Sevgili olmak ya da evlenmek istememek

• Konuyu başlatan Juke
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B
22 Yaşındayım Asosyal değilim aslında fakat konuşucak veya gezecek arkadaş bulamıyorum evden işe işten eve birisiyim, kafeler de gezmek felan benim tarzım hiç değil, kendimi o tür ortamlara yakıştıramıyorum, ailem askere git gel evlendirelim artık diyor fakat insan düşünmeden edemiyorum evlenip napcam anca kadın dırdırı geçim derdi oluyor benim kazancım bana yetiyor bence bir ülke olmalı saplar ülkesi sınırsız network sadece iş.

Yaşınız ilerliyor diye kendinizi evlenmek zorunda hissetmeniz pek normal değil. Evlilik, bu hayatın bir çeşit tadı tuzu sayılır ama zorunluluk olmamalı.

Aynen öyle istediğini yap önemli olan senin mutluluğun. ( Yanlız küçük tavsiye öyle bir işi hayatta bırakma ). İyi bir iş bulmakta artık çok zor. 😅 Özellikle öyle dolgun paralı ve rahat. ( Gerçi rahat mı onu da bilmiyorum ). 😃

CV iyi olunca iş fırsatı olduğunu düşünüyorum bir de zamanımızın gençleri hemen 5 bin lira maaş ile iş başı yapmayı düşünüyor. Geçenler de şirkete Bilgisayar Mühendisi aldılar. Adam 3000 lira maaş ile başladı. İşsizlik bu yüzden var biraz ☺
Asıl iş terazide. Teraziyi tutturabilirsen gerisi gelir. Evlilik önemli birşeydir. Kendi dengine göre birisini bulursan ne mutlu sana. :)

Kader kısmet bu işler biraz yaradan bir şekilde bir yerlerden karşına birilerini çıkartıyor 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı