Sevgili yapmaya bile zam gelmesi

Sevgili dışında her şey düz arkadaşta da geçerli. Markete girip bir şeyler alıp bir yere(genelde belediye parkı) oturalım desen bile en az 60 TL gidiyor.

Geçen bunu düşündüm sevgili yapmak mantıklı mı diye. O zamanlar sabit gelir yoktu iyice gerek yok moduna girdim. Şu an hayatmda gördüğüm en başarılı insan bana hesap ödetmiyor umarım sizde böyle kişilere denk gelirsiniz(babası gördüğüm en zengin insan, 3 fabrikası olan bi öğretmenimde oldu, uzaktan bir arkadaşımın babası çocuğa ilk ehliyetinde 3 araba aldı ama bu öyle değil. Tabi öyle biri değilim ama 4 ay geçtiği için dalgasını geçiyorum ileride sugar momy ol bana diye.)

Çok komik bir arkadaşım var. 3. hafta gitti kahvehaneye... 2 sene önceydi 4 liraya 2 çay 1 oralet 1 su içmişler. Hala geçeriz dalgasını.

Bence gayet uygun.

Sinema işi için 60₺'ye bir öğrenci bileti zaten geç giriyoruz ben de kaçak girip para ödemiyorum.

Yemek işini ise genel olarak popeyes ekonomix iki Poppy menüye girişip içecek patates büyütüyoruz. 62₺ gibi bir meblağ ediyor yanlışım yoksa 31₺ kişi başı. İstersem bir pidecide 4 kapalı pide alıp 40₺2ye de getirebilirim ama o popeyes seviyor diye ben de alıyorum.

Hediye işi 20-30₺'ye güzel hediyeler alınabiliyor, onu yerine anlamı olacak hediyeler yapılabilir.

Özel gün kutlamaya gerek yok buluşun en sevdiğiniz yemeği yiyion biter. Örnek olarak doğum günümde beni Popeyes'e götürüp sandwich üstüne chipotle sosa bandırılmış patates ile al pastan dedi ben bundan mutlu oldum yeter de artar. Önemli olan ufak bir şeyden de olsa mutlu olabilmektir.

Eğer sevgiliniz şaşalı bir özel gün kutlamasıyla, pahalı hediyelerle, her gün kafede geçen saatlerle mutlu oluyorsa vay halinize

Kahveyi uygun mekanlarda içebilirsiniz. Biz gidiyoruz balıkçılara iki kivi söylüyoruz 10 kağıt verip işin içinden çıkıyoruz.

Ara sıra nargile keyfimiz oluyor onda da ya dandik bir mekanda 70-80₺ atıp çıkıyoruz ya da 30-40 bir şey atıyor o kalanı da ben ödüyorum.

Genel bir günde toplam harcamamız 100₺'yi geçmiyor. E haftada 1 kere falan buluşuyoruz 400 yarıya böldük kişi başı 200₺.

Param olduğu zaman 50-60₺'lik bir hediye alırım 260₺ etti. Canı ara sıra cips falan çeker alırım 2 paket 20₺ etti 280, e hadi o var bu var diyelim en fazla 350₺ olsun ki olmuyor.

20₺'ye almış olduğum en dandik yüzükte bile mutlu olup parmağından çıkarmıyor.

Geçen seneye nazaran tabii ki var zam ben geçen sene günde 30₺ bırakıp ayrılırdım yanından bu sene de 50 oldu maalesef.

Hocam biz okeye gidip 2-3 bardak çay içiyoruz 10-15 liraya kapatıyoruz işi.

Bereket versin kafelerde bir çay 15₺ okey masası açmak içinse 60-80₺ para istiyorlar.

Bence gayet uygun.

Sinema işi için 60₺'ye bir öğrenci bileti zaten geç giriyoruz ben de kaçak girip para ödemiyorum.

Yemek işini ise genel olarak popeyes ekonomix iki Poppy menüye girişip içecek patates büyütüyoruz. 62₺ gibi bir meblağ ediyor yanlışım yoksa 31₺ kişi başı. İstersem bir pidecide 4 kapalı pide alıp 40₺2ye de getirebilirim ama o popeyes seviyor diye ben de alıyorum.

Hediye işi 20-30₺'ye güzel hediyeler alınabiliyor, onu yerine anlamı olacak hediyeler yapılabilir.

Özel gün kutlamaya gerek yok buluşun en sevdiğiniz yemeği yiyion biter. Örnek olarak doğum günümde beni Popeyes'e götürüp sandwich üstüne chipotle sosa bandırılmış patates ile al pastan dedi ben bundan mutlu oldum yeter de artar. Önemli olan ufak bir şeyden de olsa mutlu olabilmektir.

Eğer sevgiliniz şaşalı bir özel gün kutlamasıyla, pahalı hediyelerle, her gün kafede geçen saatlerle mutlu oluyorsa vay halinize.

Kahveyi uygun mekanlarda içebilirsiniz. Biz gidiyoruz balıkçılara iki kivi söylüyoruz 10 kağıt verip işin içinden çıkıyoruz.

Ara sıra nargile keyfimiz oluyor onda da ya dandik bir mekanda 70-80₺ atıp çıkıyoruz ya da 30-40 bir şey atıyor o kalanı da ben ödüyorum.

Genel bir günde toplam harcamamız 100₺'yi geçmiyor. E haftada 1 kere falan buluşuyoruz 400 yarıya böldük kişi başı 200₺.

Param olduğu zaman 50-60₺'lik bir hediye alırım 260₺ etti. Canı ara sıra cips falan çeker alırım 2 paket 20₺ etti 280, e hadi o var bu var diyelim en fazla 350₺ olsun ki olmuyor.

20₺'ye almış olduğum en dandik yüzükle bile mutlu olup parmağından çıkarmıyor.

Geçen seneye nazaran tabii ki var zam ben geçen sene günde 30₺ bırakıp ayrılırdım yanından bu sene de 50 oldu maalesef.

Bereket versin kafelerde bir çay 15₺ okey masası açmak içinse 60-80₺ para istiyorlar.
Hocam sizinki ekstra budget olmuş size çok zam gelmemiş de sevgiliyle kivi içmekten falan fazlasını yapmak istiyor yani insan, en azından tanıdığım insanlar. Daha doğrusu fazlasını hak ediyoruz da neyse.

Sigma rule 1
Karşı cinse para harcama.

Yeni konular

Geri
Yukarı