Bilimsel bilginin nitelikleri nelerdir?

Bilimsel bir kaynağı niye sorgulayayım? Test ediliyor, gözlemleniyor. Defalarca anlattık. Ama sen yine gelip bilim hakkında yanlış bilgiler veriyorsun.
Niye sorgulamıyorsunuz? Size tavsiyem başka farklı kaynakları bir göz atın. Eğer sorgulamazsanız sizin düşünceniz dogmatik oluyor.

Niye sorgulamıyorsunuz? Size tavsiyem başka farklı kaynakları bir göz atın.
Arkadaşım, bilimi bildiğimce sorguluyorum. Gözlemliyorum ve mantığıma uymayan olursa araştırıyorum. 1-2 kere oldu dediğim gibi. Araştırınca yanıldığımı anladım. Emin ol, bir sürü kaynak kullanıyorum. 3 farklı dilde hem de...

Arkadaşım, bilimi bildiğimce sorguluyorum. Gözlemliyorum ve mantığıma uymayan olursa araştırıyorum. 1-2 kere oldu dediğim gibi. Araştırınca yanıldığımı anladım. Emin ol, bir sürü kaynak kullanıyorum. 3 farklı dilde hem de...
Benim gözlerimle dayanarak siz natüralizm sınır çizdiği yerleri sorguluyorsunuz. Yani hiç başka sınırlara göz atmıyorsunuz. Ve siz size çizilen sınırlar için sorguluyor havası veriliyor.

"Soyut" kavramı da nesneye ihtiyaç duyar. Zihinde başlar, karşılığı da gerçektedir. Soyutu meleklere indirgemek, nasıl bir garabedir? Psikoloji, bilim değil midir?

Deneyle ve gözlemle test edilebilen, ölçülebilen her şey bilimin konusuna girer. Metafizik deney ve gözlem yapamadığın kavramları inceler ve felsefenin bir alt dalıdır. (Örnek: Tanrı)
İkincil olarak bilimsel bilgiyi sorgulamak gibi bir düşünce içindeysen önce onu bilmelisin, eğer yanlış olduğunu düşünüyorsan bunu bilimsel metodlar ile yanlışlamalısın. Öbür türlü oturduğun yerden sallayarak, zar zurt sitesindeki bilmem neyi çürüttük yazılarını/videolarını izleyerek bir cacığa hıyar olamazsın.

Bana gore "soyut" da kimi bilimsel bilgiyi niteleyebilecegin bir sey.
"i" sayisinin kendisi zaten "imaginary" den geliyor.

Ama soruyu okuyunca en bariz cevap e.
Ama maalesef okullarda kişinin düşünebileceklerini sınırlamak üzerine kurulu bir eğitim sistemi var her derste. Oysaki psikoloji de bir bilim dalı. Psikolojiyi de göremiyoruz ama hakkında düşünerek yorum yapıyoruz. Bunun gibi birçok şey var tabi. Ama maalesef herkes soyut düşünmeyi tanrı ruh diye kafasına kazımış.

Geri
Yukarı