Sıfır iPhone SE 2020 mi yoksa ikinci el XR mı?

enesgirgin5151

Hectopat
Sorum başlıktaki gibidir. iPhone SE alıp üstüne PC toplayabilirim. Ancak ekran ve batarya beni korkutuyor. Veya yeni çıkacak olan fiyat performans modelini mi beklemeliyim. Kullandığım telefon oyunlarda ve genel olarak yavaş. O yüzden değiştirme kararı aldım. Çalışmadan SE 2020 alabiliyorum ancak çalışarak iPhone 11 bile alabilirim. Kafamda yeni bir PC de var. Yeni çıkacak iPhone fiyatı 5000 TL olabilir mi?

SE XR'dan iyiydi yanılmıyorsam, kamera konusu ayrı tabi, 11 ile de SE'nin işlemcileri aynı ama
kamera ve batarya konuları araya giriyor, bir de orta tuş meselesi var, en iyisi 11 al 5 6 yıl kullanırsın rahat, oyun da oynuyormuşsunuz telefon ile 11 en iyisi olur bu durumda. Yeni PC düşüncesi varsa bile bunun için erken ekran kartı yok piyasada, telefonu alıp PC için çalışmak daha iyi olabilir

Benimde kafamda SE var ama küçük ekran kullanmaya hiç alışık değilim. Ve telefonda çok vakit geçiriyorum bataryası beni çok endişelendiriyor. Kullanan birisi var ise düşük güç modunda ve parlaklıkta kaç saat ekran süresi alıyor söyleyebilir mi ?

Eğer telefonu çoğunlukla oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle SE almanızı önermem. Evet 11 ile aynı işlemciyi kullanıyor güçlü işlemci ama o kadar güçlü ki bataryası yetersiz kalıyor. Günlük kullanımda pek sıkıntı çıkarmasa da oyun oynuyorsanız günaşırı şarja takmanızı gerektirebilir hatta oynarken takmanızı gerektirebilir. Ben bu modeli kullanıyorum aslında çok memnunum ama telefonu toplamda 1 saat elimde tutmadığım halde günün sonunda şarjı yine de bitiyor. Eğer telefonu çok kullanan biri olsaydım belli ki günlük şarj yetmezmiş. Ayrıca üç aylık cihaz şu an pil sağlığı %96. Ayrıca pil sağlığını korumak için gerekenlere çok dikkat ettim. Genelde şarjı %10 ile 90 arasında kullandım. Şarj esnasında kullanmadım ama yine de pil sağlığı bu hızda azalıyorsa oyun oynanan bir telefonda çok daha hızlı olur zaten pil sağlığı aman ne olacak daha 0'a kadar yolu var demeyin kullananlar 70'ten sonra değiştirmek gerektiğini söylüyorlar. Bu arada yazı boyunca SE modelini kötülemişim gibi oldu aslında telefondan çok memnunum ama dediğim gibi pil kapasitesi ve pil sağlığı sıkıntı. Telefonla çok haşır neşir olmayan biriyseniz kesinlikle öneririm ama oyun falan düşünüyorsanız uzak durun.

Eğer telefonu çoğunlukla oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle SE almanızı önermem. Evet 11 ile aynı işlemciyi kullanıyor güçlü işlemci ama o kadar güçlü ki bataryası yetersiz kalıyor. Günlük kullanımda pek sıkıntı çıkarmasa da oyun oynuyorsanız günaşırı şarja takmanızı gerektirebilir hatta oynarken takmanızı gerektirebilir. Ben bu modeli kullanıyorum aslında çok memnunum ama telefonu toplamda 1 saat elimde tutmadığım halde günün sonunda şarjı yine de bitiyor. Eğer telefonu çok kullanan biri olsaydım belli ki günlük şarj yetmezmiş. Ayrıca üç aylık cihaz şu an pil sağlığı %96. Ayrıca pil sağlığını korumak için gerekenlere çok dikkat ettim. Genelde şarjı %10 ile 90 arasında kullandım. Şarj esnasında kullanmadım ama yine de pil sağlığı bu hızda azalıyorsa oyun oynanan bir telefonda çok daha hızlı olur zaten pil sağlığı aman ne olacak daha 0'a kadar yolu var demeyin kullananlar 70'ten sonra değiştirmek gerektiğini söylüyorlar. Bu arada yazı boyunca SE modelini kötülemişim gibi oldu aslında telefondan çok memnunum ama dediğim gibi pil kapasitesi ve pil sağlığı sıkıntı. Telefonla çok haşır neşir olmayan biriyseniz kesinlikle öneririm ama oyun falan düşünüyorsanız uzak durun.

Instagram ve Spotify kullanıyorum. Oyunu ise arkadaşım davet ederse oynarım. Günde 45 dakika maksimum. Sanırım SE alacağım. Hala içimde bir korku var ancak çok kötü olsaydı piyasaya sürmezlerdi diye düşünüyorum. Zaten büyük ihtimalle sadece Instagram'da gezerken düşük güç modunu kullanırım. Batarya konusuna gelince ilk değişim ücretsiz diye biliyorum. Değiştirdikten sonra yılda bir batarya taktırsam kafi olur diye düşünüyorum. Hocam bu arada düşük güç modunda ekran süresi ne kadar? Bu benim için önemli. Eğer düşük güç modunda kullandıysanız deneyiminizi aktarırsanız çok memnun olurum.

Hocam bu arada düşük güç modunda ekran süresi ne kadar?
Maalesef dediğim gibi pek kullanmadığım için net bilgi veremeyeceğim. Ekran kullanımına baktım, bu hafta en fazla 3 saat kullanmışım ayrıca o gün modem olarak da kullanmıştım buna rağmen şarjı günün sonuna kadar gitmişti. Bence anlattığınız şekilde kullanacaksanız pil sorunu yaşamazsınız. Yani başta da söylediğim gibi gamer misali saatlerce oyun oynamayacaksanız bu model işinizi görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı