Çözüldü SFC /scannow ile Windows Defender düzelir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CHRİS W4LKER

Decapat
Arkadaşlar benim bir konum vardı çok önceden. Windows defender hizmet başlatılamadı hatası veriyordu. Ve o günden beri windows defenderı açamıyorum. Ne yaptım ne ettim olmadı. Youtube da bazı yöntemleri denedim olmadı. Bilgisayarıma bir çeşit trojan bulaştıktan sonra böyle oldu. Kaç kere format attırmama rağmen bu sorun çözülmedi. Hala aynı hatayı veriyor. Virüs bilgisayar da bu şekil de etkisini bırakmış. Zaten virüs bulaştığını ilk anladığım zamanlar sürekli windows defender çalışmayı durdurdu gibi hatalar alıyordum. SFC /scannow yapmak bu sorunu çözer mi? Ve ayrıca sfc /scannow bilgisayarım da verilerimin gitmesine sebep olur mu? Bir sorun oluşur mu? Not:Virüsün kendisi temizlendi bu arada. Sadece bu bir etkisi. Kaç kere format attım ve Tam tarama yapmadığım AV kalmadı resmen. @Dutchman @Linux Kaymak @408157

Çözüm
Arkadaşlar benim bir konum vardı çok önceden. Windows Defender hizmet başlatılamadı hatası veriyordu. Ve o günden beri Windows Defender'ı açamıyorum. Ne yaptım ne ettim olmadı. YouTube'da bazı yöntemleri denedim olmadı. Bilgisayarıma bir çeşit trojan bulaştıktan sonra böyle oldu. Kaç kere format attırmama rağmen bu sorun çözülmedi. Hala aynı hatayı veriyor. Virüs bilgisayar da bu şekil de etkisini bırakmış. Zaten virüs bulaştığını ilk anladığım zamanlar sürekli Windows Defender çalışmayı durdurdu gibi hatalar alıyordum. SFC /scannow yapmak bu sorunu çözer mi? Ve ayrıca SFC /scannow bilgisayarım da verilerimin gitmesine sebep olur mu? Bir sorun oluşur mu? Not: Virüsün kendisi temizlendi bu arada. Sadece bu bir etkisi. Kaç kere format attım ve tam tarama yapmadığım av kalmadı resmen. @Dutchman @Linux Kaymak @408157

Sfc/scannow'un Defender'ı tamir edebileceğini sanmıyorum. Bu güncellemede benim Defender kökten silindi. Bayağı dsm ve sfc/scannow yaptım düzelmedi. Temiz kurulum daha iyi olacaktır, isterseniz ayarlardan sıfırlamayı deneyin.
Sağ olun, o zaman uğraşmayacağım. Konu kilitlenebilir.

Defender, Windows 8.1'de bile hantal ve yetersiz.

Tamamen ücretsiz, hafif ve bilinçli kullanım:

Arkadaşlar benim bir konum vardı çok önceden. Windows defender hizmet başlatılamadı hatası veriyordu. Ve o günden beri windows defenderı açamıyorum. Ne yaptım ne ettim olmadı. Youtube da bazı yöntemleri denedim olmadı. Bilgisayarıma bir çeşit trojan bulaştıktan sonra böyle oldu. Kaç kere format attırmama rağmen bu sorun çözülmedi. Hala aynı hatayı veriyor. Virüs bilgisayar da bu şekil de etkisini bırakmış. Zaten virüs bulaştığını ilk anladığım zamanlar sürekli windows defender çalışmayı durdurdu gibi hatalar alıyordum. SFC /scannow yapmak bu sorunu çözer mi? Ve ayrıca sfc /scannow bilgisayarım da verilerimin gitmesine sebep olur mu? Bir sorun oluşur mu? Not:Virüsün kendisi temizlendi bu arada. Sadece bu bir etkisi. Kaç kere format attım ve Tam tarama yapmadığım AV kalmadı resmen. @Dutchman @Linux Kaymak @408157
Bende de aynısı oldu. 😀 Ama ben sorunumu şöyle çözdüm: (Windows Defender, Görev yöneticisi, regedit (Kayıt defteri) hiç biri açılmıyordu.) Bilgisayarım çökene kadar Anti-virüs programı yükledim. Hepsini aynı anda çalıştırdım. Virüsü bilgisayarımdan def ettim. Ardından da sıfırladım. Ben böyle çözdüm.

Bende de aynısı oldu. 😀 Ama ben sorunumu şöyle çözdüm: (Windows Defender, Görev yöneticisi, regedit (Kayıt defteri) hiç biri açılmıyordu.) Bilgisayarım çökene kadar Anti-virüs programı yükledim. Hepsini aynı anda çalıştırdım. Virüsü bilgisayarımdan def ettim. Ardından da sıfırladım. Ben böyle çözdüm.
Virüsü ben de temizledim. Sadece kalıntısı var bilgisayar da. Asıl virüs temizlendi. Ve ben de bir çok antivirüs yükledim. Kaspersky, malwarebytes, eset ve bir kaç tane daha antivirüs ile tam tarama yaptım ve sonuç temiz çıktı. Virüsün kendisi gitmiş ama böyle bir etkisi kalmış. Kökten bozmuş yani defender'ı.

Hocam DISM yaptınız mı?

Virüsü ben de temizledim. Sadece kalıntısı var bilgisayar da. Asıl virüs temizlendi. Ve ben de bir çok antivirüs yükledim. Kaspersky, malwarebytes, eset ve bir kaç tane daha antivirüs ile tam tarama yaptım ve sonuç temiz çıktı. Virüsün kendisi gitmiş ama böyle bir etkisi kalmış. Kökten bozmuş yani defender'ı.
Aslında işe yaraması lazım. Yönetici olarak çalıştırıyorsunuz CMD'yi değil mi?

Öyle terimleri bilmiyorum hocam. Tam olarak açıklar mısınız ne olduğunu?

CMD de bir şey yapmadım şuanlık. Hiç karışmadım.(Format atıldı sadece) Sadece yaparsam düzelir mi diye soruyorum.
Yapın hocam. Zaten bu komutun amacı da böyle şeyler. Zarar gören sistem dosyalarını düzeltiyor.

Çözebilir, hangi dosyanın hasarlı olduğunu veya dosyadan ziyade reg girdisiyle devre dışı bırakılıp bırakılmadığını öğrenmek gerek. Dosya hasarı olmadığını doğrulamak için sfc /scannow yapın, tamamlandıktan sonra tekrar deneyin. Çözülmezse alternatif yollara bakarsınız. Veri kaybına sebep olmaz.

Öyle terimleri bilmiyorum hocam. Tam olarak açıklar mısınız ne olduğunu?

CMD de bir şey yapmadım şuanlık. Hiç karışmadım.(Format atıldı sadece) Sadece yaparsam düzelir mi diye soruyorum.

Geri
Yukarı