Sıfır iPhone SE 2020 mi yoksa ikinci el XR mı?

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Ekranından dolayı XR çok hoşuma gidiyor ama sıfır SE 2020 fiyatına satılıyor. SE 2020'nin batarya sıkıntısı var ve günümüz telefonları için ekranı aşırı küçük ama SE 2020 istememin sebebi pil sağlığı garantisi vb. şeyler yüzünden gönlümün rahat olacak olması. Ayrıca A13 bionic var. XR istememin en büyük sebebi ekran. Sizce hangisi?
Daha önce kendim ikinci el eşya almadığımı da belirteyim.

Aciliyeti yoksa yerinde olsam para biriktirirdim. Eğer küçük ekran sevmiyorsan SE 2020'yi iPhone seveni bile olsan kullanamazsın. Dersen ki küçük ekran dert değil, al geç.
Hocam zaten yazın çalışıp almayı düşünüyorum.
Bütçeyi biraz aşıyor maalesef. Eğer Apple zorunlu değilse 2. el S20 FE düşünebilirsiniz.

Bu arada sizi bayadır görmüyoruz Discord'da. :)
Bu sefer Apple denemek istiyorum. Ayrıca uzun yıllar götürsün.

Sormayın sınav vb. derken unuttuk Discord'u. 🥲

Bende ikisi arasında kalmıştım XR aldım gayet memnunum, şu sıralar 13 Pro Max geçme niyetim var bu sebeple satmayı düşünüyorum fazladan bütçe ayırmasam kesinlikle yıllarca XR kullanabilirim.

Haklısın ama 2. elde SE 2020 fiyatına temiz XS bulmak çok zor.

XS almayı düşünmüyorum çünkü 7000-7500 bandında temiz cihaz yok.

Ekranından dolayı XR çok hoşuma gidiyor ama sıfır SE 2020 fiyatına satılıyor. SE 2020'nin batarya sıkıntısı var ve günümüz telefonları için ekranı aşırı küçük ama SE 2020 istememin sebebi pil sağlığı garantisi vb. şeyler yüzünden gönlümün rahat olacak olması. Ayrıca A13 bionic var. XR istememin en büyük sebebi ekran. Sizce hangisi?
Daha önce kendim ikinci el eşya almadığımı da belirteyim.

Birkaç aydır iPhone SE kullanıyorum sana özetliyim pil ekran performans olarak değerlendiricem pil ortalama 6 saat ekran süresi veriyor ekran önceki telefonuna göre değişir ben 6S kullanıyordum ellerim de küçük yani küçük ekran benim için sıkıntı değil hatta avantaj yani o tamamen sana bağlı performans konusuna gelirsek anlatmama gerek yok sanırım A13 uzun yıllar güncelleme alacak ve en az 3 sene çok rahat kullanabilirsin ben sen olsam sıfır ve performanslı olması sebebiyle iPhone SE alırdım ama eğer ekran büyük olsun diyorsan XR alabilirsin. Kafana takılan bir şey olursa cevaplarım.
Hocam zaten yazın çalışıp almayı düşünüyorum.

Bu sefer Apple denemek istiyorum. Ayrıca uzun yıllar götürsün.

Sormayın sınav vb. derken unuttuk Discord'u. 🥲

Kesinlikle iOS denemelisin bence.

İkisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalsaydım muhtemelen XR olarak seçerdim. Ekran ve tasarım konusunda cidden göze hoş geliyor, tabii bunu seçmeden önce güzel bir araştırma ve telefonun temizliği önemli. Sıkıntısız ve temiz bulunabilirse mutlaka alırdım.

Bende ikisi arasında kalmıştım XR aldım gayet memnunum, şu sıralar 13 Pro Max geçme niyetim var bu sebeple satmayı düşünüyorum fazladan bütçe ayırmasam kesinlikle yıllarca XR kullanabilirim.
Hocam eğer cihazın pil sağlığı iyiyse ve yaza kadar satmayı düşünmüyorsanız ben alabilirim. Technopat ailesine güveniyorum.
Birkaç aydır iPhone SE kullanıyorum sana özetliyim pil ekran performans olarak değerlendiricem pil ortalama 6 saat ekran süresi veriyor ekran önceki telefonuna göre değişir ben 6S kullanıyordum ellerim de küçük yani küçük ekran benim için sıkıntı değil hatta avantaj yani o tamamen sana bağlı performans konusuna gelirsek anlatmama gerek yok sanırım A13 uzun yıllar güncelleme alacak ve en az 3 sene çok rahat kullanabilirsin ben sen olsam sıfır ve performanslı olması sebebiyle iPhone SE alırdım ama eğer ekran büyük olsun diyorsan XR alabilirsin. Kafana takılan bir şey olursa cevaplarım.

Kesinlikle iOS denemelisin bence.
Hocam ekranın küçük geldiği zamanlar oluyor mu? Ayrıca gece kamera performansı nasıl?

Hocam eğer cihazın pil sağlığı iyiyse ve yaza kadar satmayı düşünmüyorsanız ben alabilirim. Technopat ailesine güveniyorum.

Hocam ekranın küçük geldiği zamanlar oluyor mu? Ayrıca gece kamera performansı nasıl?

Ben hiç büyük ekranlı telefon kullanmadım yani böyle alışkınım o yüzden ekranın küçük geldiği zamanlar olmuyor ama bu benimle alakalı bence bir mağazadan eline alıp bakarsan bir fikrin oluşur. Kamera konusunda gerçekten çok güzel ama ışıksız ortamda biraz yalpalıyor.
Ben XS'den 13 Pro Max'e geçtim bence değmez geçmeye öyle havamı atıyorum o kadar.

Evet ama 13 Pro Max alınca 6 7 sene kullanılır.

Ben hiç büyük ekranlı telefon kullanmadım yani böyle alışkınım o yüzden ekranın küçük geldiği zamanlar olmuyor ama bu benimle alakalı bence bir mağazadan eline alıp bakarsan bir fikrin oluşur. Kamera konusunda gerçekten çok güzel ama ışıksız ortamda biraz yalpalıyor.

Evet ama 13 Pro Max alınca 6 7 sene kullanılır.
Bana kalsa ben XS’i de 6 7 sene daha kullanırdım da ortama ayak uydurmak için 13 Pro Max aldım.

Geri
Yukarı