Sıfırdan üniversite kazanmak

Türkiye'de olduğunuzun farkındasınızdır umarım. Burada iyi bir mühendislik ile yurt dışına gidemezseniz iyi araba, iyi bir ev vs artık doktor olsan bile hayal kendinizi beden gücü olarak yorulmak istemiyorum diyorsanız orası başka. Bunlar benim şahsi fikrim siz kendiniz için hangisi iyi olacaksa onu tercih edin.

Bu ülkede yaşayan herkes bu ülkenin vatandaşı. Ve hepside durumun gayet farkında. Amaç para kazanmak veya lüks bir yaşantıya, bir hayata sahip olmak ise aklını kullanabilen herkes ister ticaret, ister borsa, ister emeği karşılığında istediği yere gelir. İstediğine sahip olur. Önemli olan kafayı kullanmak. Biz eğer Türkiye kötü bu ülkede hayatta kalmakta zor. Geçinmek ayrı bir zor deyip bu kafayla yaşamaya devam edersek neyi değiştirebiliriz? Önemli olan ülkemize vatanımıza, milletimize yararlı olacak eylemlerde bulunmak. Ülkenin başındaki kara bulutları ve onlara sebep olanları hakettiği yere göndermek. Yoksa önüne gelen yurt dışına gidecek te orada hayatına devam edecek. Sonra ne olacak peki? Hey yavrum heeey.

Bu ülkede yaşayan herkes bu ülkenin vatandaşı. Ve hepside durumun gayet farkında. Amaç para kazanmak veya lüks bir yaşantıya, bir hayata sahip olmak ise aklını kullanabilen herkes ister ticaret, ister borsa, ister emeği karşılığında istediği yere gelir. İstediğine sahip olur. Önemli olan kafayı kullanmak. Biz eğer Türkiye kötü bu ülkede hayatta kalmakta zor. Geçinmek ayrı bir zor deyip bu kafayla yaşamaya devam edersek neyi değiştirebiliriz? Önemli olan ülkemize vatanımıza, milletimize yararlı olacak eylemlerde bulunmak. Ülkenin başındaki kara bulutları ve onlara sebep olanları hakettiği yere göndermek. Yoksa önüne gelen yurt dışına gidecek te orada hayatına devam edecek. Sonra ne olacak peki? Hey yavrum heeey.

Çok haklısınız hocam. Bir yerde beden işçisi olarak çalışıp ömür boyu ev kredisi ödeyeceğime okuyup kendimi geliştirip daha iyi şartlarda daha iyi maaşlara çalışırım. Evet Türkiye de mühendisin doktorun değeri yok ama böyle düşünerek bir yere varamayız yaşam şartlarımızı olabildiğince en iyi seviyeye getirmek için uğraşmalıyız.

Ben olaya gerçekçi yaklaştım. Güzel ev ve araba bu tür şeyler için Türkiye'deki normal meslekler için mümkünde ben mi bilmiyorum. Arkadaş amaçları arasında bunu belirtmiş yoksa ben yurt dışına gitmesini neden istiyeyimki.

Ben olaya gerçekçi yaklaştım. Güzel ev ve araba bu tür şeyler için Türkiye'deki normal meslekler için mümkünde ben mi bilmiyorum. Arkadaş amaçları arasında bunu belirtmiş yoksa ben yurt dışına gitmesini neden istiyeyimki.

Hocam arkadaşı bilmem ama kendimi elimden geldiğince en iyi şekilde geliştirip gideceğim.

Anlıyorum. Önceki yorumunuzda "şahsi fikrinize göre ev, araba almak istiyorsan Türkiye'de yaşama" gibi bir tavsiyede bulunmuşsun ve amacının sadece beden işçisi olmaması ise Türkiye'de yine bu mesleklerden herhangi biri ile hayatına devam edebileceği ithamın da bulunmuşsun. Ben de buna nispeten cevap verdim. Yani bir yerde haklısın. Hem doktor, mühendis olmak bu kadar zorken hem de kıt kanaat sayılabilecek bir maaş vermeleri gerçekten üzücü. Geçinebilme oranları daha iyi olabilir, ancak insanın bu devirde lüks değil de ihtiyaç olarak alabilmesi gereken ev, arabaya hâlâ birçok insan sahip olamıyor. Ancak aklını kullanmayanlar yüzünden böyle bu durum farkında değiller. Biz ülkeyi tek başımıza değil beraber olursak değiştirebiliriz. Bu sebeple işte ülkede mültecisi, göç edeni ayrımcılıkları çok oluyor. Ülkede fark ediliyor mu bilmiyorum ama herkes herkese ters düşüyor. Birlik, beraberlik, dayanışma, disiplin. Üzücü ama bunların hiçbiri yok ve eğer böyle de devam ederse biz daha çok bekleriz. Yani sözün özü yurt dışına kaçıpta rahat bir hayat sürdürmek yerine uğraşlar vererek, beraber olarak, kol gücünü değil de beyin gücünü kullanırsak ancak ileriyi hedefleyebiliriz. Batan gemiyi kurtarmak kolay değildir, ancak kurtarılırsa en büyük haberde onunki olur. Ben ne yazdım bu kadar ya? 😂😂😂

Antrenmanlarla matematik harici komple 0'dan çözmek zor gibi gözüküyor. Senin yerinde olsam 1 hafta boyunca sadece video çözüm gibi şeyler izlerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı