Siber zorbalıktan kalan kalıntılar nasıl unutulur?

Böyle zorbalardan kurtulmak için çalış kardeşim. Unutma, çalışmazsan okulunda yine bunun gibi elemanlarla dolu bir çevren olacak. Derse kendini ver, güzel bir lise kazan ki düzgün arkadaşların olsun. 1 sene sabret.
Doğru söylüyorsunuz. Çalışmaya erkenden başladım ve gayet iyi gidiyor. Robert yada iyi bir fen lisesi istiyorum. İngilizcemi bu yüzden baya geliştirmeye çalışıyorum.

Çünkü dava gibi konular benim içime pek sinmeyen konular. Ayrıca bana biraz garip geliyor birisini böyle dava etmek. Eminim benim yaşadıklarımı yaşayan çok kişi vardır fakat benim tek isteğim unutmak.

Bu çocuklar deli. Ayrıca aşiret gibi birşeyler denemedim mi sanki…
He kanka öyle mi gibi onları geçiştirin.Benimde peşimde benzer bi ucube vardı ona onu zorba gibi görmediğimizi hatta onunla alay ettiğimizi söylediğimimden beridir konuşmuyor benle.

He kanka öyle mi gibi onları geçiştirin.Benimde peşimde benzer bi ucube vardı ona onu zorba gibi görmediğimizi hatta onunla alay ettiğimizi söylediğimimden beridir konuşmuyor benle.
Zaten belirttiğim gibi heryerden engelledim ve artık o kişilerle bir iletişim kaynağım yok. Sadece bu kişileri aklımdan silmek istiyorum.

Hiç karşındakini düşünme, ama ben onu tanıyorum? Kompleksinede girme şikayet et içlerinden geç.
Dava etmek yapacağım son iş sanırım. Dediğim gibi sizde ona bir kelime karşılıklı hakaret ederseniz sizde patlıyorsunuz.

Sana veya ailene hiçbirşey yapamayacaklarini bir çift "ucube" olduklarını hatirlaman yeterli olacaktır 1,2 güne kafandan gider ister istemez.
Umarım…

Doğru söylüyorsunuz. Çalışmaya erkenden başladım ve gayet iyi gidiyor. Robert yada iyi bir fen lisesi istiyorum. İngilizcemi bu yüzden baya geliştirmeye çalışıyorum.
Ben güzelce çalıştım şu liseyi kazandım diyemiyorum çünkü ben güzel bir lise kazanamadım maalesef. Öğretmenlerin baskısı, ailevi sebepler derken boşverdim dersleri. Şu an çok pişmanım. Ailem iyi bir lisede olduğumu düşünüyor da lisem berbat. Şu an zaten 8'e yeni başlıyorsun, sakın sıkılma derslerden. Devamsızlık da yapma konuyu tek anlayabileceğin yer o konunun işlendiği ders.
Yanlış yaptığın soruyu da düzgün anla ben neden bu soruyu yapamadım konunun neresini bilmiyorum şeklinde çalış gerekirse hocaya sor.

İlkokulda bu şekilde bana davranan kişiler vardı. Şu anda birisi geçim sıkıntısından dolayı intihar etti, birisi cezaevinde, diğerleri oldukları yerde sürünüyorlar. Asgari ücretin altında aldıkları maaş ile hayata tutunmaya çalışıyorlar sanırım. Eminim sizin arkadaşlarınıza da gelecekte aynısı olacak, bunu bilmek bile size yeteri olur. Onlar gibi olmak yerine, kısasa kısas davranmak yerine zihninizi ve öfkenizi kontrol etmeyi öğrenin.

Ben güzelce çalıştım şu liseyi kazandım diyemiyorum çünkü ben güzel bir lise kazanamadım maalesef. Öğretmenlerin baskısı, ailevi sebepler derken boşverdim dersleri. Şu an çok pişmanım. Ailem iyi bir lisede olduğumu düşünüyor da lisem berbat. Şu an zaten 8'e yeni başlıyorsun, sakın sıkılma derslerden. Devamsızlık da yapma konuyu tek anlayabileceğin yer o konunun işlendiği ders.
Yanlış yaptığın soruyu da düzgün anla ben neden bu soruyu yapamadım konunun neresini bilmiyorum şeklinde çalış gerekirse hocaya sor.
Teşekkür ederim. Umarım sizde istediğiniz bir geleceğe ulaşırsınız.

Geri
Yukarı