Sevgisiz büyümek ileride dert olur mu?

PapyonluKedi

Hectopat
Herkese merhaba, yine aklıma takıldı bu konu. Aslında bu yaşa bakmaz, yaşantıya bakar benim bakış açım. Bu zamana kadar 2 tane sevgilim oldu ve kısa sürdü. Beni aldattılar galiba. Benim hatamdı. Çok sevmiştim, çok değer vermiştim, çok önemsemiştim ve bu 2'sinden sonra bir yıkılmanın eşiğine geldim. Acaba beni seven yok mu? Telefonum var, arayanım yok. Instagram'im var, yazan yok. Bu gibi şeyler. Acaba ben de karaktersiz olsam sevilirim, bir kızın/kadının arkasından gidemiyorum edepten ötürü, yoldan geçen bır kızın/kadının göz teması kurmuyorum ama ben neden mutsuzum? İsyan etmek istemiyorum. 5 vakit namazlıyım, her zaman şükrederim halime ama sevgi tarafından çok ezildim. Kendime sürekli bakım yaparım. 2 günde bir yüzünü yıkayan arkadaşlarımın (sözde) 3-4 kızı aynı anda idare ediyorlar ve yemin ederim odun tarzı sevgisiz büyümek bana çok zor geliyor. Sadece isteğim sevmek, sevilmek. Masum bir sarılma, masum bir öpücük. Çok uçuk şeyler değil.

Şimdi belki depresyona neden olur da, ileride belki diğer insanlara dert olursun. Aile sevgisi varsa her şey gelir, merak etme. O insanlar gelip geçici, kasma kendini. Seni sevmeyen ölsün hocam. Benim de arayanım yok, umurumda değil. Instagram'ım var, bakmıyorum bile. Gerek yok o sevgilere de zaten. Önüne bak, yeter.

Sevgisiz büyümekten kasıt aile içinden sosyal yaşama kadar uzanan bir sorun olduğunu sanmıştım.
Öyle sorunlarınız var mı?
İsyan etmek istemiyorum. 5 vakit namazlıyım, her zaman şükrederim halime ama sevgi tarafından çok ezildim. Kendime sürekli bakım yaparım. 2 günde bir yüzünü yıkayan arkadaşlarımın (sözde) 3-4 kızı aynı anda idare ediyorlar ve yemin ederim odun tarzı sevgisiz büyümek bana çok zor geliyor. Sadece isteğim sevmek, sevilmek. Masum bir sarılma, masum bir öpücük. Çok uçuk şeyler değil.
Çok da büyük bir mesele değil.
2 günde bir yüzünü yıkayan arkadaşlarımın (sözde) 3-4 kızı aynı anda idare ediyorlar
"Arkadaş" standardına uyan kişiler yakındır; "dost" ise ailenizden biridir ve kutsal bir kavramdır. Bunun dışında bağınızın zayıf olduğu kişiler en fazla tanıdığınız kişilerdir.

Şimdi belki depresyona neden olur da, ileride belki diğer insanlara dert olursun. Aile sevgisi varsa her şey gelir, merak etme. O insanlar gelip geçici, kasma kendini. Seni sevmeyen ölsün hocam. Benim de arayanım yok, umurumda değil. Instagram'ım var, bakmıyorum bile. Gerek yok o sevgilere de zaten. Önüne bak, yeter.
Yorumun için teşekkürler. Sana hak veriyorum ama dışarı çıkıp gezen birisiyim el ele gezen diz dize oturan insanları görünce nasıl desem işte insan imreniyor keşke bende böyle mutlu olsam diye

Geri
Yukarı