Series S alınır mı?

Hocam o güncellemelerle çözülecek şeyler. FPS Boost programı başlattı Microsoft. Şu anlık 10 oyunda olması gerek fakat ilerleyen tarihlerde oyun sayısı 100'e kadar çıkacak diyorlar. 1080p 30 FPS olan birçok oyun 1080p 60 FPS'ya da isteğe bağlı 1440p 60-30 FPS'ye çıkartıldı.

Üstelik bu özellik için yapımcıya sorulmuyor bile FPS kilidi olsun olmasın her oyunda olacak bir özellik. PS5 şu anda 1080p 30FPS kilitli bir şekilde oyun oynatırken Xbox'ın bu hamlesi çok iyi oldu. Tıpkı geriye dönük uyumluluk özelliğindeki gibi oyunlar büyük bir hızla artacaktır.

Konsolda alt tarafı 4 Teraflops GPU var. Nasıl 120 FPS olacak? 1440P ve 60 FPS gibi değerler yeni nesil oyunlar için imkansız gibi. Mantık dışı. Göreceğiz bakalım.

Konsolda alt tarafı 4 Teraflops GPU var. Nasıl 120 FPS olacak? 1440P ve 60 FPS gibi değerler yeni nesil oyunlar için imkansız gibi. Mantık dışı. Göreceğiz bakalım.
Gerçekten benim de pek aklım alamıyor. Optimizasyon konusunda gerçekten çok iyi Microsoft. Ben RTX 2060 ile Fifa 20'de 2K'da 120 FPS zar zor alıyordum. COD Warzone'da aynı şekilde o oyun da Cyberpunk gibi optimizasyon özürlüsü. Onda da 1080p'de 120 FPS ve 1440p 60 FPS seçenekleri var.

Yaparsa, X yapabilir. S çok zor. 1440P yapıp diğer ayarları minimum bile yapsa zor. Tamam konsollarda optimizasyon olayı var. Xbox One ve S HD 7790 ile oyun oynatıyor. Fakat yine de çok zor. Bir ara üreticilerden daha düşük kapasiteli oyun yapmalarını isteyeceklerdi. S için daha düşük oyunlar isteyeceklerdi.

i7 7400K mı? 7700k olmasın? Onun dışında alınmaz zira 1440p 120 FPS - hadi 60 diyelim - vadederken şu anda 1080p 30 FPS'e kadar düşmüş durumda. Az daha bütçe arttırın Xbox Series X alın ki aradaki farka değecektir.
Ercüment Bey doğru söylüyor. 7400K diye bir CPU olduğunu ilk kez duyuyorum. Umarım saygısızlık yapmamışımdır.

Yeni özellik ile Far Cry 4 ONE X de 1440x1080p 30FPS Series S ve Series X de 1440x1080p 60FPS.
New super lucky's tale Series S de 1080p 120FPS Series X de 4K 120FPS.
Ufc 4 Series S de 1600x900P 60FPS Series X de 1080p 60FPS ONE X de ise 1080p 30FPS.
Konsol yerden yere vuruldu One Xden daha güçsüz diye ama yazılım ile bu açık kapanıyor. Kağıt üstünde One X daha güçlü.Teraflops olayı çok abartıldı one x ile series s karlılaştırılırken.

@Samotne Ciasteczka, olur mu öyle şey hocam. O zaman niye X var? Yeni nesil 250 GB bir oyunu nasıl 120 FPS oynayabilirsiniz? Bu işte mantık yok.

Yaparsa, X yapabilir. S çok zor. 1440P yapıp diğer ayarları minimum bile yapsa zor. Tamam konsollarda optimizasyon olayı var. Xbox One ve S HD 7790 ile oyun oynatıyor. Fakat yine de çok zor. Bir ara üreticilerden daha düşük kapasiteli oyun yapmalarını isteyeceklerdi. S için daha düşük oyunlar isteyeceklerdi.
Zaten hocam her oyun tam 1440p olacak diye bir şey de yok. Şunu yapıyorlar Nvidia DLSS teknolojisinden kopya çekmişler gibi geldi bana. Hangi oyun olduğunu hatırlamıyorum ama. Warzone olması gerek 1440p çözünürlük bazen var bazen de 1080p kısaca 1080p-1440p çözünürlükle oynanıyordu bir oyunda. Değişiyor bazı sahnelerde çözünürlük fakat görüntüde bozulma pek hissedilmiyor. Böylelikle sabit 60 FPS veya sabit 120 FPS oynatıyor.

120 FPS koca bir yalan hocam, olursa da low ayarlarda olduktan sonra bir manası olmaz. Series X için 4K-60/30 FPS hedefiyle devam edilir, aynı şekilde Series S de 1080P-60/30 FPS. Şimdiye kadar görüldüğü gibi Series X 4K hedefini tutturamayınca Series S de 1080p altına düşüyor. Hali hazırda 120 FPS veren COD gibi oyunlarda zaten çözünürlük aşırı düşürülüyor, tek tük Ori gibi oyunları hariç tutuyorum.

Microsoft'un kendi oyunlarında ise 2K hedeflenebilir Series S için.

Geri
Yukarı