Seyyar satıcılık serbest mi?

Hocam belediyeden gerekli izinleri aldıktan sonra normal esnaf gibi 40 lira falan stopaj ödeyerek seyyar satıcılık yapabilirsiniz. Seyyar satıcılardan vergi alınmıyor. Sadece her yıl belgenizi yenilerken para veriyorsunuz bir de 40 lira civarı ayda belediyeye ödüyorsunuz. Ayrıca seyyar satıcıların vergi ödememesi saçma değil mantıklıdır. Çünkü zaten parası olmayan adam seyyar satıcılık yapar. Parası varsa gider dükkan açar.
Anladım usta bilgilendirdin beni. Umarım bir sıkıntı çıkmaz
Hocam seyyar satıcılıktan çok büyük bir para kazanamazsınız, zaten ve izin vergi falan derken, kazancınız 0'a gidecek. Girmenize pek değiceğini sanmam.
Şu hayatta yıllar sonra keşke geçmişte şunu yapsaydım dememek için yapmak istediğim şey uygunsa yapmak isterim. Keşke demektense en azından denedim olmadı derim bu içimi daha rahatlatır.
آبي أنا سوري أسعد بوم بوم بن جائع
Zabıtalar seni görürlerse bu kelimeleri söyle. Seni Suriyeli sanıp sana istediğini yapmana izin veriyorlar. Azınlık olmak işte bu kadar karlı ve güzel bir şey... Biz de 3. sınıf vatandaş gibi yüksek vergi ödemeliyiz. Bir de unutmadan, bozuk bir Türkçe ile konuşmaya özen göster.
Dediğini anladım ama bu tür konuları hiç açma bence başka biri cevap verir öbürü verir falan derken uzar konu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı