Şiddetin kadını erkeği neden var?

Medya.

Kadın erkeği öldürünce "Cinayet."
Erkek kadını öldürünce "Erkek terörü devam ediyor, bir kadın daha erkek terörüne kurban gitti." Erkekler kadar başınıza taş düşsün.

Sen bir kadın olarak sana şiddet uygulayabilecek, sinirli tiplerle manita olursanız elbette ayrılınca bunu hazmedemez, gelip döver de vurur da. Gayet normal.

Bunu medyaya göre soruyorsak erkekler tam bir o..., kadınlar melek fakat realitede şiddete meyillilik cinsiyete bakmaz, zihniyete bakar.
Aynen öyle, medya konusunda sana kesinlikle hak veriyorum kocasını kesen kadını kahraman gibi gösteren bir medyamız var
Çok enteresan bir durum. Mesela kadın geçen her şeye kötü diyorlar. Cinsiyet ayrımı yapmaksızın dövecem artık. 😂
Güç farkı varmış da.
Bana saldıran kadını etkisiz hale getirmek hakkım, tabi medyadan ve toplumdan korktuğum için uygulamadan önce iki kez düşünürüm
Ama yine de o kadını bayıltırım :D

Aynen öyle, medya konusunda sana kesinlikle hak veriyorum kocasını kesen kadını kahraman gibi gösteren bir medyamız var.
Kadın haklarını mükemmel (!) bir şekilde savunan feministlerimiz var.
1582051601539.png

Bunun sebebi de nefes alsın yeter şeklinde düşünen abaza erkeklerin bunlara yüz vermesi bence.

Galiba homo sapiens olarak gerektiği kadar evrimleşemedik, herhangi bir yanlış x veya y ye karşı uygulandı diye sınıflandırmak aptalca, yanlış denilen olgu x kişilerine uygulandığı için mi yoksa herkesçe yanlış olduğu için mi yanlıştır ? Birde isimlerden yola çıkalım ki anlaşılır olsun. Tr'de en çok kullanılan isim mehmet, bu isim çok kullanıldığı için ölen insanların bir çoğunun mehmet ismi taşıması olası, fakat mehmetlerin ölümü alilerin ölümünden daha mı önemli oluyor ? Hayır tabikide.

Haklısınız. Bence de evrim çok nitelikli bir çalışma yapmıyor. Biraz deneme yanılma üzerine kurulu.
Örneğin, ordumuzun fedakarlığının halka duyurulması ve bu fedakarlığın gösterilerek arttırılması, halkın askere destek olması gerektiğinde "Mehmetçik" ismi ile konu anılıyor. Aynı mantık.

E

Erkek karşısındaki erkeğe şiddet uygulamasının sebebi kendisini üstün görmesi değil mi ? Üstünlük taslayan insan karşısındaki insana şiddet uygular ayrıca hemcinsler de birbirine şiddet uyguluyor. Şiddeti uygulayan kişi değil şiddetin kendisini eleştirin

Kardeşim kimse aynı güçte değil hemcinsler arasında bile güç farkı var olayı kadın deyip genelliyorsun ama şiddete maruz kalan madurlar yalnızca kadınlar değil çok sığ bir bakış açın var
İlk sorun doğru. Ama benim ve bazı arkadaşların bahsettikleri erkeklerin kadınlara uyguladığı şiddet. Bu az falan da değil. Çok fazla.

İkinci paragrafın şu cümlesinde "ama şiddete maruz kalan madurlar yalnızca kadınlar değil çok sığ bir bakış açın var" Ben zaten sadece kadınlar değil demedim. Yorumlarda sizin dediğiniz durumun, durumların da olduğunu belirttim lakin bunların kadınlara yapılan şiddete nazaran çok daha düşük olduğunu söyledim.

İlk sorun doğru. Ama benim ve bazı arkadaşların bahsettikleri erkeklerin kadınlara uyguladığı şiddet. Bu az falan da değil. Çok fazla.

İkinci paragrafın şu cümlesinde "ama şiddete maruz kalan madurlar yalnızca kadınlar değil çok sığ bir bakış açın var" Ben zaten sadece kadınlar değil demedim. Yorumlarda sizin dediğiniz durumun, durumların da olduğunu belirttim lakin bunların kadınlara yapılan şiddete nazaran çok daha düşük olduğunu söyledim.
İlk paragraf için diyorum, kadınsa kadın erkekse erkek ne fark eder ? Hayır yani kadın ekleyince ne oluyor ? Kadını mı yüceltiyorsunuz yoksa şiddetin sadece kadın yönlü olmasından mı yakınıyorsunuz ?
İkinci paragrafa gelirsek erkeklere de kadınlara da uygulanabilecek bir ton şiddet türü sayabilirim kadın odaklı olunması saçma

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı