Sıcak bardak nasıl elle tutulur?

Belki kahveyi veya çayı başka bir odaya götürmek isteyecek. O sırada bardak altlığı keşfeden ben. 🧐
Çayı tam doldurmayıp (%80~85 civarı) en tepesinden 2 parmak tutmak iş görüyor. Ama çayı başkasına götürüyorsanız parmağınızı çayın dudak kısmında gördüğü için sinirlenebilir. 🥵😤

Çayı tam doldurmayıp (%80~85 civarı) en tepesinden 2 parmak tutmak iş görüyor. Ama çayı başkasına götürüyorsanız parmağınızı çayın dudak kısmında gördüğü için sinirlenebilir. 🥵😤
Çayı %98 - 100 oranında doldurmalıyız ki çaydan en iyi performansı alalım. %80 az olur, hemen biter. Ayrıca bardağın üst kısmının temiz olması amacıyla bardağın üstünden tutmak yerine en altından tutma davranışı sergiliyorum.

Çayı %98 - 100 oranında doldurmalıyız ki çaydan en iyi performansı alalım. %80 az olur, hemen biter. Ayrıca bardağın üst kısmının temiz olması amacıyla bardağın üstünden tutmak yerine en altından tutma davranışı sergiliyorum.
%100 doldurursan hayatta içemezsin, daha dudağına götürürken eğim sırasında üstüne dökersin fakat çay içmekten çok emaneti yakma riski arıyorsan mantıklı. Masaya koyup %100'ü içilebilir kıvama getirmek de mümkün ama kalabalık ortamda hetero bir adama yakışmayacak hareketler.

Ya emanet yanacak ya da yönelimimiz değişecek.

%100 doldurursan hayatta içemezsin, daha dudağına götürürken eğim sırasında üstüne dökersin.
Kahve veya çay içerken isterse %100 dolu olsun her daim eğim olmak zorunda değil. Benim tercihim masaya uzanarak bardaktan yudum almak. Bilmiyorsunuz ki kulplu bardak kullanmayan, su bardağıyla kahve içen bir insanım. Bundan dolayı elimle tutup içemeyeceğime göre mecburen ağzımla bardağa uzanarak içiyorum.

Kahve veya çay içerken isterse %100 dolu olsun her daim eğim olmak zorunda değil. Benim tercihim masaya uzanarak bardaktan yudum almak. Bilmiyorsunuz ki kulplu bardak kullanmayan, su bardağıyla kahve içen bir insanım. Bundan dolayı elimle tutup içemeyeceğime göre mecburen ağzımla bardağa uzanarak içiyorum.
Düşününce gerçekten eğimsiz de içilebiliyormuş, 25 yaşındayım bunu hiç denememiştim. Yine de eğimsiz bardağı hüpletmek için dudağı büzmemiz gerekiyor, kahvehanede bunu yapsam beni okey tahtasına çevirirler.

Size bir fizik kuralından bahsedeceğim. Eğer elinizi soğutursanız sıcağa dayanıklılığınız artar. Sıcak bir bardağı altlık olmadan taşımanız gerekiyor diyelim. Bu durumda elinizi suyla soğutun veya buz tutun. Ardından hızlı bir biçimde bardağı başka bir yere taşıyın. Bu sürenin kısa olması gerekir ki eliniz yanmasın.

Uyarı -> Bu yöntem 70 - 80 derece sıcaklığa kadar geçerli ve kısa süre etkili, 80 derecenin üzerinde etkili olup olmadığıyla ilgili bir test yapılmadı. Eğer aramızda deneyecek olan varsa ve risk alacaksa bize de sonucu paylaşsın.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı