Sevgili olmak gerekli mi?

14 yaşında ne sevgilisi siz neler yaşıyorsunuz cidden anlamıyorum. Lise bitene kadar hayatını yaşa oyun oyna ders çalış yapabileceğin bir sürü şey var. Ergenliğe girer girmez ne bu hız bu istek siz daha çocuksunuz bırakın bu işleri çocukluğunuzu yaşayın.
Sevgilim olsun demedim zaten niye herkes sevgilim yok diye ağlıyor dedim.

14 yaşında zaten sevgili olanların %90 fazlası sanal sevgili yapıyor. Sonra gidip hava atıyor sanki çok büyük bir şey yapıyormuş gibi. Sevgililik zorunlu değildir. Tamamen kişisel tercihtir. Ağlayanlar varsa hayatından çıkar.

Vay be 13 yaşındayım ve hakkımda güzel iftira attın kanka ayrıca 14 değilse 9 demek istedin sanırım.

Sizce herkesin bir sevgilisi olmak zorunda mı?

Ben 14 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı ama anlamıyorum neden herkes sevgilim yok diye ağlıyor. Bence tamamen aptalca bir şey, yani o kadar gerekli bir şey mi sevgili? Çok ergence geliyor bana sevgilim yok diye ağlamak.

Yani ne gereği var ki?
Sevgilim yok diye ağlayan istisnasız ergendir. Sevdiği insan tarafından reddedilen veya terk edilenleri ayrı tutuyorum. Sevgilinizin olması gerekli değil, aksine büyük bir zarar. Hayatınızda gerçekten "sevdiğiniz" birkaç kişi olacak zaten, onlarla yolunuza devam etmekten çekinmeyin. Onun haricinde dost ve arkadaş biriktirin.

Saygı duyuyorum olanlara ama bence çok saçma. Mesela ortaokulda sevgilin oldu diyelim; liseye geçtikten 2 - 3 sene sonra onun adını bile unutacaksın, sokakta görsen tanımayacaksın bile. Onunla zaman kaybetmek yerine aç PC'yi oyun oyna daha yararlı.
Hem likeli hemde gülmeli emoji olmadığı için bari böyle yapayım.😃😂
Vay be 13 yaşındayım ve hakkımda güzel iftira attın kanka ayrıca 14 değilse 9 demek istedin sanırım.
Senle ne alaksı var durumun.:)

Lise sona geçtim. Hiç sevgilim veya flörtüm olmadı. İhtiyacım yok ki. Uğraşmadım bile. O salak salak 30-40 kişilik arkadaş gruplarına da girmedim. Cidden girmediğim için şu an çok mutluyum. Okuldan 5-6 kişi, siteden 5-6 kişi arkadaş grubum var. Mecazi olarak sevgilim ise dinlediğim müzikler 👽.

Lise sona geçtim. Hiç sevgilim veya flörtüm olmadı. İhtiyacım yok ki. Uğraşmadım bile. O salak salak 30-40 kişilik arkadaş gruplarına da girmedim. Cidden girmediğim için şu an çok mutluyum. Okuldan 5-6 kişi, siteden 5-6 kişi arkadaş grubum var. Mecazi olarak sevgilim ise dinlediğim müzikler 👽.
Hele o okul whatsapp grupları. 😂

Hem likeli hem de gülmeli emoji olmadığı için bari böyle yapayım.😃😂

Senle ne alaksı var durumun.:)

Benim yaş grubumdan bahsediyor ama genelde +18 insanlar +18 olmayan insanları çok küçük çocuklar görüyor ama internetten sevgili işi 9 yaşındaki çocukların işi. Biz ergenler neyin doğru olduğunu anlıyoruz hocam. Gerek oyunlarda gerek internette çocuk olmak 11 eyalette suç sanırım.

18 yaşındayım bundan önce 2-3 kez ilişkim oldu hepsini de saçma sapan şeyler ile bitirdiler. Artık akışına bıraktım ne olacağını bekliyorum. Geçmişe bakınca da tamamen zaman kaybı olduklarını anlıyorsunuz. Merak etmeyin hayat dizilerde ve filmlerde gördüğümüz gibi değil. Zamanına bırakın bir gün içinizden geldiğinde yaşarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı