Sennheiser GSP 550 vs GSP 600 vs Arctis 7

ROG Delta kaç TL'ye aldınız? Amazonda büyük indirim var o kulaklıklarda Amerika sitesinde. Vergilerle beraber 1000TL'ye ROG Fusion 500 ve 1300 gibi fiyata ROG Fusion 700 alınabiliyor. 700 olan versiyon TR'de 2000TL+ fiyatta satılıyor. Bence yurtdışından getirin.

hocam türkiyeye shippingde ek nerdeyse 80 $ vergi ekliyor nasıl dediğiniz fiyata alabiliriz ki ? rog deltayı 1099 tl ye satın aldım 700 ve 500 wireless felan varda sürücüler deltanınki daha iyi her türlü kablosuz olanlarıda oyun oynarken daha iyi performans için kablolara takıp oynuyorlar bi anlamı olmuyor bide batarya derdiyle uğraşmak saçma

Rog Delta gayet iyi seçim. Game one ile karşılaştıran olmuştu ses farkını çok da fazla anlayamadığını söylemişti forumda okuduğumda. Ancak genel olarak Rog Delta'nın konfor konusunda fazla iyi olmadığını duymuştum.

hocam teşekkür ederim. Cok güzel aydınlattın. Her iki kulaklıga da bakacagım ikisinden birini alırım büyük ihtimalle. Yanına da ses kartını alırım. Ömürlük olur büyük ihtimalle.

ne farkı var ki bahsettiğiniz ses kartının. biraz bahseder misin
hocam bende aylardır araştırıyorum doğru kulaklığı alıp memnun olarak kullanmak için , ana amacım pubgde güzel ses kasmak ve ses doygun olsun bazı kulaklıklar var herşey şahane kaliteli ama ses çıkmıyor aletten desibel düşük ben en son 3-4 cihazda kaldım tüm piyasadaki kulaklıklardan

gsp 600
gsp 550
asus rog delta
corsair virtuoso se

gsp 600 ile ilgili okadar çok garip yorumlar varki insan diyor sennheiser yapar abi ama müzik için yapar herkes kabul ediyor oyun için alıpda nokta ses kasma gibi bir yorum kimseden duymadım 2. el forumlara bak herkes gsp600 + gsx 1000 veya 1200 ü satışa çıkarmış sana soruyorum sence bu çift kusursuz olsa insan ömür boyu kullanmaz mı ? birşeyler eksik yoksa bende para dert değil gerekirse biraz daha biriktireyim 2-3 bin tl vereyim ama içim rahat etsin ki tanıdığım doktor arkadaş dahi bu 2liyi aldı ve şuan satıyor bişeyler eksik anlayacağın

eksikler belkide bu kulaklıklar çağımıza göre çok basit, ilkel ve cidden kaba duruyor ne ışık var ne bişey ve cidden büyük rahat edecek gibi durmuyor kafa

ben kulaklıklta

desibel
hertz
sürücü çapı

ilk olarak bu 3üne bakıyorum daha sonra olmazsa olmaz rahatlık tabi

bukadar araştırmalarım sonucu sennheiserdan vazgeçtim

asus rog delta ve corsair virtuoso se kaldım ve corsair şuan piyasada yok ama baktığım kıyasladığım zaman asus rog delta hem desibel olarak daha iyi hem mikrofon hemde kulaklığın tanıtımında görünen bile 15 metre uzakta kaç dereceden adam yaklaşıyor gösteriyor ve şuana kadar herhangi bir olumsuz yorum görmedim herkes memnun youtube da inceleme videolarını izle modart pc olsun hardware olsun technopat olsun detaylı incele yurtdışı ve içi

ben son karar asus rog delta aldım 1099 tl indirimdeyken bekliyorum şuan
Rog Delta gayet iyi seçim. Game one ile karşılaştıran olmuştu ses farkını çok da fazla anlayamadığını söylemişti forumda okuduğumda. Ancak genel olarak Rog Delta'nın konfor konusunda fazla iyi olmadığını duymuştum.
hocam konforu da araştırdım eğer kulağınız büyükse ortalamaya göre ve kafanız aşırı büyükse biraz kulaklar içinde rahat etmiyormuş benim çok şükür orta büyüklükte kulaklarım :) gelince buraya deneyimlerimi yazacağım yine

hocam bende aylardır araştırıyorum doğru kulaklığı alıp memnun olarak kullanmak için , ana amacım pubgde güzel ses kasmak ve ses doygun olsun bazı kulaklıklar var herşey şahane kaliteli ama ses çıkmıyor aletten desibel düşük ben en son 3-4 cihazda kaldım tüm piyasadaki kulaklıklardan

gsp 600
gsp 550
asus rog delta
corsair virtuoso se

gsp 600 ile ilgili okadar çok garip yorumlar varki insan diyor sennheiser yapar abi ama müzik için yapar herkes kabul ediyor oyun için alıpda nokta ses kasma gibi bir yorum kimseden duymadım 2. el forumlara bak herkes gsp600 + gsx 1000 veya 1200 ü satışa çıkarmış sana soruyorum sence bu çift kusursuz olsa insan ömür boyu kullanmaz mı ? birşeyler eksik yoksa bende para dert değil gerekirse biraz daha biriktireyim 2-3 bin tl vereyim ama içim rahat etsin ki tanıdığım doktor arkadaş dahi bu 2liyi aldı ve şuan satıyor bişeyler eksik anlayacağın

