Şeriat'ın kanunları nelerdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orta çağda din görevlileri cennet civarından arsa satıyorlardı.

Günümüzde ise Arap kesimi zenginlere petrol, fakirlere ise din satıyorlar.

Kısacası aynı şey.

Dinin toplum için değil, birey için olduğunu anlamadıkça bu olay böyle gidecektir ve tarih boyu farklı dinler ile gündeme gelecektir.

Emirleri ortak olan şey yorumlanmaz. Emir bellidir ama insanlar bunu kılıf gibi kullanıp kendi çıkarları için resmen yorum adı altında yeniden tasarlamışlar.

Eh durum böyle iken şeriat sadece insanları geriye götürür.

Gene tutamadım kendimi neyse...

Okuyup üzerine düşünmediğiniz konularda başkalarının iddiaları ile hareket etmeye devam edin.
"Darabe" "darb" ın fiilidir. Arapçada "darb-ı mesel" diye bir tabir vardır. Atasözü, örnek alınacak söz manasında, mesel "örnektir" "darb" ise söz dür, buradan hareketle "darabe"de "konuşmak"tır.

Mücadele 12 için ise okumuş olsanız bir sonraki ayet yani Mücadele 13 yeter. "Özel görüşme yapmadan önce sadaka verecek olmanızdan dolayı (vermediğiniz takdirde) korkuya mı kapıldınız? Madem bunu yapmadınız ve Allah da sizi bağışladı, o halde namazı özenle kılın, zekâtı verin, Allah’a ve resulüne itaat edin. Allah yapıp ettiklerinizden tamamen haberdardır."
Arapçaya tümüyle hakim olamadığımız için farklı anlamlar çıkarıyoruz. Biz yine benzer kültürdeniz de Eskimolar, Çinliler falan ne yapsın? Yazık, adam okuyacak kitabı, müslüman olacak. ''Oha dövün diyor, kadın gel buraya!'' diyecek bi güzel darp edecek. Sonra ölecek, ahirette sınava girecek. Yaradan buna diyecek ki ''Ben sana döv mü dedim ayı? Bak orada 140 farklı anlam var, cık cık cık.'' Sonra bizim Eskimo ''Ben nerden bileyim hangi anlamını kullandığını? Benim işim gücüm yok da Arapça mı sökeceğim? Senin gönderdiğin dine de kitaba da!'' diyecek ve yanacak. Buradan bile Kuran'ın evrensel bir kitap olamayacağını anlıyoruz.
Ayrıca Mücadele 13'ün ''Peygamber ile görüşmek için para mı ödeyeceğiz.'' tepkisi üzerine geldiğine de eminim zaten bu sureler peş peşe inmediler.

• Beğen
İfadeler: acv
Yaradan buna diyecek ki ''Ben sana döv mü dedim ayı? Bak orada 140 farklı anlam var, cık cık cık.''
Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler

Ayrıca Mücadele 13'ün ''Peygamber ile görüşmek için para mı ödeyeceğiz.'' tepkisi üzerine geldiğine de eminim zaten bu sureler peş peşe inmediler.
Hayır, ayette sadaka verin diyor, bana verin demiyor, şu kadar verin demiyor. Yok, ona itiraz olmuştur ondan sonra vazgeçmiştir. E niye zekat verin diyor hala, ondan niye vazgeçmiyor? Neyin peşindesiniz anlamak güç.

Şahsi fikirlerim:

Hırsızlık yapanın ellerinin kesilmesi gibi geri kalmış öğretileri tanrının yolladığını zanneden insanların benimsediği insan üretimi kanunlardır şeriat kanunları. 21. yüzyıl dünyasında yeri yoktur.

Şeriat kanunları bir işe yarasa idi bu kanunları uygulayan ülkeler fezaya çıkmıştı. Lakin bu ülkeler ancak ve ancak bu geri kalmış kuralları benimsemeyen gelişmiş ülkelerin uzay programını izlemekle yetinebilirler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı