Seyyar satıcılık yapmak

Bilmiyorum aylık ne kadarını alıyorlar ama sonuçta ahlaki olarak düzgün değil. Tabiki yinede seçim sizin. Ben sadece bilgilendirme yapıyorum.
Hocam ben ahlaklıyımdır elhamdülillah dinime töreme bağlıyım. Mesela ticarette yüzde yüzden fazla kârın helal olmadığınıda bilirim islamda. Lâkin benden vergi alan adamlar sanki kitapsız gibi vergi alırlarsa bende gerekeni yaparım babam valiyide tanıyordu hatta gerekirse onu da ararım ben istersem şuan vergisiz satış yapıyordum zaten ama kamu hakkı kul hakkına denk öyle olunca vergiden kaçırmak istemiyorum aslında vergi konusu hakkında bilgi almak için açtım konuyu başlığı biraz da yanlış koymuşum. Şimdi biraz araştırdım da alınan çok bir para yokmuş galiba .Başkanı bir arayacağım sanırım sabah bu saatte aranmaz.

Enflasyonist ataleti ortadan kaldırmak ve bu işin kredibilitesini arttırmak için ne yapacağını sor.
Sağ olun hocam

Hocam seyyar satıcılar zaten ticari gelir vergisinden muaftır ödedikleri şey belediyeye kullanımla alakalı
Açıkçası bilmiyorum. Bir vergi memuruna veya bilene sormak lazım. Sonuçta satış var. Belki göz yumuluyordur, belki izin almak gerekir, izinle alakalı ben de bir şeyler duymuştum ama tam olarak bilemiyorum.

O nasıl oluyor hocam biraz daha açar mısınız ?
Hocam şöyle ki seyyar satıcılar işletme açmaksızın ve motorlu araç kullanmaksızın satış yaparsa yaptıkları ticari faaliyet sonucu normalde alınması gereken gelir vergisi türlerinden ticari kazanç vergisi alınmamaktadır. Seyyar satıcılar, belediyeye ruhsat parası olarak ücret öder sadece yoksa vergi dairesi ile bir papazlığı zaten kanunen mümkün değil

Hocam şöyle ki seyyar satıcılar işletme açmaksızın ve motorlu araç kullanmaksızın satış yaparsa yaptıkları ticari faaliyet sonucu normalde alınması gereken gelir vergisi türlerinden ticari kazanç vergisi alınmamaktadır. Seyyar satıcılar, belediyeye ruhsat parası olarak ücret öder sadece yoksa vergi dairesi ile bir papazlığı zaten kanunen mümkün değil
Hocam sabah zaten görüşeceğim olmazsa başkanla ama merakımıda yenemiyorum kusura bakma. Tahminen ne kadar ruhsat parası alırlar aylık ?

Hocam sabah zaten görüşeceğim olmazsa başkanla ama merakımıda yenemiyorum kusura bakma. Tahminen ne kadar ruhsat parası alırlar aylık ?
Hocam fiyat belediyeye göre değişir diye biliyorum çünkü buradan elde edilen gelir merkezi yönetim dediğimiz devlete değil yerinden yönetim dediğimiz belediyeye ait oluyor fiyatı da onlar belirliyor. Eğer gıda üzerine değilse çok olacağını zannetmem gıdada ruhsat uğraştırıyormuş biraz (internetten okudum)

Hocam fiyat belediyeye göre değişir diye biliyorum çünkü buradan elde edilen gelir merkezi yönetim dediğimiz devlete değil yerinden yönetim dediğimiz belediyeye ait oluyor fiyatı da onlar belirliyor. Eğer gıda üzerine değilse çok olacağını zannetmem gıdada ruhsat uğraştırıyormuş biraz (internetten okudum)
Gıda üzerineydi ya :)

Yeni konular

Geri
Yukarı