Servispoint işini yapmıyor

387018

Hectopat
Merhabalar.
Konu 'MSI Dragon Center'dan BIOS güncellemesi sonrası anakartta CPU LED ışığı yanmaya başladı' MSI Dragon Center'dan BIOS güncellemesi sonrası anakartta CPU LED ışığı yanmaya başladı
Bu sorunu yaşadım ve tek çözüm yolu servise vermekti. 06.09.2021 tarihinde ürünü kargoladım (kutu içeriği ve nasıl muhafaza ettiğimi herhangi bir problem yaşanırsa kanıt niteliği taşısın diye fotoğrafladım). Ürün 09.09.2021 tarihinde servise verilmiş bir gün sonra onarılmış ve bugün elime geçti.
Yukarıda belirttiğim sorundan hariç birkaç pin de yamukluk vardı ve bunları not olarak belirttim. Şimdi yaşanan saçmalıklara başlıyoruz yamuk pinli bir anakart garanti dışı hizmete tabii tutulur bunu bilerek gönderdim ve sorunu belirttim. Pinler hâlâ yamuk ama servis kağıdında müşteri memnuniyeti adına soket pinleri düzeltilmiştir yazıyor, kutu içeriğinde bulunan RGB ve fan çoklayıcı kablolarım yok, anakart vidalarım yok. Müşteri hizmetlerini arayıp (servispoint) söyledim kutu içeriğiniz hakkında bilgimiz yok ilgilenmiyoruz başka bir yer bakıyor dediler, yamuk pinlerinizi müşteri memnuniyeti için düzelttik dediler (ilk başta) ve yüksek sesle konuşan hiç de karşıda ki insanı dinlemeyen sürekli bozuk plak gibi her şeyi tekrar eden birisiydi ben pinlerin tekrar yamuk ve düzeltilmemis olduğunu söylediğim zaman 'teknisyen iyi niyet gösterip pinleri düzeltmiş siz hâlâ böyle konuşuyorsunuz' dedi. Ayrıca bunun için teşekkür ettim (düzeltilmediği hâlde).anakart serviste iken ben birilerinin iyi niyet göstermesi için bir not düşmedim, sadece var olan sorunları yazdım. Kart yapılırken pinler hakkında veya başka bir sorun için aranmadım, kartınız yapıldı/yapılmadı gibisinden. Kartımın yapıldığını bile bugün öğrendim. Kargonuzu gönderdik takip numarası şudur diye bir bilgilendirmede yapılmadı. Şu an anakart çalışmıyor kutu içeriğinde eksikler var bunu belirttiğim zaman Anakart'ı tekrar gönderin siz iyi niyetten anlamıyorsunuz ücretli bir şekilde düzeltelim diyorlar, işim dolayısıyla çift bilgisayar kullanıyorum tek yeterli olmuyor ve kaybettiğim her gün bana eksi bakiye olarak yazıyor şu an sinirden ne diyeceğimi bilemiyorum. Düzgün bir anlatım yapamadım kusura bakmayın ne yapmam gerekiyor hiçbir fikrim yok. Ben mi çok detaylı/incelikli düşünüyorum veya karşı taraftan öyle bir geri dönüş bekliyorum bilmiyorum ama bugüne kadar çalıştığım çoğu firma/insan böyle iş yapıyordu. Önerilerinize açığım.

Son düzenleme:
MSI almayın aldırtmayın. Benim başıma da geldi başkalarının başına da geliyor. Bir de böyle üste çıkmaya çalışmaları var telefonda, ayar felan vermeye çalışıyorlar akıllarınca. Allah belalarını versin diyorum, şurada onlar hakkında ne düşündüklerimi forum kuralları sebebiyle yazamıyorum çünkü.

Müşteri hizmetlerindeki kişi tam bir gerizekalı olabiliyor. Bunu güzel yapan Getir ve Yemeksepeti bir tek. Bi onlarda müşteri hizmetlerinde bir sorun görmedim. Siz başka bir müşteri hizmetine bağlanmaya çalışın tekrar arayıp sorunu sanki ilk defa anlatıyormuş gibi sakince anlatın baktınız aynı arkadaş kapatın başkasına bağlanın genelde kadınları koyarlar çok sinirlenmeyin diye :D.

Onun dışında sorun bitip çözülünce şikayet de edin e-devlet'den, şikayetvar'dan vs. Uğraşsınlar 5 dakikanızı bile almaz :D

MSI almayın aldırtmayın. Benim başıma da geldi başkalarının başına da geliyor. Bir de böyle üste çıkmaya çalışmaları var telefonda, ayar felan vermeye çalışıyorlar akıllarınca. Allah belalarını versin diyorum, şurada onlar hakkında ne düşündüklerimi forum kuralları sebebiyle yazamıyorum çünkü.
Telefonda hiçbir şey söyleyemedim aklımda mahkemeye vermek var çünkü fakat mahkemede (canım ülkem) aylar yıllar sürüyor yemin ederim usandım defolup gideceğim bu ülkeden artık dayanamıyorum.

Hocam ben direkt profilo'da bulunan yerlerine gittim. Orada bulunma nedenlerinden bir haber iş yapıyorlar. Konuşma uslubu desen yok, yardımcı olma niyetleri hiç yok. Sanırım orası MSI harici Gigabyte ve Sapphire markalarına da bakıyorlar. Sayelerinde bu markaları eve sokmuyorum. Sizde kurtulun gitsin.

Benzer bir durumu bende yaşadım fakat Gigabyte ekran kartım içindi bu durum. Bu ekran kartının servisine de Servispoint denen firma bakıyor tam 2 veya 3 defa ekran kartımı göndermiş olmam lazım üçünde de ekran kartımın ısı problemi giderildi veya ısı problemi yok gibi birbiriyle çelişen cevaplar verdiler sonuç olarak ne kartımın ısı problemi çözüldü ne de müşteri memnuniyeti yani benim memnuniyetim sağlandı. Şimdi ise ekran kartımı satmaya çalışıyorum, umarım satabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı