Sese Duyarlı Led Yapımı

Sesi yükseltince çalıştı, ancak sesi çok açmam gerekli. BD241 ile yapmam lazım. Attığım resimdeki gibi bağladım devreyi Jak girişini bilgisayara bağlıyorum, Jak çoğaltıcı ile ancak ledler sürekli yanıyor.
Transistör üzerindeki jak bağlantılarının yerlerini değiştirip deneyebilir misin?

Son düzenleme:
Hocam öncelikle söylemek istiyorum çok güzel olmuş. Evde mütevazı 2+1 sistemim var. Bende bu tarz bir şey yapmak istiyorum fakat devreler hakkında fazla bilgim yok, aslında hiç yok.:) Ricam, acaba sadece aynı renk led kullanmak istemiyorum sizinkiler gözüme çok hoş geldi. İnternette bunları alabileceğim bir site var mıdır?

Hocam öncelikle söylemek istiyorum çok güzel olmuş. Evde mütevazı 2+1 sistemim var. Bende bu tarz bir şey yapmak istiyorum fakat devreler hakkında fazla bilgim yok, aslında hiç yok.:) Ricam, acaba sadece aynı renk led kullanmak istemiyorum sizinkiler gözüme çok hoş geldi. İnternette bunları alabileceğim bir site var mıdır?
Teşekkür ederim. :) Benim de bu devreler hakkında hiç bir bilgim yoktu aslında. Ama elim lehim işlerine vs. yatkındır. Zaten bu da çok zor bir devre değil hatta çok kolay. İnternette de bir çok anlatım var bu konu gibi. Elektronikten anlayan bir yakınınız, tanıdığınız varsa ondan yardım alarak yapabilirsiniz. Bir de internette bunları satan varmıdır bilemem.

Şarj aleti var boşta onunla dışarıdan alabilir miyiz akımı? ve direnç kullansak parlaklığı arttırabilir miyiz?
Not; Kondansatör'de iş görebilir

Geri
Yukarı