Seyyar Elektrikçileri İhbar Etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke bir tek emeğiyle para kazanmaya çalışan gariban elektrikçi işçiler vergi kaçırsa. Çok merak ediyorum ülkemizde her yıl milyonlarca vergi kaçıran sözde iş adamları varken siz neden çalışarak 3-5 kuruş kazanmak isteyen seyyar elektrikçilere takıldınız?

Şikayetiniz için Polisi arayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@LionelMaradona Konuyu salt vergi olarak dusunmeyin. Odaya kayitli esnaf yaptigi iste standartlara uymak zorunda. Bir hatasi olursa ve kisiyi zarara ugratirsa kanuna karsi yukumlu. Elektrik tesisati sakaya gelmez. Olasi bir yanginda hayatinizi dahi kaybedebilirsiniz. Olayi sadece "vergi kaciran gariban isci" olarak dusunmeyiniz.

Arkadas sanirim kendi alani oldugu icin bu konuda soru sormus. Siz de hayiflanmak yerine vergi kacirdigini bildiginiz kisileri sikayet ederseniz onun gibi vatandaslik gorevinizi yapmis olursunuz.

@LionelMaradona Konuyu salt vergi olarak dusunmeyin. Odaya kayitli esnaf yaptigi iste standartlara uymak zorunda. Bir hatasi olursa ve kisiyi zarara ugratirsa kanuna karsi yukumlu. Elektrik tesisati sakaya gelmez. Olasi bir yanginda hayatinizi dahi kaybedebilirsiniz. Olayi sadece "vergi kaciran gariban isci" olarak dusunmeyiniz.

Cevabımı arkadaşın objektifine göre verdim. Konu içeriğindeki serzeniş vergi üzerineydi. Eğer sizin gibi kapsamlı düşünseydi tabi ki ben de bu cevabı vermek zorunda kalmayacaktım.

Cevabımı arkadaşın objektifine göre verdim. Konu içeriğindeki serzeniş vergi üzerineydi. Eğer sizin gibi kapsamlı düşünseydi tabi ki ben de bu cevabı vermek zorunda kalmayacaktım.
Siz sadece vergi kelimesine takilmissiniz. Orada vergiden once dukkanlari yok demis. Bir kisi / isletmenin dukkaninin / is yerinin olmasi zaten yasalara uygun is yapmasi anlamini tasir. Siz o kismi atliyorsunuz. Daha dikkatli okumalisiniz.

Siz sadece vergi kelimesine takilmissiniz. Orada vergiden once dukkanlari yok demis. Bir kisi / isletmenin dukkaninin / is yerinin olmasi zaten yasalara uygun is yapmasi anlamini tasir. Siz o kismi atliyorsunuz. Daha dikkatli okumalisiniz.

Son cümlenizde haklı olabilirsiniz. Ben de arkadaşın vergi ile ilgili sorusuna toplumsal bakış açımla cevap vermiş bulundum. Umarım vergi konusu ile ilgili daha kapsamlı düşünebiliriz tüm vatandaşlar olarak. Çünkü vergi konusu küçümsenecek bir konu değil.

Keşke bir tek emeğiyle para kazanmaya çalışan gariban elektrikçi işçiler vergi kaçırsa ? Çok merak ediyorum ülkemizde her yıl milyonlarca vergi kaçıran sözde iş adamları varken siz neden çalışarak 3-5 kuruş kazanmak isteyen seyyar elektrikçilere takıldınız ?

Şikayetiniz için Polisi arayabilirsiniz.
Hocam ben dükkanı olan, vergisini veren elektrikçinin yanında çalıştım. Adamlar piyasayı ele geçirdi. Hadi dükkanı geçtim, vergi yok, bizim yaptığımız işi 50 lira ucuza yapıyorlar. Bir asgari ücretliden dünya vergi kesiliyor ama. Bu seyyarlar asgari ücretliden çok kazanıyor sen merak etme. Üstüne üstün birde bizi kötülüyorlar.

Arkadas sanirim kendi alani oldugu icin bu konuda soru sormus. Siz de hayiflanmak yerine vergi kacirdigini bildiginiz kisileri sikayet ederseniz onun gibi vatandaslik gorevinizi yapmis olursunuz.
Hocam ihbar edeceğim kişi esnaf odasına kayıtlı değil sanırsam.

@LionelMaradona Mesajiniz forum uslubuna aykiri. Bu nedenle siliyorum. Ustelik arkadasin mesajini carpitmaya calisan da sizsiniz. Bu konudaki fikrinizin yanlisligini da kabul etmis durumdasiniz. Bunu kendiniz yazdiniz. Bu tur bir tavir takinmaniz etik degerlere pek uygun degil.

Hocam ben dükkanı olan, vergisini veren elektrikçinin yanında çalıştım. Adamlar piyasayı ele geçirdi. Hadi dükkanı geçtim, vergi yok, bizim yaptığımız işi 50 lira ucuza yapıyorlar. Bir asgari ücretliden dünya vergi kesiliyor ama. Bu seyyarlar asgari ücretliden çok kazanıyor sen merak etme. Üstüne üstün birde bizi kötülüyorlar.

Hocam ihbar edeceğim kişi esnaf odasına kayıtlı değil sanırsam.
Odaya kayitli olmasi gerekmiyor sikayet etmeniz icin. Eger is yapmak icin ehliyeti yoksa ve vergi vermiyorsa sikayette bulunabilirsiniz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı