Sevmediğim işte çalışırken zaman geçmiyor

ByOver

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ailemden dolayı sevmediğim bir işe girmek zorunda kaldım. Tabak üretim fabrikası zaman geçmiyor sanki dakikalar saat günler haftalar gibi geçiyor. Siz olsanız zamanın geçmesi için ne yapardınız? Günde 12 saat çalışıyorum.

Bir de ekstra olarak sanki hayatta işleri hep tersine giden şansı olmayan hep istemediği şeyleri yapmak zorunda kalan insanlar var mı? Yoksa bu bana mahsus bir şey gibi hissetmeye başladım. Var mı aranızda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sorumlusu aileniz değil mi?

Açıkçası bir miktar borcum var 2 bin TL falan bende iş arıyordum kendime uygun servisi yemeği olan fakat babam baskılayarak beni bu işe zorla soktu evden atmakla tehdit etti yaşım 20 uğraştığım şeylere bak astım hastasıyım tabak boyama bölümünde çalışıyorum merdiven çıkamayacak hale geldim artık bir de bugün ikinci günüm işte yani ailem evet.

Arkadaşlar ailemden dolayı sevmediğim bir işe girmek zorunda kaldım. Tabak üretim fabrikası zaman geçmiyor sanki dakikalar saat günler haftalar gibi geçiyor. Siz olsanız zamanın geçmesi için ne yapardınız? Günde 12 saat çalışıyorum.

Bir de ekstra olarak sanki hayatta işleri hep tersine giden şansı olmayan hep istemediği şeyleri yapmak zorunda kalan insanlar var mı? Yoksa bu bana mahsus bir şey gibi hissetmeye başladım. Var mı aranızda?
Sevmediğin bir işte çalışırsan öyle hissedersin. Ailenin seni zorladığından bahsetmişsin. Orda o kadar sıkılıyorsan ordan gelen parayı da bir o kadar güzel yiyeceksin.

Ailene bu durumu anlatmalısın.

Maalesef babam anlayışlı biri değil tehdit ederek soktu bu işe beni zaten nefesim tıkanık yarın mesai yapmaya gideceğim dakikalar saat saatler hafta gibi geliyor gece vardiyasın aldılar şimdi de gece 8 de iş başı sabah 7 buçuğa kadar çalışacağım.
Sevmediğin bir işte çalışırsan öyle hissedersin. Ailenin seni zorladığından bahsetmişsin. Orada o kadar sıkılıyorsan oradan gelen parayı da bir o kadar güzel yiyeceksin.

Haklısın dostum da bilmiyorum hayatta hiçbir işim yolunda gitmiyor ne kadar olumsuzluk bende gibi hissediyorum.

Maalesef babam anlayışlı biri değil tehdit ederek soktu bu işe beni zaten nefesim tıkanık yarın mesai yapmaya gideceğim dakikalar saat saatler hafta gibi geliyor gece vardiyasın aldılar şimdi de gece 8 de iş başı sabah 7 buçuğa kadar çalışacağım.
Ona bundan daha iyi bir iş bulduğunu daha yüksek maaşının olduğunu daha temiz bir iş olduğunu falan söyleyerek istediğin işte çalış.

Haklısın dostum da bilmiyorum hayatta hiçbir işim yolunda gitmiyor ne kadar olumsuzluk bende gibi hissediyorum.
Herkesin hayatında böyle bir döngü oluyor. Bu döngüyü kırdığınızda artık geçmişte kalıyor ve rahata ulaşıyorsunuz. Daha rahat bir işe girebilirsiniz. Mesela garsonluk, kuryelik, masa başı işleri vb.

İlla alışırsınız lakin astım olayı daha büyük sıkıntı. Ayrıca borcunuzu ödedikten sonra tek başınıza eve çıkmaya bakmanız, gerek psikolojiniz, gerekse geleceğiniz için daha iyi olacaktır.

Bir aydır bir sürü fabrikaya çevreme söylüyorum iş bulamadım muhasebe mezunuyum üniversite okumadan oda bir işe yaramıyor üniversite okumak istedim fakat derslerim çok kötü olduğu için beceredim iş bulmaya çalıştım cevap gelmedi olmuyor hiçbir şey istediğim gibi.
Herkesin hayatında böyle bir döngü oluyor. Bu döngüyü kırdığınızda artık geçmişte kalıyor ve rahata ulaşıyorsunuz. Daha rahat bir işe girebilirsiniz. Mesela garsonluk, kuryelik, masa başı işleri vb.

Kuryelik düşünmüyor değilim ama ehliyet lazım ehliyet içinde para lazım sanırım burada iki üç ay çalışıp kendimi toparlamak ehliyete girip kurye olmak fikri kafama az çok yattı gibi.
İlla alışırsınız lakin astım olayı daha büyük sıkıntı. Ayrıca borcunuzu ödedikten sonra tek başınıza eve çıkmaya bakmanız, gerek psikolojiniz, gerekse geleceğiniz için daha iyi olacaktır.

Bugün işte ikinci günümdü tabak boyanan yerde boyuyan kişiye tabak koyuyorum oda boyuyor eve gittim elimi yüzümü yıkadım affedersin tükürdüm falan ağzımdan boya falan aktı bu akşam nefes almam biraz ağırlaştı tıkanık gibi hissediyorum.

Geri
Yukarı