Siber zorbadan nasıl kurtulunur?

• Konuyu başlatan Axii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Hiçbir şey olmaz bu kadar gerginliğe gerek yok. Adam ana bacı yapmış, resmini kullanıyor, tehdit ediyor. Biz 10 kişi selam verdik diye sıkıntı çıkmaz. -Ki karşıdaki içinde çıkmaz-
Biz yapsak ne olur, tam tersine ona daha da çok yüklenir gelmiş bunları karıştırmışsın falan fiso diye. En iyisi bu sıkıntının resmi yollardan çözülmesi

Savcılığa gitmesen bile başına bir şey gelmez. Telefon numaranı dağıtsa bile başına bir şey gelmez. Fazla takmışsın kafana. Eğer çok rahatsızsan karşındakinin gözünü korkut. Reddit vb yerlerde gruplara girip çocuğun dc adresini yazsan bile eğlence amacıyla çocuğun gözünü korkuturlar.

Ses kaydı olayını şöyle biliyorum hukukçu arkadaşlar daha iyi bilirler tabii ki. Eğer size edilen küfürü, hakareti, tehdidi yani suçu ses kaydı dışında kanıtlama imkanınız yoksa ses kaydı almanız sorun yaratmıyor. Böyle bir durum dışında kişiden habersiz ses kaydı yapmanız suç. Burada aldığınız ses kaydı ne kadar suç olarak görülür orasını bilmiyorum. @PustiPowerV2 hocam hukukçu olarak daha iyi bilir.

Savcılığa gitmesen bile başına bir şey gelmez. Telefon numaranı dağıtsa bile başına bir şey gelmez. Fazla takmışsın kafana. Eğer çok rahatsızsan karşındakinin gözünü korkut. Reddit vb yerlerde gruplara girip çocuğun DC adresini yazsan bile eğlence amacıyla çocuğun gözünü korkuturlar.

Aynen öyle. Ben numaramı +18 sitelere paylaşmıştım sadece 3 4 kişi mesaj attı. Ünlü biri değilsen kimse umursamaz telefon numaranı.

Selam, YouTube üzerinden küçükresimimi çalan bir çocuğa telif attığımdan dolayı bana tehdit, hakaret söylemeye ve iftira atmaya başladı. Mesajlarını öğeyi denetle yöntemi ile değiştirdi ve sonuna kadar atatürkçü olan beni Atatürk'e ve dini değerlere küfür etmişim gibi gösterdi. Eğer YouTube üzerinden video atmaya veya Twitch yayın yapmaya devam edersen seni rezil ederim diyor. En kötüsü yakın çevrem görecek diye çok korkuyorum, gerçekten psikolojim bozuldu. Yasal bir yolu var mıdır bunun, hobi olarak yaptığım şeyi bir sapık yüzünden yapamıyorum. Konuşurken kendisini ses kayıdına almıştım hemen NVIDIA Shadow Play üzerinden fakat davalarda ses kayıdı geçersiz oluyor diye biliyorum. Nasıl yaptı bilmiyorum fakat telefon numaramı da bulmuş yaymakla tehdit ediyor.

https://www.egm.gov.tr/siber buyurun başvurun hocam. Max 9-10 yaş çıkacaktır.

Engelle geç ya, ne kasıyorsunuz bu kadar? Uğraşmaya değmez.

Engelle geç yaparsak gidip bir başkasına salça olacaklar. Yılanın başını küçükken ezmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı