Sıfırdan TYT 2 ayda biter mi?

Bitirmekten kastınız konu olarak ise evet 2 ayda günde minimum 8 saat çalışma ile bitirebilirsiniz. Tam anlamıyla konuları halledip denemelere başlamanız ise tamamen size ve gidişatınıza bağlı bir durum ancak şunu asla unutmayın TYT biten bir şey değil eğer ki AYT geçtiğinizde TYT'yi boşlarsanız netleriniz düşüşe geçecektir. AYT için de aynı şey geçerli.

Sorum bu arkadaşlar, bunun haricinde temelsiz bir öğrenciyim. İlk 50 bine girebilir miyim?
2 ayda temeli olmayan birisi bitiremez. Konu olarak bitirseniz bile çok soru çözmek lazım. Neden 2 ayda bitirmek istiyorsunuz onu anlayamadım daha sınava var.
Peki günlük 8-10 saat çalışmayla altından kalkamaz mıyım, TYT 3-4 ayda biter mi?
Şimdi gerçekçi konuşmak gerekirse temeli olmayan birisinin ders çalışma alışkanlığı yok demektir. Bir anda hop diyerekten 8-10 saat çalışmaya başlaması çok ama çok zor bir ihtimal. Bir gün iki gün çalışırsınız üçüncü gün bırakırsınız. Daha yapılabilir hedefler koyun kendinize. Yavaş yavaş arttırırsınız.

Bitirirsin tabii. Youtube'da videolar var. Ama doğru olan bu değil ki. Arkadaşlar neden bu kadar acele ediyorsunuz sınav yarın mı?
TYT matematiğin en önemli konusu problemlerdir. Problemlerden 3 kaynak bitirmelisin. Problemler konusunu hiçbir zaman bırakma. her gün test çözmelisin. Problemler haricinde TYT Matematik için en az 3 kaynak bitirmelisin.
Ocağa kadar konularını bitirmeye çalış. Bitirdikten sonra da düzenli deneme çöz.
Yapamadığın soruların üzerine git.
Her gün paragraf çöz.
Bu arada umarım TYT ile AYT'yi bir arada götürüyorsundur. Eğer götürmüyorsan çok sıkışırsın.

@Nieagerams Dediğini görsel ile desteklemek istedim :). Çalışma saatlerini yavaş yavaş çıkart. Ama önemli olan şey verimli çalışmaktır. Verimli çalışmanın da yolu kaliteli molalardan geçer. Molalarında kendini yoracak şeylerden olabildiğince uzak dur. Müzik dinle gözlerini kapat ve dinlen.

Dosya Ekleri

• EA9F8784-E9E6-49D0-B426-86FD84FC0376.jpeg
    EA9F8784-E9E6-49D0-B426-86FD84FC0376.jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleme:
TYT ve AYT bitirmek deyimi bir bana saçma gelmiyordur umarım. Bu sınavları bitiremezsin hele TYT hiç bitmez. Önemli konulara çalışıp soru çözme hızını arttırabilirsen gelişirsin. TYT'de istediğini elde edemeyince de vaktinin tamamını harcama. AYT'e odaklan derim.

@Burak Koçoğlu benim de bitirmekten kastım oydu.

Buradaki insanlara ve dışardaki insanlara sorduklarıma göre hedefimde biraz değişiklikler yaptım. 50 bin zor bir hedef. Şu an 7 saat çalışma süresine ulaştım ama önemli olan zaten verimli çalışmak.

Geri
Yukarı