Sevgililer günü hediye tavsiyesi

JDJSI

Picopat
Katılım
6 Kasım 2020
Mesajlar
706
Çözümler
1
Yer
Turbox fabrikasını basıyor
  • En güzeli kendi şiirinizi yazıp, okumak veya güzel bir şiiri okumaktır. Tabi birinci seçenek birazcık imkansız olduğu için güzel bir şiir okumak daha mantıklı olabilir. Nazım Hikmet'in, can yücel'in, turgut Uyar'ın veya cemal süreya'nın şiirlerini tercih edebilirsiniz.
  • Birlikte sinemaya gidebilirsiniz. 14 şubat için pek de anlamlı bir alternatif değil ancak sevgiyi anlatan bir film olursa anlamlı hale bürünebilir.
  • Sevgilinizin ve kendinizin bir fotoğrafını çerçeveletip, anlamlı bir söz ile noktalayabilirsiniz. Ya da sevgilinizin çok sevdiği bir sanatçının fotoğrafını çerçeveletip, hediye edebilirsiniz. Veyahut sanatçının posterini de hediye edebilirsiniz.
  • Maddiyata yönelik bir hediye almak istiyorsanız, kol saati ve yanında çiçek alabilirsiniz. 'bu çok kuru olur.' dediğinizi duyar gibiyim, bir de yanında, anlamlı bir şarkıyı ikinizin şarkısı olarak seçerek güzel bir hale getirebilirsiniz.
  • Sevgilinizin ve kendinizin seslerini kaydederek, kısa bir video oluşturabilirsiniz. Örneğin, sevgilinizin size her iltifatında bunu kaydederek, birleştirebilir ve üstüne 'seni seviyorum.' diyerek, seslerinizi birleştirip, 30-40 saniyelik bir video hazırlayabilir ve yanında güzel bir çiçek alabilirsiniz. Bence çok anlamlı. Sevdiğiniz kişinin ve kendi sesinizden oluşan, iltifatlara dolu 30-40 saniyelik bir video, harika! ( not: Bunu 1 gün içinde yapmanız imkansız olduğu için diğer sevgililer gününe hazırlayabilirsiniz. Tabi illaki 1 yıl beklemenize gerek yok, sıradan günlerde de verebilirsiniz.
  • İlişkiniz ile ilgili 5 sayfalık bir karikatür hazırlayabilirsiniz. 'ilişkinin tuzu' dediğimiz hafif atışmaları da ekleyerek, hem duygusal, hem de birazcık eğlendirici bir hale getirebilirsiniz. 'bunu yetiştiremem.' diyorsanız, sade bir resim çizebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı birleştirip, anlamlı bir kitaba çevirebilir ve içine birden fazla şiir ekleyerek hediye edebilirsiniz. Bu zaten yıllardır yapılan bir şey, ancak aklınızdan çıkmasın diye hatırlatayım dedim.
  • Gitar çalmayı düşünen arkadaşlar, gül kullanabilir ve manzaralı bir yer tercih ederseniz daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Örneğin akşam vakti, yeşillikli bir yerde, çimenlerin üstüne oturup, etrafı hafif gül yaprakları ile kaplayarak, gitar çalabilirsiniz.
  • Not: Alıntıdır.
 

Furkiipman

Hectopat
Katılım
31 Aralık 2018
Mesajlar
1.987
Çözümler
9
Yer
Sahil

Kuzey Ulu

Centipat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
686
Makaleler
1
Çözümler
12
Yer
4-8-15-16...
Ilgi duyduğu, almayı istediği, baktıkça seni hatırlatacak, mümkünse sürekli göreceği bir şey sec. Kendin el yapimi bir şeyler yaparsan daha degerli olur, inan bana.

Benimkinin biblolara falan ilgisi var diye bunu:
Bir de bir demet gül alacağım.
 
Yukarı