eksikler belkide bu kulaklıklar çağımıza göre çok basit, ilkel ve cidden kaba duruyor ne ışık var ne bişey ve cidden büyük rahat edecek gibi durmuyor kafa

ben kulaklıklta

desibel
hertz
sürücü çapı

ilk olarak bu 3üne bakıyorum daha sonra olmazsa olmaz rahatlık tabi

bukadar araştırmalarım sonucu sennheiserdan vazgeçtim

asus rog delta ve corsair virtuoso se kaldım ve corsair şuan piyasada yok ama baktığım kıyasladığım zaman asus rog delta hem desibel olarak daha iyi hem mikrofon hemde kulaklığın tanıtımında görünen bile 15 metre uzakta kaç dereceden adam yaklaşıyor gösteriyor ve şuana kadar herhangi bir olumsuz yorum görmedim herkes memnun youtube da inceleme videolarını izle modart pc olsun hardware olsun technopat olsun detaylı incele yurtdışı ve içi

ben son karar asus rog delta aldım 1099 tl indirimdeyken bekliyorum şuan

hocam konforu da araştırdım eğer kulağınız büyükse ortalamaya göre ve kafanız aşırı büyükse biraz kulaklar içinde rahat etmiyormuş benim çok şükür orta büyüklükte kulaklarım :) gelince buraya deneyimlerimi yazacağım yine
Kulaklığı satanlar için böyle bir yorum duymuştum. Razer'in 7.1 başarılı bass seven ve 7.1 isteyen biri için ideal ancak çok doğal ses veren bir kulaklık değil. Üst seviye alacağın için Razer'in üst seviye kulaklıkları pek yok Kraken dışında hepsi kablosuz neredeyse. Söyleyim dedim onu kullananlar rahat ses kastığını söylemişti.
Ancak Delta ses konusunda eminim iyidir çok kaliteli sürücüler kullandığı gözüküyor ve yazılımı da iyi sadece konforu şüphelendirdi iade kabul eden yerden alın içinize sinmezse iade edersiniz az meblağ değil.

Kulaklığı satanlar için böyle bir yorum duymuştum. Razer'in 7.1 başarılı bass seven ve 7.1 isteyen biri için ideal ancak çok doğal ses veren bir kulaklık değil. Üst seviye alacağın için Razer'in üst seviye kulaklıkları pek yok Kraken dışında hepsi kablosuz neredeyse. Söyleyim dedim onu kullananlar rahat ses kastığını söylemişti.
Ancak Delta ses konusunda eminim iyidir çok kaliteli sürücüler kullandığı gözüküyor ve yazılımı da iyi sadece konforu şüphelendirdi iade kabul eden yerden alın içinize sinmezse iade edersiniz az meblağ değil.
Dostum benim kulaklığım bugün geldi sonunda bayıldım ya ses olarak aylarca araştırmama değdi efsane oyundaki ses kasma performansı olsun 7.1 açtıktan sonra fps uyumu süper çoğu kulaklıkta ses azalıp berbat bi akustik yapıyor ama bu okadar net ki müzik performansı da efsane yazılım desteği çok iyi oyun için fps modu açıyorum müzikte müzik modu ayrıca live theater church stadium Gibi ek modları da var negatif hiç bir eksik görmedim sennheiser kulaklıkda kullanmış biri olarak asus yapmış bu sefer oyun için elimde sennheiser momentum kulakiçi kulaklık da var 2000 tl ben oyun içi bundan çok memnun kaldım birde bugüne kadar kullandığım kulaklıklar dan edindiğim tecrübe kulaklık seçerken şuna bakın
1)
Hertz değeri= çoğunda 20-20000hz
Sennheiser güzel 15 30 aradı gibi
Hyperx cloud 2 güzel yine dışında
Asus rog 20 - 40 max en iyisi bu ki en çok işe de bu yarıyor yüksek seste netlik için

2) desibel değeri=çoğunda 100 civarı
Sennheiser 116 gibi
Hyperx 106
Corsair void ler 100 civarı
Asus rog delta 126

3) sürücü çapı= 40-50mm arası genelde
En az 50 olmalı
Hyperx cloud 2 bunda 53mm
Asus sennheiser void vb ise 50 mm

Genel olarak sizinde belirttiğiniz gibi yorumlar iyi. Peki her hangi bir yazılımla ekolayzır yaptınız mı ayak sesleri gibi dip sesleri daha net duymak için?
Hocam yazılım desteği süper ben ayar olarak kendi bünyesinde Fps modu var onu açıp pubg oynuyorum duvar arkasındaki adam nerden çıkacak direk biliyorum yön tespiti süper 7.1 direk açık ve sesi çok kaliteli burda çoğu yorum yapan kulaklığı almadan ön yargı ile alıyor ben cidden araştırıp aldım ve çok şükür memnun kaldım kargo baya gecikti 12 günde aldım resmen itopya dan :)

Hocam yazılım desteği süper ben ayar olarak kendi bünyesinde Fps modu var onu açıp pubg oynuyorum duvar arkasındaki adam nerden çıkacak direk biliyorum yön tespiti süper 7.1 direk açık ve sesi çok kaliteli burda çoğu yorum yapan kulaklığı almadan ön yargı ile alıyor ben cidden araştırıp aldım ve çok şükür memnun kaldım kargo baya gecikti 12 günde aldım resmen itopya dan :)
Bende bir seçim yapacağım bekliyorum bakalım. Bence harici ses kartına çok gerek olmadan oyun için delta iyi. Güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı