Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

Şimdi hocam genel olarak bakınca zaten 2000 TL'nin altında artık adam gibi kulaklık yok gibi bir şey. Yurt dışında yabancılar Sennheiser HD800s, hifiman Ananda/Sundara, Audeze Maxwell gibi üst segment kulaklıkları alıp kullanırken bizim ülkemizde ise malum ekonomiden dolayı çoğu giriş seviyesi (fiyat olarak) olan ve daha çok oyuna yönelik geliştirilmiş olan BlackShark V2/V2X, G PRO X, Cloud 2 gibi kulaklıklar alınıp kullanılıyor. Bu kulaklıklar zaten telefonda, laptopta ya da düşük performanslı bilgisayarda bile iyi performans versin diye düşük empedanslı üretiliyor ve hem fiyatından hem de oyun için üretildiğinden ötürü ses kalitesinden biraz ödün veriliyor. Durum böyle olunca ses kartı taksanız bile ses kalitesinde çok büyük bir değişim fark etmiyorsunuz. Zaten oyuna yönelik yapılmış olduğundan ((genelde ses kasmak için ses ayrımını (imagining performansı) daha iyi vermeyi amaçlıyor) müzik dinlemek için genelde tavsiye edilmez. Ama müzik dinlemek amacıyla kaliteli bir stüdyo kulaklığı veya Gaming ağırlıklı olmayan başka bir kulaklık alırsanız o zaman işler değişiyor işte. Ben X4'ü kulaklığımın sesi çok düşük olduğu ve 7.1 sanal çevresel ses teknolojilerini kullanmak için aldım. Ses kalitesinde ahım şahım bir fark olmadı. Ben asıl ses kalitesi farkını geçenlerde aldığım orbit s kulaklığını deneyince fark ettim. Detayların içinde kayboldum resmen. O yüzden ses kalitesi farkında işin içine kulaklıktan tutun ses kartı/çipine, ses kaynağınıza ve kulağınıza kadar bir sürü değişken giriyor.

Bir site buldum yüksek empedanslı kulaklıklar için iyi ses kaynağı lazımmış yoksa sesleri az geliyormuş. Seslerin temiz çıkması konusunda yüksek empedans iyiymiş ama empedans yüksek olunca detaylardan düşüyormuş. Empedans düşük olursa detaylar artıyor ve ses şiddeti yüksek oluyormuş :)

Bir site buldum yüksek empedanslı kulaklıklar için iyi ses kaynağı lazımmış yoksa sesleri az geliyormuş. Seslerin temiz çıkması konusunda yüksek empedans iyiymiş ama empedans yüksek olunca detaylardan düşüyormuş. Empedans düşük olursa detaylar artıyor ve ses şiddeti yüksek oluyormuş :)
Aynen öyle hocam.

Hala konuyu takip eden kullanıcılar varsa eğer Blackshark V2 SE modelini aldım 4 gün oldu arada sırada çıt pıt gibi sesler geliyor garantiye mi göndermeliyim yoksa bir çözümü var mı

Hala konuyu takip eden kullanıcılar varsa eğer BlackShark V2 SE modelini aldım 4 gün oldu arada sırada çıt pıt gibi sesler geliyor garantiye mi göndermeliyim yoksa bir çözümü var mı?

Çıt çıt derken kulaklığın ses sürücüsünden mi geliyor o ses yoksa kendi yapısından gelen bir sesmi hani olurya hareket ettirdikçe gevşemeden dolayı çıtlar. Sürücüde böyle bir durum varsa belki olabilir. Bir de ses kartıylamı kullanıyorsun kulaklığı.

Hala konuyu takip eden kullanıcılar varsa eğer Blackshark V2 SE modelini aldım 4 gün oldu arada sırada çıt pıt gibi sesler geliyor garantiye mi göndermeliyim yoksa bir çözümü var mı
Aynı model var bende de biraz daha açar mısın? Bende youtube üzerinden müzik değişince oluyor fakat yazılımsal diye düşünüyorum. Önceden olmuyordu.

ses kartıyla kullanıyorum.Oyun oynarken veya boşta hiçbir şey yapmıyorken arada bir böyle eski hoparlörleri jack girişine oturtmaya çalışırken çıtırtı sesi gelirdi belki hatırlarsınız öyle bir ses geliyor

Ses kartıyla kullanıyorum. Oyun oynarken veya boşta hiçbir şey yapmıyorken arada bir böyle eski hoparlörleri jack girişine oturtmaya çalışırken çıtırtı sesi gelirdi belki hatırlarsınız öyle bir ses geliyor.

Ses kartıyla kullanma ses kartsız tak buna dair birçok yazım vardı.
Bu konudaki son yazıları oku.

ses kartıyla kullanıyorum.Oyun oynarken veya boşta hiçbir şey yapmıyorken arada bir böyle eski hoparlörleri jack girişine oturtmaya çalışırken çıtırtı sesi gelirdi belki hatırlarsınız öyle bir ses geliyor
Büyük ihtimal yazılımsal. Zaten kulaklığın kendisi ne kadar iyiyse yazılımı da bir o kadar kötü. @fasalisso arkadaşın dediği gibi önce USB ses kartıyla yazılımı devre dışı bırakıp deneyin. Olmazsa direkt jak ile bağlayın.

Muhtemelen yazılımsal son bir kaç aydır büyük sorunlar yaşanıyor. Yeni aldın ise sil drıverı tamamen kaldır, dene temiz ses alıyorsan sorun yok bekleyeceksin. Baktın hala problem yaratıyor o zaman yollarsın ama bence yazılımsal.

@BurakAtan
Hocam bir konu açayım ben şuan yazılımsız kullanıyorum düzelene kadar Custom windowsa geçince çalışmıyor, APO EQ kullanıyorum swap channel için fakat hiç anlamam EQ ayarını nasıl yapacağım edeceğim diye bir rehber var ise yada PUBG için kullanabileceğim bir EQ varsa paylaşır mısınız APO EQ da halledeyim.

IEM de almak istiyorum açıkcası geçende konuşmuştuk şöyle bir giriş sınıfı başta, Kulağı rahatsız etmezse yükseltiriz ama spor için kullandığım JBL takınca bile 1-2 saat sonra oh bee diyorsun çıkarınca. Blackshark v2 gerçekten çok konforlu bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı