dalacakken yaşadığımı fark ettim.
18.01.2016 tarihinde tekrar aynı şikayet yüzünden kulaklığım bozuldu ve 11 aylık süre içerisinde gerçekten temiz kullandım, yatağıma aldım ancak uyurken her daim bilgisayar koltuğuna koydum. Hiç kulaklık ile yatmadım sanıyorum ki.

Bu kulaklığı alacak arkadaşlara sırf bu sorun yüzünden önermiyorum, alırsanız er ya da geç siz de yaşarsınız bu problemi. Aynı problemi 2 defa yaşıyor olmam şans değil herhalde.

Bu sefer garantimiz de bitmiş tabi :) Sennheiser kalitesi ve servisi beni büyüledi tabi, en kötü ihtimalle yarın gider CX300 alırım diye düşünüyorum. Tabi önce bir araştırma yapmam gerekecek :)

Firmanın kalitesi ve hizmet anlayışı ortada, kimse tek laf edemez.

Arkadaşlar ben size farklı markalarda aynı sorunlar yok demedim. Ses anlamında kendini bu kadar geliştirmiş bir firmanın kulaklıklarının 1 seneye deviremeden bozulması hoş bir durum değil tahmin edersiniz ki :)

Ayrıca sadece kablo değil, CX200 devamlı kulakçık içerisindeki uydular yüzünden bozuldu. Sarım malzemesi mi neydi tam hatırlayamadım, elektrikçi bir arkadaşa gösterdim o daha iyi anlıyor.

Kablo kalitesine gelirsek aynı fiyata rakiplerinin sunduğu kabloları da biliyoruz. CX200 - 300 kullanan biri zaten kablo kalitesi konusunda övemez ürünü :)

Günümüz dünyasında birçok ürünün uzun süre hayatta kalamayacak şekilde üretildiğini de hatırlatırım :) Hiçbir firmanın amacı sapasağlam bir kulaklığı ucuza satıp aynı kişiye 5 sene kulaklık satamamak değil bana kalırsa :)

BİRCOM da aynı şekilde garanti kapsamı altında değişimi sağladı 2. defa, öğlen mesaj attılar. Ayrıca kargo ellerine ulaştığı gibi, aynı gün içerisinde ilgilendiler.
Bundan sonraki alacağım kulaklık markası da Sennheiser olacak, 2 sene kullansam fazlasıyla yeterli, bozulsa da çıkarıp veriyorlar yenisini, defalarca gördük satış sonrasi hizmetinin ne denli iyi olduğunu.

Satış danışmanlığı yaparken işe gidiş ve dönüş esnasında gerçekten iyi bir kulaklığa ihtiyaç duyuyordum ama şuan zaten evde yazılım işleriyle meşgul vaziyetteyim :)
Sanırsam arabaya ses sistemi dizeceğim en azından verdiğim paranın hakkını alırım diye düşünüyorum.

CX300 fena değil, idare ediyor beni fazlasıyla. Kargonun gelmesini bekliyorum şuan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı