Sıfırdan tıp kazanmak

Hiçbir derste temelin yoksa ilk senede ilk 2000-3000'e girmeniz zor, eğer iki yıllık bir plan yapmayı düşünüyorsanız mayıs-haziran ayına kadar tüm TYT ve çoğu AYT ( en az yarısını ) konusunu tamamlamış olun derim. Bu hedef için de kişiden kişiye değişir ama bence günde en az 5-6 saat çalışmanız lazım. Ayrıca kendinize en azından TYT için bir net hedefi koyun, 90 iyidir mesela. İkinci seneye 90 netle başlarsanız AYT odaklı ve daha sıkı çalışıp güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yukarıda anlatılan bir sene tyt diger sene ayt olayinda tyt puani degil yuzdelik dilimi korunuyor. Mesela 2 milyon kisinin girdigi sinavda 100. Olursan ve sonraki sene 3 milyon kisi girerse 150. Olmus sayiliyorsun. En azindan ben boyle biliyorum. Bu arada iyi bir calismayla mezuna kalmadan yapabilirsin. Yapamayanlara nedense imkansızmış gibi geliyor ve baskalarini da buna inandirmaya calisiyorlar.

Yukarıda anlatılan bir sene tyt diger sene ayt olayinda tyt puani degil yuzdelik dilimi korunuyor. Mesela 2 milyon kisinin girdigi sinavda 100. Olursan ve sonraki sene 3 milyon kisi girerse 150. Olmus sayiliyorsun. En azindan ben boyle biliyorum. Bu arada iyi bir calismayla mezuna kalmadan yapabilirsin. Yapamayanlara nedense imkansızmış gibi geliyor ve baskalarini da buna inandirmaya calisiyorlar.
Hocam öyle olmaz. Mesela diyelim bizim puan 450.
151. adamın puanı 460 olsun. Bu durumda biz 450 puan ile onun önüne nasıl geçebiliriz? Saçma olur yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı