Sennheiser CX200 tek taraftan ses gelmeme sorunu

Bu ürünü uzun zamandır kullanan biri olaraktan söylüyorum ki sanırsam kronik bir soruna sahip.
Ürünü 04-11-2014 tarihinde satın almıştım ancak 10-02-2015 tarihinde tek kulaklıktan ses gelmeme problemi yaşamıştım.

Beşiktan Metan servisi sağolsun çok güzel ilgilendi ve anında yenisini elime koydular, bu sefer 11 ay kadar sorunsuz kullandım ancak aynı sorunu tekrardan bu gece uykuya dalacakken yaşadığımı fark ettim.
18.01.2016 tarihinde tekrar aynı şikayet yüzünden kulaklığım bozuldu ve 11 aylık süre içerisinde gerçekten temiz kullandım, yatağıma aldım ancak uyurken her daim bilgisayar koltuğuna koydum. Hiç kulaklık ile yatmadım sanıyorum ki.

Bu kulaklığı alacak arkadaşlara sırf bu sorun yüzünden önermiyorum, alırsanız er ya da geç siz de yaşarsınız bu problemi. Aynı problemi 2 defa yaşıyor olmam şans değil herhalde.

Bu sefer garantimiz de bitmiş tabi :) Sennheiser kalitesi ve servisi beni büyüledi tabi, en kötü ihtimalle yarın gider CX300 alırım diye düşünüyorum. Tabi önce bir araştırma yapmam gerekecek :)

Firmanın kalitesi ve hizmet anlayışı ortada, kimse tek laf edemez.

Siparişi verdim ya az önce :) Garanti süresinde kullansam yeter zaten, 2 yıl sonra yine alırım düzgün bir kulaklık.
Metan zaten yenisini anında veriyor, öyle bir güzel yanı var.

Birde ben sadece telefondan müzik dinlemek amaçlı alıyorum.

İnan bende veya bu kulaklığı kullanan insanlarda bir problem yok. Firma bu kulaklığı benim ihtiyaçlarıma göre üretmek zorunda.
Müşteri isterleri denir buna, o kadar sorunsuz bir kulaklık olsa aynı problemden 2 farklı kulaklıkta 2 defa aynı sorundan müzdarip olmazdım :)
Kronik bir sorun olduğu doğrudur. Bundan sonra Sennheiser alırken kronik sorunu olmayan modellere yöneleceğim.
130 yerine 230 veririm gerekirse.

Sennheiser 300'de böyle bir problem var mı arkadaşlar? Kullanan birileri cevaplayabilir mi?
Eğer sorunun kronik olduğunu düşünüyorsanız düşüncenize saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok geçmiş olsun.

Eğer sorunun kronik olduğunu düşünüyorsanız düşüncenize saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim, inşallah yeni kulaklığımda da bu sorunu yaşamam, zaten internetten aldım.
Hepsiburada'ya geri gönderip kaşeletme veya onlar aracılığı ile gönderme durumları söz konusu olacak.

Ben vücudumu da alıp Metan'a gittiğimde mecburen ilgileniyorlardı, şimdi hoşuma gitmeyen bir cevap vermeleri durumunda o sinirle Beşiktaş Metan'a gidip neler yapacağımı hesap etmeye başladım bile.

CX300 siparişim de parazit problemi ile geldi. Yine kargolamak zorunda kalacağım aldığım yere, oradan Metan'a.
Sıfır kulaklık bile problemli geliyor, bu aralar var bir anormallik.

Geçen sene Cx200 kullanıyordum. Ürünün kablolarının ince olmasından dolayı olsa gerek 5 ayda iki kez yenisini verdiler. (Teknolojik ürünlerimi çok dikkatli kullanan biriyim)

Ardından aldığım mağazaya bu ürünü istemediğimi belirttim üzerine 20 TL fark koyup cx300 aldım. (5 ayda iki tane sıfır ürün eskittim ve bunun garantisi yeniden başladı ;)) Cx300 ü yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sennheiser in müşteri hizmetleri gayet güzel. Bütçeniz 100 - 140 TL civarı ise önerebileceğim bir kulaklık.

Aslında suçu Sennheiser'a atmamak lazım. 7 aydır CX200 kullanıyorum ve şu ana kadar bir sorun çıkmadı. Bunlar marka farketmeksizin her kulaklıkta olabiliyor. Mesela aynı sorunu Sony'nin farklı modellerinde yaşadım ama memnun olduğum ve bütçeme de uygun olduğu için hala Sony alıyorum.

Satış sonrası hizmetinden çoook memnun kalmamış olsam üst üste 3 defa CX serisi kulaklık almazdım kesinlikle.
2 defa yenisini verdiler :) 1 defa yeni kulaklığın değişimini sağladılar. Eskiden METAN bakardı, şimdilerde BİRCOM bakıyor bazı modellere, onlar değişimde sorun yaşatmadı. Şimdi BİRCOM'a servise yolladım. Eğer kablodaki kopukluğa "Kullanıcı Hatası" derlerse bir daha zaten Sennheiser almam.

Geçen Sennheiser Momentum alacaktım paraya kıyıp, inanır mısın korktum, acaba 8 ay sonra bozulur mu dedim. SONY'den yana tercih kullandım, o parayı hak etmedi iade ettik mecburen.

Aslında suçu Sennheiser'a atmamak lazım. 7 aydır CX200 kullanıyorum ve şu ana kadar bir sorun çıkmadı. Bunlar marka farketmeksizin her kulaklıkta olabiliyor. Mesela aynı sorunu Sony'nin farklı modellerinde yaşadım ama memnun olduğum ve bütçeme de uygun olduğu için hala Sony alıyorum.
Dostum o kulaklığı ve bir üst versiyonunu senelerdir kullanıyorum :) Hep 9. ayında bozuluyor bu alet :) 4. defa yaşıyorum resmen bunu, hiç şaşmıyor.

Bu ürünü uzun zamandır kullanan biri olaraktan söylüyorum ki sanırsam kronik bir soruna sahip.
Ürünü 04-11-2014 tarihinde satın almıştım ancak 10-02-2015 tarihinde tek kulaklıktan ses gelmeme problemi yaşamıştım.

Beşiktan Metan servisi sağolsun çok güzel ilgilendi ve anında yenisini elime koydular, bu sefer 11 ay kadar sorunsuz kullandım ancak aynı sorunu tekrardan bu gece uykuya dalacakken yaşadığımı fark ettim.
18.01.2016 tarihinde tekrar aynı şikayet yüzünden kulaklığım bozuldu ve 11 aylık süre içerisinde gerçekten temiz kullandım, yatağıma aldım ancak uyurken her daim bilgisayar koltuğuna koydum. Hiç kulaklık ile yatmadım sanıyorum ki.

Bu kulaklığı alacak arkadaşlara sırf bu sorun yüzünden önermiyorum, alırsanız er ya da geç siz de yaşarsınız bu problemi. Aynı problemi 2 defa yaşıyor olmam şans değil herhalde.

Bu sefer garantimiz de bitmiş tabi :) Sennheiser kalitesi ve servisi beni büyüledi tabi, en kötü ihtimalle yarın gider CX300 alırım diye düşünüyorum. Tabi önce bir araştırma yapmam gerekecek :)

Firmanın kalitesi ve hizmet anlayışı ortada, kimse tek laf edemez.
Sennheiser' de böyle kronik sorunlar varsa (ki günahını, tek hataya bakarak almamak lazım) kime güvenip de kulaklık alacağız?

Herhalde tek yol Audio Technica...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı