Sennheiser GSP 600 vs Arctis Pro + GameDAC vs Sennheiser Game Zero

GSX 1000 veya 1200 almaniz lazim. Ses seviyesinin az olmasi imkansiz GSX ile Game Zero kullaniyorum 50 Ohm kulaklik GSP 600 32 Ohm kulaklik. Bence arkadasin bilgisayarinda problem var ya da ayar yapmasini bilmiyor. GSX 150 Ohm'a kadar kulakliklari destekliyor. GSX almazsaniz bile yuksek butceli cok saglam ses karti kullanmaniz gerekmekte. Bu tur kulakliklar alirken anakartinizin bu kulaklari beslemeyecegini bilmeniz gerekir.
Dostum gsx 1000 ile 1200 arasında ne fark var

Neyine bakiyim hocam?
Yanlış kişiye yazmışım hocam pardon. Loudness Equalization açık mı oynuyorsunuz?

@trkaltnts Birebir aynı problemi yaşıyorum. Cloud Flight aldım, müziklerde, filmlerde ses seviyesi mükemmeldi ancak oyunlarda kendi adımlarımı duyamıyordum, iade ettim. Alpha aldım, aynısını yaşadım. Ses sürücüsünü elli kere sildim ve yükledim düzelmedi. Windowsu baştan kurdum yine düzelmedi. Bayramdan sonra bunuda iade edeceğim. Mh 752 alıp deneyeceğim. Bir çözüm bulursanız beni etiketleyip yazar mısınız?

Dostum gsx 1000 ile 1200 arasında ne fark var

GSX 1200'e ekstra kulaklik takabiliyorsun ayni anda tek fark bu.
Yanlış kişiye yazmışım hocam pardon. Loudness Equalization açık mı oynuyorsunuz?

@trkaltnts Birebir aynı problemi yaşıyorum. Cloud Flight aldım, müziklerde, filmlerde ses seviyesi mükemmeldi ancak oyunlarda kendi adımlarımı duyamıyordum, iade ettim. Alpha aldım, aynısını yaşadım. Ses sürücüsünü elli kere sildim ve yükledim düzelmedi. Windowsu baştan kurdum yine düzelmedi. Bayramdan sonra bunuda iade edeceğim. Mh 752 alıp deneyeceğim. Bir çözüm bulursanız beni etiketleyip yazar mısınız?

Hocam o kulakliklarin ozelliklerine bakarsaniz zaten maksimum ses seviyesinin dusuk oldugu gorursunuz. Yasadiginiz bir problem degil.

GSX 1200'e ekstra kulaklik takabiliyorsun ayni anda tek fark bu.

Hocam o kulakliklarin ozelliklerine bakarsaniz zaten maksimum ses seviyesinin dusuk oldugu gorursunuz. Yasadiginiz bir problem degil.
Ses şiddetini 10 üzerinden değerlendiricek olursam müziklerde 10/10 oyunlarda ise 10/1 performans veriyor. Silah sesleri kulağımı acıtacak derecede yüksek ancak diğer sesler yok derecede az

Ses şiddetini 10 üzerinden değerlendiricek olursam müziklerde 10/10 oyunlarda ise 10/1 performans veriyor. Silah sesleri kulağımı acıtacak derecede yüksek ancak diğer sesler yok derecede az
Gürültü dengeleme özelliğini açmanız gerekmekte çoğu kulaklıkta var o dediğiniz sorun. Bunu da gürültü dengeleme veya ses normalleştirme gibi ayar varsa onu işaretleyin sesin tam tersini verir.

Pubgde özellikle sıfır ses alıyorsundur shroudda da var flight adam herşeyi duyuyor en ince ayrıntısına kadar ben anlamadım ya bu işi 3 bin tl verdim aldığım ses kalitesi hyperxloud2 den farklı değil 7.1 leş zaten gsx1000 almayın aldırmayın ve de yanında gsp600 para tuzağı ben düştüm siz düşmeyin

Ses dengeleme ile sesler birbirine giriyor.
Ses dengelemenin amacı oyun için diyorum en azından ayak sesini duymayı arttırıyor. Bende Razer Kraken TE var ayak sesleri çok az geliyordu gürültü dengeleme açınca ayak sesleri artıyor ve daha iyi olur sesler fazla bozulmuyor tabi müzik için ideal değil ama oyun için gayet faydalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı