Series S alınır mı?

120 FPS koca bir yalan hocam, olursa da low ayarlarda olduktan sonra bir manası olmaz. Series X için 4K-60/30 FPS hedefiyle devam edilir, aynı şekilde Series S de 1080P-60/30 FPS. Şimdiye kadar görüldüğü gibi Series X 4K hedefini tutturamayınca Series S de 1080p altına düşüyor. Hali hazırda 120 FPS veren COD gibi oyunlarda zaten çözünürlük aşırı düşürülüyor, tek tük Ori gibi oyunları hariç tutuyorum.

Microsoft'un kendi oyunlarında ise 2K hedeflenebilir Series S için.
Hocam COD Warzone ve Cold War'da 1080p(120 FPS) ve 1440p(60 FPS) var. Dediğim şeyi uyguluyorlar.

Tamam hocam. Pratikte zaten böyle değil. Çoğu yerde düşüyor. Ben hep söylüyorum, Series S parasını hak eden bir konsol değil. GPU olarak X versiyonun üçte biri, RAM olarak 6 GB daha az, depolama olarak yarısı. Matematik ortada. Hesaplayın eder mi?

Arkadaşlar merhaba, bende PC var ama içi biraz eski MSI nightblade mi 3 1050 Ti ekran kartı i7 7400K almama gerek var mı? Biraz yeni konsolda istiyorum. (fiyatı 3600'e kadar düştü geçen hafta.)

Alınır fakat TR fiyatları yüksek yine de. Almanya'da 300€ TR'de 3600'a düşmüştü geçen. Performans olarak 2K 120FPS demişler ama Forza Horizon 4 gibi üst seviye oyunlarda ne verir bilemem. Ekran kartları bu fiyatlarda ve PC'ler uçmuşken alınır. Bir de Game Pass alırsınız tadından yenmez. Şahsen 1080p 60FPS Forza bile mükemmel gözüküyor.

Tamam hocam. Pratikte zaten böyle değil. Çoğu yerde düşüyor. Ben hep söylüyorum, Series S parasını hak eden bir konsol değil. GPU olarak X versiyonun üçte biri, RAM olarak 6 GB daha az, depolama olarak yarısı. Matematik ortada. Hesaplayın eder mi?
Kesinlikle etmez haklısınız. Series S ekonomik açıdan kötü ülkelere özel yapılmış izlenimi verdi bana. Avrupalı Amerikalı gider PS5 Series X alır biz ise Series S. Yazın Almanya'ya gidebilirsem Series S'i satıp Series X alacağım.
Alınır fakat TR fiyatları yüksek yine de. Almanya'da 300€ TR'de 3600'a düşmüştü geçen. Performans olarak 2K 120FPS demişler ama Forza Horizon 4 gibi üst seviye oyunlarda ne verir bilemem. Ekran kartları bu fiyatlarda ve PC'ler uçmuşken alınır. Bir de Game Pass alırsınız tadından yenmez. Şahsen 1080p 60FPS Forza bile mükemmel gözüküyor.
Forza Horizon 4 Microsoft oyunu olduğu için gayet iyi çalışıyor. 2K'da 60 FPS olması gerek.
Almanya'da 300 Euro doğru fakat.Alman Vatandaşı değilsen Alman Vatandaşından ek 50 euro vergi alınır o vergi senden alınmıyor. 250 Euro yani.
Aslında 2000 TL falan olması gerek.

Kesinlikle etmez haklısınız. Series S ekonomik açıdan kötü ülkelere özel yapılmış izlenimi verdi bana. Avrupa'lı Amerikalı gider PS5 Series X alır biz ise Series S. Yazın Almanya'ya gidebilirsem Series S'i satıp Series X alacağım.

Forza Horizon 4 Microsoft oyunu olduğu için gayet iyi çalışıyor. 2K'da 60 FPS olması gerek.

Hocam genel olarak Game Pass'de olan çoğu oyunun performansı iyi. Ama şöyle bir durum var. Series X ve Series S arasında karşılaştırınca görüntü farkları var. Series X'de görüntü ve yansımalar daha kaliteli ve kenar yumuşatma daha güzel. Ama Series X'in fiyatı belii Series S'in fiyatı belli sonuçta.

Hocam genel olarak Game Pass'de olan çoğu oyunun performansı iyi. Ama şöyle bir durum var. Series X ve Series S arasında karşılaştırınca görüntü farkları var. Series X'de görüntü ve yansımalar daha kaliteli ve kenar yumuşatma daha güzel. Ama Series X'in fiyatı belii Series S'in fiyatı belli sonuçta.
Aynen öyle. Bence o da gayet normal.

İyi de konsol dediğiniz şey böyle değerlendirilemez, gördüğüm en yerinde olmayan matematik. Hani PC'deki alternatiflerine göre değerlendirseniz zaten parasını fazlasıyla hak ediyor, Xbox One dönemin giriş-orta seviye PC'lerin donanımına denk iken 500 dolarlık bir fiyatlandırması, bugün ise 300 birim bu konsol. Kaldı ki konsol dediğimiz şey ne zamandan beri GPU, CPU işlemci hızlarıyla, çözünürlük değerleriyle değerlendiriliyor o kısmı kaçırdım sanırım ben. Dünyanın en iyi grafikleri TLOUII ile 1.84 TFlops GPU'ya sahip alette alınabiliyor konsol dediğiniz zaman, Microsoft da aynı şekilde bu cihazda 1440P native oyun geliştirse kimse şaşırmaz.

Cihazın misyonları Series X'teki her oyunu 1080P'de oynatması, en uygun Gamepass cihazı olması, taşınabilir vs. gibi fiziksel özelliklerinin olması gibi şeyler ve bunları sağlıyor, hak ediyor dolayısıyla. Tam PS5 yanına almalık cihaz. PC kafasıyla kıyaslama yapmamak gerek.

Series S 4000 Series X 7000 neredeyse 2 katı bütçesi olmayan adamın çok ta zorlamasına gerek yok. Buradan Series S almayın Series X alın demek kolay ama ortada fiyat gerçeği var. Adam One S fiyatına sunmuş yeni nesil konsol.

Matematik ortada. Sayılar yalan söylemez. Seagate kartını bile yanına alsanız X fiyatı oluyor. Gerisini saymıyorum bile.

Geri
Yukarı