Servisi tüketici hakem heyetine başvurmalı mıyım?

Kum

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ışık sızması olan monitörü elden ve nokta fiziksel hatasız şekilde teslim ettim. 1 gün sonra mesaj geldi yapılan işlem hakkında;

Donanımsal bir sorun bulunmadı.
Anakart güncellendi.

Sorunu düzeltmemişler. Yani neyse monitörü alıp THH'Ye başvuracaktım ki alırken baktım monitörün içini açmışlar, HDMI DP port soketleri çizik, arka pivot ayak takma monitörü sabitleme yeri çizik, Anakart ses Jackı kaymış. Neyse gittim bu şekilde vermedim ben dedim. Teknisyen arkadaş siz böyle getirdiniz deyip topu bana attı. Benim nasıl getirdiğimin kamera kaydı var. Çizik veyahut fiziksel bir sorun olsa not etmeleri gerekmez miydi? Telefon servislerinde çizikleri bile not ediyorlar ki? Servis suçlu olmasın diye her neyse monitör elimde. THH'ye nasıl bir savunma ile başvurmalıyım? Sorun üzerinden mi gideyim, yoksa bu yaptıkları hasarı mı baz alayım? @BilgisayarKurdu

Servisi tekrar ara, ışık sızması sorunuma birde hasar eklendi diyerek gönderim yapıldığında çözülüp çözülmeyeceğini ve ne yapacaklarını sor. Telefonda terslemeye başlarsa hiç it dalaşına girme, kaymakamlığa gidip THH'ye başvuruda bulun. Başvurunda tüm yaşadığın problemleri özetle.

İki hafta önce aynısını ben yaşadım, nal kadar hataya gözden kaçabilir siz bir kez daha yollayın dediler ve tekrar gönderdiğimde değişim formunu verdiler. Gittim bu form ile sıfır ürün aldım 1 tane ölü piksel çıktı, şimdi senin gibi pazartesi tekrar yollayacağım.

E-Devlet üzerinden "Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi" şeklinde aratarak online başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken servis fişi ile başvurmanız gerekmekte.
Şikayet var rehber Bağcılar Kaymakamlığı SSS
Görseli de Bağcılar Kaymakamlığı sitesinden aldım.
Başvuruyu yaparken ikisini de belirtin hakkınızı aramaktan çekinmeyin.

Dosya Ekleri

• Bağcılar Kaymakamlığı.jpg
    Bağcılar Kaymakamlığı.jpg
    31,2 KB · Görüntüleme: 30
Servisi tekrar ara, ışık sızması sorunuma birde hasar eklendi diyerek gönderim yapıldığında çözülüp çözülmeyeceğini ve ne yapacaklarını sor. Telefonda terslemeye başlarsa hiç it dalaşına girme, kaymakamlığa gidip THH'ye başvuruda bulun. Başvurunda tüm yaşadığın problemleri özetle.

İki hafta önce aynısını ben yaşadım, nal kadar hataya gözden kaçabilir siz bir kez daha yollayın dediler ve tekrar gönderdiğimde değişim formunu verdiler. Gittim bu form ile sıfır ürün aldım 1 tane ölü piksel çıktı, şimdi senin gibi pazartesi tekrar yollayacağım.
Selam dostum. Servisi aradım sen yaptın diyorlar. Şimdi sorum şu ki?
Heyet dilekçesine sorunumu da dahil edeyim mi? Işık sızmasını. Yoksa sadece hasar verdiklerini mi baz alayım?
E-Devlet üzerinden "Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi" şeklinde aratarak online başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken servis fişi ile başvurmanız gerekmekte.
Şikayet var rehber Bağcılar Kaymakamlığı SSS
Görseli de Bağcılar Kaymakamlığı sitesinden aldım.
Dostum selam. hangi sorunu baz alayım?

Selam dostum. Servisi aradım sen yaptın diyorlar. Şimdi sorum şu ki?
Heyet dilekçesine sorunumu da dahil edeyim mi? Işık sızmasını. Yoksa sadece hasar verdiklerini mi baz alayım?
Globale şikayet et. Ticket, Support ne varsa o kollardan işini çözmeye çalış. İlk gönderdiklerinde ben globale şikayet edip, 1-2 gün sonra onları aramıştım.

İkisini de belirtmelisin. Aşağıdaki fikir vermesi açısından bir metin yazdım.

"...ürünümde ışık sızması sorunu olduğu için yetkili servise gönderdim, sorunumu çözmeyip üzerine çizik ve soketlerde hasar olarak bana geri gönderdiler kendileriyle konuştuğumda üründeki hataların onların değil benim yaptığımı söyleyip geçiştirdiler. Sorunu çözmek için onlarla tekrar iletişime geçtim ancak sorunu çözme konusunda istekli değillerdi..."

Dostum selam. hangi sorunu baz alayım?
Bunu sonradan eklediğim için görmemiş olmalısın bunun için özür dilerim. İnternetten başvuru yapamazsanız kaymakamlıktan yapabilirsiniz. iki sorunu da belirtin, elinizde video olduğunu söylemişsiniz özellikle de ikinci sorunu atlamayın.
Donanım Haber kanalında THH ile ilgili videoları izlemenizi tavsiye ederim.. Oynatma Listesi

Bunu sonradan eklediğim için görmemiş olmalısın bunun için özür dilerim. İnternetten başvuru yapamazsanız kaymakamlıktan yapabilirsiniz. iki sorunu da belirtin, elinizde video olduğunu söylemişsiniz özellikle de ikinci sorunu atlamayın.
Donanım Haber kanalında THH ile ilgili videoları izlemenizi tavsiye ederim.. Oynatma Listesi
Elimde video yok serviste kamera var o kayıtları hakem heyeti isterse vermek zorundalar değil mi?

Elimde video yok serviste kamera var o kayıtları hakem heyeti isterse vermek zorundalar değil mi?
Video kayıtlarını yalnızca yargı organları ve yürütme organları talep edebilir. Mahkeme yada polis yani. Hakem heyeti ne taleb eder etse dahi işletme kanunların arkasına sığınıp vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı