Servispoint ve MSI GT76 TITAN 9SG garanti süreci

İmha mı? Komikmiş gerçekten, laptopdaki özelliklere eş değer cihaz vermeleri gerekiyor.
Biraz daha zorlayacağım değişim için bakalım neler ile karşılaşacağım.
Msi a direk olarak mail attım onlarda aldığınız mağaza değişimi yapamıyorsa ServisPoint size yardımcı olacaktır yazdılar. Mail attım ServisPoint e onlardan da dönüş bekliyorum.

Msi a direk olarak mail attım onlarda aldığınız mağaza değişimi yapamıyorsa ServisPoint size yardımcı olacaktır yazdılar. Mail attım ServisPoint e onlardan da dönüş bekliyorum.
Çok geçmiş olsun hocam. Ellerinde ürün yoksa ya misli ile değişim ya da para iadesi isteyebilirsiniz. Seçimlik haklarınız var fakat ürününüz tedarik edilemiyor. Aynısını geçtiğimiz ay yaşadık. Ancak para iadesi yapılabiliyor. Fiyatları artmış olan misli cihazlar için (bu tamamen marka/mağazanın inisiyatifine kalmış bir durum) üstüne para koyup eksiği kapatarak alma ihtimaliniz var. Zaman tüketiciden yana değil Türkiye'de.
Tüketici hakem heyetine başvurup dolar üzerinden ürün bedelinin iadesi sağlanabilir mi acaba? Zira TL olarak satmıyor hiçbiri.
Maalesef öyle bir şey yapılamıyor.
Garantiye gönderdiğiniz cihaz neden yok oldu? Geri isteyin cihazı adaptör alırsınız.
Evet böyle bir hakkınız var. Hiçbir servis sizin yerinize seçimlik hakkınızı kullanamaz. Fakat iade için THH'ye başvurursanız ve iade talebi isteğinizin altına "En yüksek avans faizi uygulanarak bedel iadesi istiyorum." diye düşerseniz belki bir ihtimal cihazın aldığınız günki fiyatından daha yüksek bir mebla alabilirsiniz. Tabii elinizde garantiye gönderdiğiniz ve cevap aldığınız tarihlerin belge sayılabilecek kanıtları varsa. Malum, kanunları çiğnemişler.

Son düzenleme:
Değişim olmayacakmış. Ürün halen serviste olduğundan tamir sürecine devam etmelerini söyledim. 54. gün beklemedeyim hala.

Geri
Yukarı