Şifa duaları işe yarar mı?

Sizin yaşadığınız şey vesveseye önem vermek hocam. Aklınıza sizi strese sokacak ve sürekli tekrar eden, engelleyemediğiniz düşünceler gelince aklınızı dağıtacak şeyler bulun. Mesela bu tür bir düşünce aklınıza geldiği anda yanınızda biri varsa ona anlamsız bir şey deyin veya soru sorun. Aklınıza gelen vesveseleri umursamamaya çalışın. Yoksa bu tür düşüncelerden kurtulamazsınız. Bir diğer yöntem de besmele çekmek. İşe yarıyor.
Hocam peki vesveye psikolojik mi oluyor sadece? Araştırdım şeytan bize o sinyalleri gönderip dinden çıkarmaya çalışıyormuş.
Evet hocam. Yanlış yazmışım kusura bakmayın.
Önemli değil hocam. Yanlış yazmışsınız, ne kusuru.

Arkadaşlar, şifa duası okumak işe yarar mı? Kendime okumak istiyorum ama boşu boşuna değil. Olduğumu olmadığımı bile bilmesem dua etmek istedim. Peki böyle duaları edilince gerçekten olur mu? Yoksa olmuyor mu? Siz de bilemezsiniz belki ama bu konuda bilgili olan yardımcı olabilir mi?

Bu konuda bilgili değilim ama bence duayı bir yerden bakarak değil de kendinize göre okuyun.

Evet psikolojik. Tabii bazen kendimizi o kadar çok inandırıyoruz ki yaşıyormuş gibi oluyoruz.
Hocam şeytan aslında hiç bir şey yapamamalı. Nasıl vesveye mesajlarını gönderiyor? Tabii bir şey görmüştüm. Şeytan kıyamete kadar insanlara kötülük yapabilecek diye bir şey gördüm. Birileri yazmıştı Technopat'te. Hatta Allah da : Merak etme. Onlar sana inanmazlar. gibi bir cevap söylemiş orada yazılanlara göre.

Geri
Yukarı