Çözüldü Shadow of the Tomb Raider "DXGI hatası"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba, Shadow of The Tomb Raider oyununda genelde bu hata ile karşılaşıyordum, oyunu kapatıp açınca düzeliyordu ve oyun düzgün bir şekilde açılıyordu. Şuan nedense oyun açılmamaya başladı. 2 kere açma denemesinden sonra da sistem tamamiyle kilitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Kendim çözmeye çalıştım ama başaramadım, yardımcı olan video aşağı kısımda duruyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.

hata1.PNG

Kendim çözmek için denediğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Driverlar günceldir. Cuma günü cihaz teknik servisten alınmıştır. Tüm sürücüleri teknik servis yüklemiş olur herhangi bir eski sürüm driver bulunamamıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu DX11 e alınca çalışıyor ama bu halde RTX özelliğini kullanamıyorum.. Ayrıca oyun fps anlamında DX12 ye göre geride kalıyor.
Sadece deneme amaçlı, en azından sorunun nereden kaynaklandığını bulmuş oluruz. Ayarları en düşüğe alın ve RTX modunu kapatın. Steam üzerinden oyuna dosya doğrulaması da yapın.

442.19 sürücüsü ben de çok sıkıntı yaratmıştı, 442.50 kuramamıştım bile. DX11 destekli oyunların bazılarını açmıyordu da. Tavsiyem eski bir sürücü kurup o şekilde denemeniz. 399.24 sürücüsünü kurduğumdan beri hiçbir sorun ile karşılaşmadım; aksine benim sistemimde çok daha stabil çalışıyor.

(Aynı işlemleri W10'da da uyguladım ve işletim sisteminden ziyade sürücünün etkisi olduğunu söyleyebilirim FPS konusunda.)

Son düzenleme:
Rise of the Tomb Raider oynarken ben de karşılaşıyordum bu hatayla. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurduğumda düzelmişti. Deneyebilirsiniz.

Sadece deneme amaçlı, en azından sorunun nereden kaynaklandığını bulmuş oluruz. Ayarları en düşüğe alın ve RTX modunu kapatın. Steam üzerinden oyuna dosya doğrulaması da yapın.

442.19 sürücüsü ben de çok sıkıntı yaratmıştı, 442.50 kuramamıştım bile. DX11 destekli oyunların bazılarını açmıyordu bile. Tavsiyem eski bir sürücü kurup o şekilde denemeniz. 399.24 sürücüsünü kurduğumdan beri hiçbir sorun ile karşılaşmadım; aksine benim sistemimde çok daha stabil çalışıyor.

(Aynı işlemleri W10'da da uyguladım ve işletim sisteminden ziyade sürücünün etkisi olduğunu söyleyebilirim FPS konusunda.)

Sadece bu oyunda problem alıyorum onun haricinde diğer DX12 yapılı oyunlarda sıkıntısız
oynayabiliyorum. Sürücü değiştirmeden halletme şansımız varmıdır peki.

NOT: DX11 modunda ve en düşük ayarlarda oyunu açabildim. Şimdi DX12 ye alıp ultrada açmaya çalışacağım.

NOT 2: Gariptir oyun DX12 ve ultra ayarlarda açıldı.
DX11 ve low ayarda açıp oyun içinde ultraya ve DX12 ye ayarları çekince sorunsuz olarak çalıştı. teşekkür ediyorum. @Emir M.

Oyunu DX11 e alınca çalışıyor ama bu halde RTX özelliğini kullanamıyorum.. Ayrıca oyun fps anlamında DX12 ye göre geride kalıyor.
Hocam o oyun ilk çıktığından beri directx12 de sorunlar çıkartıyor, aynı şekilde Rise Of The Tomb Raider oyununda da oluyordu. Bir tür uyumsuzluk problemi çıkarabiliyor directx12'ye alınca.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı